BRATISLAVA. Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal sa chce k parkovacej politike v meste stále vrátiť.
Mestskému zastupiteľstvu chce opäť predložiť návrh na zavedenie pravidiel parkovania v Bratislave na schválenie.
Pre agentúru SITA to uviedla hovorkyňa Bratislavy Zuzana Onufer.
Parkovacia politika

Naposledy sa mestské zastupiteľstvo parkovaním v meste malo zaoberať koncom júna, nakoniec sa však k nemu nedostali, pretože rokovanie nedokončili.
Už niekoľkýkrát mali na stole návrh Dodatku Štatútu hlavného mesta, ktorý súvisí s parkovacou politikou.
Po viacerých neúspešných pokusoch o jeho schválenie ho poslancom opäť predkladal primátor Ivo Nesrovnal.
Viackrát sa poslanci s primátorom pri tomto bode pohádali alebo sa k jeho prerokovaniu vôbec nedostali. Túto tému z rokovania primátor už aj viackrát stiahol.
Z parkovacej politiky v meste sa stala kauza. Hovorkyňa pripomenula, že Bratislava aj naďalej ostáva jediným krajským mestom bez parkovacej politiky.
„Okrem zvýhodnenia pre Bratislavčanov s trvalým pobytom v rámci zlepšenia parkovania v hlavnom meste by to súčasne znamenalo aj viac peňazí pre mesto na jeho rozvoj,“ dodala.
Parkovanie sa stále odkladá

Zavedenie parkovacej politiky v Bratislave sa stále odďaľuje.
Všeobecne záväzné nariadenie, ktoré určuje pravidlá parkovania v meste, platí od 1. marca minulého roka.
Aby však mohli bratislavské mestské časti parkovaciu politiku praktizovať, musí byť schválený dodatok k štatútu.
Dodatok k Štatútu hlavného mesta upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. Triedy.
„Sme na konci volebného obdobia a nemáme pripravené ani jedno záchytné parkovisko, nemáme pripravenú mestskú hromadnú dopravu. Obávam sa, že zavedenie parkovacej politiky sa presúva na nové volebné obdobie,“ povedal mestský poslanec Ján Budaj.
Uhler: Nie je sa čoho báť
Podľa šéfa dopravnej komisie hlavného mesta a zároveň mestského poslanca Jozefa Uhlera by bolo dobré, aby poslanci ľuďom pred komunálnymi voľbami ukázali, že problém s parkovaní chcú vyriešiť.

„Nemyslím si, že sa poslanci majú čoho báť, je to len zavedenie poriadku tak, ako to funguje v iných krajských mestách na Slovensku,“ spomenul Uhler koncom minulého roka.
Dodatok k Štatútu hlavného mesta upravuje kompetencie hlavného mesta a mestských častí v užívaní ciest I. až IV. triedy.
Zároveň splnomocňuje mestské časti schváliť VZN v miestnom zastupiteľstve, ktoré bude obsahovať najmä úpravu výšky úhrady za dočasné parkovanie, spôsob platenia úhrady a preukázania jej zaplatenia.