SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tesne pri škôlke má vyrásť vežiak (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Diktatorske Nove Mesto ani neuvazovalo o stavebnej uzavere

Mestsky poslanec Duni odhlasoval novy Uzemny plan http://www.bratislava.sk/vismo5/dokumenty2.asp?u=700000&id_org=700000&id=80023&p1=75231
-
A teraz sa ponahla aby stihol postavit vyssiu budovu (este podla stareho uzemneho plan) 7 pracovnych dni na vyjadrenie je zakonne minimum, asi sa niekto ponahla. Bolo to na uradnej tabuli?
-
V case platnosti noveho uzemneho planu (aj ked nie je este ucinny) by sa mali pri uzemnych a stavebnych rozhodnutiach prihliadat uz na novy Uzemny plan. Obcania, nenechajte si prejst cez rozum.
-
Firma Duni & Partners http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=31149&SID=2&P=1
 
Hodnoť

nuz vazeni...

boli ste ticho,ked pri inej skolke na Beskydskej zacala rast opacha nevidana, dnes ma mat tusim az 22 poschodi. Vtedy to vadilo len par obyvatelom okolia, p. Dostalovi a asi aj rodicom, co do tejto skolky,vedla Ymky nosievaju svoje deti. Najmenej to vadilo Miestnemu uradu ci primatorovi D.
 
Hodnoť

 

Na upustenie od konania nemusí byť spracovaný územný plán (obec alebo zóna). Stačí púha úvaha stavebného úradu (pomery v území sú mo dobre známe), prípadne správne usmernenie tejto úvahy, ak úradník alebo vedúci úradu, nie je ani schopný konať a uvažovať sám (podľa svojho vedomia a svedomia a zákona, ktorý poskytuje iba možnosť, nepredpisuje povinnosť - tentoraz správne ponecháva voľnosť na odôvodnené uváženie).
Alebo že by "uvažovali" až príliš intenzívne?
 

 

Oprava: "Na upustenie od miestneho zisťovania a ústneho pojednávania" (hovorovo nesprávne označované za "konanie").
.
Možnosť na podanie písomných pripomienok (hoci v minimálnom časovom limite - 7 dní od doručenia verejnej vyhlášky) tu vždy je - ak sa samozrejme "uskutočňuje" verejná vyhláška...
Pripomienky sa nemusí obávať podať hocikto - určite je v okolí dostatok (ct.) vlastníkov bytov, stavieb a nehnuteľností. Netreba sa nechať viesť tu zväzujúcimi ustanoveniami stavebného zákona, ale práve využitím ustanovení iných, aj nadradených právnych predpisov.
Ide aj o prejav vôle spoločnosti a ľudu, ktorý je pôvodcom moci v tejto krajine - štáte (hoci u nás už len "samoštáte").
Konal sa na túto prípadnú stavbu proces (v našom podaní však len faktická fraška) EIA?
 
Hodnoť

Pribudli nove informacie

tu: http://petras.blog.sme.sk/c/108720/Ba-Poslanec-Duni-v-trojroli-Veziak-proti-skolke-a-proti-novemu-UP.html
 


Najčítanejšie na SME Bratislava