SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ako bude vyzerať národná galéria po obnove (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Vítam, ze bola sútaz,

ale nechápem, ako potom mohla vláda Slovenskej republiky v máji 2002(!!!) na navrh vtedajsieho ministra Knazka schválit investicnú akciu rekonstrukcia a dostavba Slovenskej narodnej galerie s presne urcenym financnym limitom (ak si teraz dobre spominam asi miliardu, kto chce presne cislo, nech sa obtazuje na www.government.gov.sk, uznesenia vlády).
Dá sa bez poznania projektu vypocitat cena stavby? Alebo vlady pod vedenim M. Dzurindu maju taky zvyk jednoducho odhlasovat nejake cisla, o ktorych je dopredu jasne, ze aj tak platit nebudu? Alebo zasa potom nejaky Toth bude predavat majetok Galerie, aby sa mohla stavba dokoncit, ako to vidime v pripade SND?
 
Hodnoť

Upresnujem

vlada to schvalila v marci 2002 a nadvazne v auguste 2002 prijalaUZNESENIE VLÁDY SLOVENSKEJ REPUBLIKYč. 846zo 7. augusta 2002 k súhlasu na začatie stavby Rekonštrukcia a modernizácia areálu Slovenskej národnej galérie v Bratislave Číslo materiálu: 5443/2002 Predkladateľ: minister kultúry VládaA. súhlasíA.1. so začatím obstarávania projektovej dokumentácie stavby Rekonštrukcia a modernizácia areálu SNG v Bratislave v roku 2002 financovanej formou individuálnych kapitálových výdavkov, s predpokladanou obstarávacou cenou 430 mil. Sk, z toho v roku 2002 v sume 2 mil. Sk;B. ukladáministrovi financiíB.1. zabezpečiť zaradenie stavby Rekonštrukcia a modernizácia areálu SNG v Bratislave medzi individuálne výdavky v rámci kapitoly kultúry v roku 2002 s predpokladanou obstarávacou cenou 430 mil. Skdo 14. augusta 2002.Vykoná: minister financiíTakze nie miliarda, "iba" pol!
 


Najčítanejšie na SME Bratislava