SME
Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Kolibe i Železnej studničke je plno, polícia vyzýva využiť MHD (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 > >>

Hodnoť

vyborne napchat ludi

do autobusov
 

 

Tak keď sú parkoviská plné, veľa iných možností nie je... Ešte prípadne ísť peši.
 

 

Môžu ich púšťať hore do doliny a organizovať tam parkovanie hoci aj popri ceste.
 

 

Ako pekne si to napísal, že "hore do doliny". Nič v zlom, nepoznám to tam.
 
Hodnoť

 

no plné spoje MHD na Kolibu, tak to je skutočne samovražedný nápad.
 

 

To bude asi tým že podľa niektorých diskutérov máme veľmi tvrdý lockdown. Hlavne na sneh aj za cenu života. Hned ich tam mohol Matovič otestovať.
 

 

A na tom snehu ich budú strieľať nejakí snajperi, keď to bude za cenu života?
Je dosť pravdepodobné, že minimálne do apríla - mája sa nestihne zaočkovať relevantná časť populácie. Rovnako tak je pravdepodobné, že do toho marca-apríla sa nakazí covidom aj ten, čo chodieva pravidelne s deťmi von do prírody, na vzduch a aj ten, čo bude 2-3 mesiacov čo najvyššej miere len sedieť doma v paneláku za compom.
Je ale pravdepodobné, že covid bude mať ľahší priebeh u toho, čo chodil pravidelne von do prírody.
 

 

Tato rada je urcena plosne ci konkretne vekove kategorie?
 

 

prechádzky v prírode a na slnku, posilňovanie imunity odporúčajú odborníci plošne, alebo pre konkrétne vekové kategórie? https://dennikn.sk/minuta/2188...
 

 

Prechadzka v prirode a dnesny pobyt na Kolibe su dost odlisne veci.
 

 

Varíš z vody.
Štatistika nepustí a nie sú žiadne zjavné pravidlá, kto ochorie a kto zomrie . Cca 1% proste zomrie a pre cca 10% je to najhroznejší týždeň - 10 ndí v ich živote... Poznám sedemdesiatnikov, ktorí prechodili Covid za tri dni s horúcim čajom a poznám sedemnásťročnú babenku, aktívna jazdkyňa na koni, stále vonku, akívne športuje a skoro to nedala... všeobecné doporučenia sú fajn, ale v prípade Covidu "nikto ništ negarantuje..."
 

 

Ale samozrejme, že je to o pravdepodobnosti; ak má tú chorobu niekoľko desiatok miliónov osôb po celom svete nájdeš určite prípady aj také, aj také.
Aj pri tej podceňovanej "chrípočke" - pred pár rokmi mal známy, mladšia veková kategória, amatérsky športovec silnú chrípku a po nej skončil so zápalom srdcového svalu v nemocnici..
Ale fakt, že vyššia pravdepodobnosť ťažšieho priebehu je u osôb starších, prípadne obéznych a z nedostatkom vitamínu D poprieť nemôžeš. Aspoň z doposiaľ publikovaných údajov to vyplýva.
A áno, samozrejme, sú aj prípady, kedy tuším aj storočná osoba covid prežila a naopak, zomreli mladí ľudia...
https://noizz.aktuality.sk/zau...
 

 

To vôbec nepopieram o predispozičných faktoroch ako obezita, tlak, chronické pľúcne ochorenia.
Len hovorím o prípadoch "mimo logiky" ...
 

1771903

súhlasím s Vami, nedávno biológ na Ta3, robili testy,atd. na vzorke 2400 ludi, sportovci...otužilci, zdraví ľudia...bohuzial, ani ladovy medved :) ,ani zelezny muz nemusi mat lahký priebeh covidu...asi skôr genetika a nálož covidu :(...sú prípady, ked obezny clovek mal lahky priebeh...a na margo PZ, je to trestuhodne odporucanie, narvata MHD!!! príroda ok, samozrejme, ale ked viem, ze tam bude hlava na hlave plus tí,ktorí majú rúška pod nosom ako vcera /aj inokedy/ Kotleta v rozhovore s redaktormi.../inác zaujímave, že ho nikto z redaktorov neupozornil!! /, tak TAM NEJDEM!! popremyslam nad inou destináciou...
 

 

Ak je to tak, že záleží len na genetike, prečo umierajúci na covid nie sú vekovo v populácii rozložení rovnomerne, ale viac ako 90% je vo vekovej skupine 65+?
Ak je to tak, že záleží len na genetike, prečo riziko komplikácií u obéznych je výrazne vyššie ako riziko u ostatných?
 

 

Ale diskutujúci pred tebou nepovedal, že je to len o genetike. Inak, tiež sme mali v susedstve dve rodiny, kde ten priebeh bol opačný, ako by sa predpokladalo. Práve preto by sa mali snažiť chrániť všetci ľudia a zbytočne nepodstupovať riziko nad nutnú mieru.
 

 

Tak to už poznáš všetko ...alebo aj nič!
 

 

Všetko ešte nie, ale dosť veľa...
*
Najväčšia tragédia je, že sa opozičným stranám (za masívneho prispenia Matoviča) podarilo zprofanovať aký - taký nástroj znižovania výskytu infekcie - a to testovanie... začalo to antikampaňou na rúška a končí antikampaňou na testovanie .
*
Teraz sa Covid šíri viac v rodinách ako vo verejných priestoroch - príde infikovaný rodinný príslušník bez prejavov a o pár dní v tom lieta celá rodina... vidím to vo svojom okolí .
 

 

Ešte si zabudol dodať vitamín D.
"Je ale pravdepodobné, že covid bude mať ľahší priebeh u toho, čo chodil pravidelne von do prírody"
Podľa mňa ide o imunitu každého človeka ktorú si nevyrobíš tým že pôjdeš raz za týždeň do lesa alebo na svah. Je to v génoch a dlhoročnom štýle života. Zbytočne sa snažiš obhajovať masívnu akciu s naberaním imunity.
 

 

Presne tak.
Imunita jedinca nie je otázka posledných dvoch týždňov...
Dnešný nával na Kolibe alebo Železnej studničke je skôr akcia typu "rýchlo do prírody, môže to byť posledný krát..."
 

1 2 3 4 > >>

Najčítanejšie na SME Bratislava