SME
Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nové Mesto žiada postaviť v Novom Istropolise najprv kultúrne centrum (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Pritom tú kultúrnu funkciu a veľkú sálu dávajú médiá aj developer z celého projektu dosť do popredia. Má byť vraj väčšia ako v niektorých svetových budovách podobného druhu. https://reality.trend.sk/reali...
 
Hodnoť

Filiálka?

"V minulosti som podpisoval územné rozhodnutie, ktoré umiestňovalo stanicu Filiálky do priestoru pod súčasné parkovisko, ktoré sa nachádza pred Istropolisom."

20 rokov sa hovorí o Filiálke - Nefiliálke, pár rokov dozadu popod Dunaj mal byť vedený TEN-T s podzemnou zastávkou v priestoroch Filiálky - napokon z toho nebolo nič - v tom čase boli popodpisované územné rozhodnutia Starým Mestom i Novým Mestom - v tom čase nikto nechyroval, že by mal existovať nejaký starosta Kusý..

Kto vie čo o územnom rozhodnutí podpísaným starostom Kusým - viď citát z článku..?

Spred pár rokov viem, ako sa v tlači pán starosta Kusý dušoval, že on ako šéf stavebného úradu nepodpíše búracie povolenie na Istropolis, lebo sa durdil, že Jednotný majetkový fond Istropolis predal bez toho, aby si vypýtal jeho mienku - komu a za čo má byť pozemok s budovou Istropolisu predaný.

Teraz sa kokoší a určuje, v ktorej etape a čo má investor stavať. Kto rozumie starostovi Kusému?
 

Kusý trvá, žiada, podmieňuje.

Neviem, či si starosta mestskej časti uvedomuje svoju pozíciu. Vôbec netuší, ako znie kúpna zmluva (ani ja) medzi Jednotným majetkovým fondom a Immocap Groupom. Nepredpokladám, aby Immocap podpísal kúpnu zmluvu so sankčnou podmienkou, že tam bude aj časť kultúrneho stánku s tým, že Jednotný majetkový fond by mohol sankcionovať kupca, ak tam bude stavať niečo iné ako to trebárs to veľkodušne Immocap prezentuje v článku. Na toto pán starosta Kusý nemá žiaden dosah, darmo sa v článku prsí či už ako starosta alebo šéf stavebného úradu. Celkom určite na pozemku pod Istropolisom neviazne žiadne vecné bremeno, ktoré by si starosta Kusý v akomsi zastúpení JMF mohol nárokovať.

To, čo si želá starosta Kusý v domnení, že spolu s hlavným mestom si môžu klásť podmienky Immocapu - je ďaleko od reality. Pre primátora, starostu je rozhodujúci územný plán HMB (detto pre Immocap) - nič viac, čo je rozhodujúce. A ak si tam Immocap nakreslí čokoľvek, čo nie je v rozpore s územným plánom HMB - uvedení páni si môžu ísť pískať.. Kusý v takomto prípade môže robiť pri územnom rozhodnutí robiť obštrukcie (detto mesto so svojím záväzným stanoviskom) len potiaľ, kým mu to dovolí príslušná prokuratúra alebo súd.

Kusý, ak chce byť macher, by si mal švihnúť a dať vypracovať územný plán zóny pre danú lokalitu (to je len rôčik-dva). V tejto chvíli, už teraz je na koni Immocap a záleží len na jeho láskavosti, čo urobí pre mesto - nebodaj pre mestskú časť.

Ako som vyššie uviedol, sa pred cca dvomi rokmi prsil, ako nepodpíše búracie povolenie, teraz žiada, podmieňuje a určuje to, čo je na smiech pre investora. Pán starosta Kusý by sa mal podľa mňa podstatne menej venovať populizmu a bájkam.

Ak to Kusý myslí čo i len trochu vážne, mal by dať hlavu dokopy s primátorom a urobiť jedinú dôležitú vec - čo najskôr si dať vypracovať a schváliť územný plán zóny s názvom trebárs "Trnavské mýto" - čím by založil uzdu Immocapu a mohol by v médiách i machrovať - nie ako teraz sa strápňovať v tlači. Immocap, pokiaľ chce, môže urobiť gestá voči Kusému či Vallovi len na báze dobrovoľnosti, určite však nie z donútenia, kladenie požiadaviek v tlači (babky musia byť Kusým nadšené), akýchkoľvek podmienok atď. môže Immocap vnímať ako štekanie havinka, ktoré sa mu pletie pod nohy.

Kto ma vie usmerniť, akéže územné rozhodnutie podpísal pán starosta Kusý vo veci Filiálky?
 


Najčítanejšie na SME Bratislava