SME
Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Strednej škole scénického výtvarníctva štrajkovali študenti aj učitelia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Páni transparentní na VÚC

Bolo by dobré, keby sa páni poslanci VÚC Ba zvolení do rady školy aspoň občas išli pozrieť "do terénu" a pozreli sa na "transparentnosť" hospodárenia školy a ako táto vôbec reálne funguje. VÚC financuje školu a pritom reálne asi nemá žiadnu predstavu ako tam funguje hospodárenie lebo na webovom sídle školy sú len veľmi chabé informácie o nákupoch tovarov a služieb školou (o zmluvách z VO vôbec nič). Zaujímavé je, že rodičov, ktorí prispievajú sumou 100 Eur na žiaka zaujíma ako sú nimi venované prostriedky využívané a volených zástupcov, kde je to nepomerne viac to na VÚC nezaujíma.

Vyzerá to tak, že súčasného župana Drobu asi zaujíma facebooková komunikácia s dnešnou najznámejšou celebritou Alenou Žužovou viac ako fakt, ako fungujú jemu podriadené inštitúcie (ako hospodária s verejnými zdrojmi, robia personálnu politiku - šikanujú zamestnancov, vymýšľajú neakceptovateľné pravidlá pre žiakov a vôbec sa starajú o zverený majetok).
Pá župan sa radšej schoval a k problému nechal prehovoriť len hovorkyňu, pričom sa sám rád k iným bezvýznamným témam pre médiá verejne vyjadruje.

Keby tak sedel na stoličke nejaký smerák, kotlebovec alebo kapitánov nominant, to by bolo kopu rečí o kamarádšafte klientelizme, rodinkárstve a nekompetencii.
 

agapid38

bez snahy spochybniť Vaše slová
zamýšľam sa, čo môže byť dôvodom písať pravdivé informácie ako anonym
nemusím všetkému rozumieť, tak sa pýtam: čo spôsobilo taký prístup?, lebo nevidím na to dôvod, ani ak máte postavenie inside, ani ako ste rodič niektorého zo študentov
ak ste sa zúčastnili štrajku či Vaše dieťa, tak vedenie školy vie o tom
potvrdením svojho postoja či podporou odvahy potomka by ste, podľa mňa, skôr zvýraznili význam a mohli zlepšiť šancu na úspech úsilia o zmenu pomerov
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava