SME
Sobota, 30. máj, 2020 | Meniny má FerdinandKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Bratislave začali rekonštruovať Pamätník SNP (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nám. SNP: PR vs realita

K námestiu SNP: Pán primátor dal veľkohubo a za mega-veľkého PR odstrániť z Nám. SNP pár parkovacích miest (aj to len magistrátne), ale 90% park. miest ich ostalo zachovaných. Strana pri Dome odievania, ale aj horná časť Nám. SNP je stále obsadené stovkami áut. V centre mesta!!!! A oproti Starej Tržnici parkovisko pre eTaxi (zrejme nemáme dosť súkromných pozemkov, kde by si taxi mohla zriadiť parkovanie, oni musia parkovať priamo v centre mesta!!!!).

Len taká drobná rada Vallovi a jeho tímu: Začnite robiť poriadne, pretože na tie PR kecy už nik neskočí. K čomu je dobré kecať o zrušení parkovacích áut na jednom z najdôležitejších námestí, keď zjavne nemáte odvahu tak urobiť? Len sa strápňujete a neskôr vám to bude vyčítané, tá neschopnosť. Nám. SNP si zaslúži byť pešou zónou. Máte odvahu, či ste len ďalší tliachač?
 

 

Pešia zóna pred vchodom do Nemocnice Milosrdných bratov? Všetci pacienti nie sú až tak fit, aby zaparkovali v uličkách a k nemocnici išli kusisko peši.
 

parkovanie pre pacientov

Parkovací dom na Uršulínskej, príp. parkovanie pod centrálou Tatra banky. Reálne max. 2 minúty pešo.
 

spomíname

Akurát si treba spomenúť ako sa to riešilo za socíku, keď auto bolo určitým spôsobom luxus a malo ho len málo vyvolených.

Chodilo sa MHD + ak si bol vážne imobilný, tak taxi alebo sanitka, ak si nemal na taxík. Dnes ľudia chodia autom aj na toaletu a keď pri nej nevedia zaparkovať, tak píšu na magistrát, aby riešil.
 

Parkovacie miesta budú chýbať

ale dobrá je Vallova predstava o tom, že budú spolu bližšie pri sebe sochy partizána a dvoch žien. Doteraz to vyzeralo veľmi nesúrodo a ani nevyznelo ako súsošie.
 

sme12345

absolútne súhlasím s textom druhého odstavca. Kecy a neschopnosť. Primátor Vallo je klonom Nesrovnala, ktorý pokračuje v devastácii verejného priestoru a z architekta sa stáva sprejer. Skúste Vy pomaľovať verejný priestor ako on a vyhlasovať, ako ste zviditeľnili verejný priestor. S touto politikou ja, ja a len ja, sa stáva "Personou non grata pre" nielen pre samotných Bratislavčanov ale celého Slovenska.
 

verejný priestor v centre Nám. SNP

Ono je to tak. Treba na to námestie vyjsť a zhodnotiť si to osobne. Moje zhodnotenie:
1. Tie oranžové gule namaľované na asflate celý priestor námestia ešte degradujú (aj keď viem že je to dočasné riešenie).

2. Tie červené stoličky pri Nem. milosrdných bratov-už okolo 18.h. boli obsadené bezdomovcami, ochlastami!!!!! Nechcem si predstaviť ako to vyzeralo v noci.

Na jednej stane primátor predstavuje prostriedky na zabezpečenie verejného poriadku v centre mesta, na strane druhej dá bezďákom priestor kde sa zhromažďovať, obťažovať ľudí a chlastať.

Celé zlé, priestor treba najprv vyčistiť a potom citlivo vyplniť (radšej stromami ako stoličkami kde-kade v pešej zóne).
 

áno

áno, takto to vyzerá logicky. Ešte nájsť extrémne dobre zaplatených zodpovedných ľudí. Za tých pár drobných to mnoho šikovných stavbárov nedá.

To za čo zaplatí mesto je jedna vec a druhá vec je kto tie prachy prefiltruje a zvyšky dá stavbárom.

Jednou z dobrých volieb je zaplatiť si rakúske firmy s adekvátnou cenou. A JE TO.
 

Vallo nerozhoduje

Myslím si, že Vallo nerozhoduje. Môže sa akurát tak pozerať ako hlasujú poslanci. To čo vidíme je určitý druh kompromisu.
 

Vallo sa nemôže vyhovárať, má väčšinu

Vallo má za sebou tretinu poslancov na magistráte, zároveň sa mu do programu prihlásilo viacero mestských poslancov. reálne má väčšinu. Naozaj sa nemôže vyhovárať na blokujúcich poslancov, ako Nesrovnal.

Matúš Vallo ak chce, robiť môže. Má tím, má moc, má prostriedky, už len nabrať odvahu niečo robiť. Kecalov sme už tu mali.
 

 

Už niekoľko krát hovorili, že sa chystá veľká architektonická súťaž na celý priestor Námestia SNP a Kamenného námestia. Kvôli tomu vznikol MIB, aby takéto súťaže vedeli kvalitne pripraviť. A takisto dosť jasne hovoria o tom, že parkovísk musí ubúdať, že do centra nepatria. Ja mu zatiaľ verím a myslím, že sa máme na čo tešiť, čo sa týka verejného priestoru v Bratislave
 

 

Oni ale spomínajú odstránenie parkovisk a to není naviazané na architektonickú prerábku námestia. Autá z námestia môžu vyhnať už teraz bez súťaže.Vyhovárať sa na MIB tu nepomôže.Zaslúži si pochvalu až tak urobí.
 
Hodnoť

 

fuu ake stastie ze sustruh hranol uz neposobi na urade vlady

tolko dlazobnych kociek pokope pred vyrocim neznej a len par ulic od uradu, resp. priamo pred min.kultury...hned by ho musli odviest do Pinelky, hehe ---:)))
 


Najčítanejšie na SME Bratislava