SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do Karlovej Vsi pôjdu staré autobusy, kúpené v spornom tendri (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Akurat ze na X5ke si sa zapadnou ojazdeninou viezt nemohol ani teoreticky, pretoze tam vypravene nie su.
slsp
<< < 1 2 3

 

tak ja neviem co za vykopavky nasadili, nie som expert na autobusy. akurat viem, ze to boli smejdy. a vodici tak isto. nevychovane hulvatske opice.
 

slsp,

ak to zúžime na kĺbové vozidlá, tak DPB aktuálne ešte prevádzkuje 15 kusov vysokopodlažných neklimatizovaných autobusov Karosa. Z nich jeden kus je dlhodobo odstavený, pričom vôbec mi nevadí, ak už do premávky nikdy nezasiahne.
Informácie sú z imhd.sk

Z rovnakého zdroja, Mercedes-Benz Capacity, nízkopodlažné, klimatizované:
DPB ich má 41 kusov. Dnes sú dlhodobo odstavené dva kusy. A neviem prečo, ale imhd.sk ďalšie tri kusy označuje šedou farbou, čo znamená "nevyradené vozidlo". Nejazdí, nie je dlhodobo odstavené a nie je ani vyradené. Tak čím sú tieto tri kusy? Tieto šedou označené dnes neboli vypravené. Dúfam, že iba preto, že sú na plánovanej oprave. Či v zálohe?

SOR:
Nízkopodlažné, niektoré aj klimatizované. 16 kusov dlhodobo odstavených. Plus k tomu 14 kusov označených šedou farbou, čiže nevyradené. Dnes nie sú vypravené Možno to isté, v čo dúfam u u Mercedesoch, že plánované opravy, či zálohy.

Takže nech píšeš hocičo, ak zabudneme na výbehové, ale fungujúce Karosy, tak v DPB dnes nebolo vypravených 35 kusov nízkopodlažných, z časti aj klimatizovaných autobusov. Takže moderné stoja a z vonku kupujeme podstatne staršie jazdenky v počte 11 kusov.

Áno, sú násilné poškodenia, sú plánované údržby, aj nejaká záloha. Tak, či tak, 35 moderných nízkopodlažných autobusov zostalo doma. A hradíme ich starými jazdenkami zo západu.
 

<< < 1 2 3

Najčítanejšie na SME Bratislava