SME
Pondelok, 18. január, 2021 | Meniny má BohdanaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vedenie Spolu nesúhlasí s výsledkami volieb kontrolóra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

Vedenie "Spolu" sa musí naučiť dobrým programom oslovovať voličov, následne vyhrávať voľby a potom, po "prevzatí moci v Bratislave" si môže obsadiť post kontrolóra osobou, akou on uzná za vhodné.

Teraz?
Môže sledovať prácu kontrolóra, a ak sa mu jeho práca páčiť nebude, tak podľa druhu a závažnosti problému to riešiť, napr. sťažnosťou u prokurátora, či kriminalizovaním predsedníctvom polície.

Komunálne voľby nevyhrali, tak musia práve tohto kontrolóra akceptovať a kontrolovať jeho činnosť....
 
Hodnoť

 

Podľa mňa je práve správne ak je kontrolór odborník a dokonca ak je z inej politickej strany je to len ďalšie plus. Viem že je to mimo chápania pravicových ovcí, vždy je ale žiadúca vzájomná kontrola ako všetko pod kontrolou jednej strany.

Ale chápem, pravicovým ovciam nevadí ak kradne pravica, vtedy je to podľa nich OK. A to je ten rozdiel medzi pravicovými ovcami a mnou, mne vadí ak vadí ktokoľvek kto pochybil, pokradol alebo inak spôsobil škodu na štátnom alebo verejnom majetku. Či je z pravice alebo z ľavice, musí ísť z verejného priestoru preč (zhabať majetok, prísny trest a doživotný zákaz výkonu verejnej funkcie)!

Pochopte už konečne že najdôležitejšia je odbornosť, morálka konkrétnej osoby.

Alebo ešte lepšie, vyhrajte konečne voľby (nie som smeráčka), takže už by bolo konečne na čase prestať len kritizovať a konečne vyhrať voľby, aby ste mohli aj makať, pravica:-)
 

RE: sme12345

Lebo darmo máš (možno !) aj nejakú odbornosť, ak nemáš charakter a ani morálku !!!

Je smutné, ak to viacerí stále nechápu.
A teda aj TY.

Súdny človek by sa do takého výberu ani neprihlásil, ale tu "smeráci" stále nemajú žiadne zábrany.
Tragédia je, ak ich volená ZMENA aj tak "progresívne" zvolí !!!
(a nehovorím tým, že mali voliť Mrvu. Ale ak zo všetkých kandidátov sa nedalo vybrať, tak predsa nemuseli voliť toto smerácke čudo ...)

Dokedy bude naše mesto takto ešte skúšané a decimované ?
 

Aqua Viva

Prečítaj si nižšie príspevok nicku b.pityo, zhrnul to presne. Hráte sa na demokratov, ale ak vám to nevyhovuje, tak sú z vás zrazu prívrženci totality.

Voliť len tých "správnych", to sme tu mali už 40 rokov. A teraz tu vy predvádzate rovnaké divadlo. Spamätajte sa, správate sa presne ako komunisti a tvárite sa ako tí "lepší".
 

 

Bééé, bééé ...
?!
 

 

Darmo, niektorým je zbytočne vysvetľovať že tu predvádzajú presne to isté čo im vadilo na tých čo tu vládli 40 rokov a proti ktorým škrtkali na námestiach v ´89.
 

RE: sme12345

Presne tak, darmo je niekomu niečo vysvetľovať. Ak ja o koze a on neustále o voze.

A rozumieš vôbec, čo tu dokola obhajuješ?
Lebo silne o tom pochybujem.
 

 

Práveže vidím ako tu vy obhajujete vylúčenie jednej strany z výberového konania, hoci splnil všetky požaidavky konkurzu. Čo mi to len pripomína? Žeby komunistické praktiky? Hráte sa na demokratov, ale teraz hájite rovnaké praktiky ako robili vtedy oni, len preto že vám to vyhovuje.

Opakujem, ten pán splnil všetky požiadavky konkurzu, aj odbornú prax, nenamietal nik z komunálnych poslancov. nemusí sa im páčiť, ak vyhral poctivou súťažou, má nárok na verejnú funkciu.

Dokonca ak by to aj bol Kotlebovec (hoci by sa mi to nepáčilo), museli by ho poslanci akceptovať, nikde v zákone totiž nie je zákaz zúčastnovať sa verejných funkcií nejakej strane ktorá nie je zákonom zakázaná.
 

RE: sme12345

Je ťažké diskutovať, ak máš zatemnený mozog.

Ten Miškanin nebol jediný, kto splnil všetky požiadavky konkurzu!
Zbytočne táraš o nejakých komunistických praktikách. Veď sa zamysli, keď si prečítaš iný názor.
Že tebe stačí nejaká odbornosť (aj to je dosť diskutibilné ! A ani ty sam nevieš akú odbornosť má pre výkon tej funkcie Miškanin) ešte neznamená, žo to stačí iným (ako napríklad mne).
Ja by som očakával a vyžadujem aj charakter a morálnosť.
A to je u tohto kandidáta veľký problém !
Že tomuto ty nerozumieš, je len tvoj problém a zbytočne tu budeš dokola bľabotať o nejakých nedemokratických nárokov a komunistických praktikách.

Komunálni poslanci to vo výbere zjavne po***ali. Aj predseda SPOLU to tu uznal. Tak čo tu vlastne obhajuješ? To nemá nič s demokratickým výberom.
 

k tomuto len toľko

Copy paste z článku: "Do tejto funkcie bol zvolený Marián Miškanin a to väčšinou hlasov poslancov za Team Vallo, ktorých v komunálnych voľbách podporilo Spolu i mimoparlamentné Progresívne Slovensko."

Pozri si kto ho zvolil. tak o čom je tento článok? Zrazu si to vedenie Spolu rozmyslelo? Beblavý sa zle vyspal? ...sa nepose**m z neho. Nabudúce nech lepšie komunikuje so svojimi ľuďmi ešte pred voľbou.
 
Hodnoť

 

sme12345 a ty ovečka ktorýže bača ťa pasie?
 

 

Pre mňa je ovca každý, kto toleruje rozkrádačky, ak ich robí politická strana čo mu je sympatická alebo je jej členom.

Ja totiž (ak dokážeš porozumieť môjmu vyššie uvedenému príspevku) som proti zlodejom nech je z ktorejkoľvek strany, bez výnimka. Padni komu padni!

!!!!!!!!!!!!!!
Odmietam tolerovať zlodejov vo verejnej funkcii len preto že sú "zo správneho košiara"-títo ľudia sú pre mňa ovce.
 
Hodnoť

 

Rozdiel medzi pravicovými ovcami a tebou je v tom že to vedia-vid volby po gorile.
 

 

A kto povedal že som smer volila? Mne vadí len to že paušalizujú smer a nepozerajú sa na odbornosť. To je charakeristika ovce.
 
Hodnoť

 

CHarakteristika ovce je že nechápe že nestačí len odbornosť.Tá je samozrejmoznosťou.Po tom všetkom čo tu SMER nastváral sa diskvalifuje nie že člen.ale už aj simpatizant tejto strany!
 

 

Už v nadpise článku je uvedené že bola SÚŤAŽ, jej výsledky, ani výberové konanie žiadny z mestských poslancov nespochybnil. Hráte sa tu na demokratov, tak akceptujte pravidlá demokracie.
 

Sme 12345,

ten tvoj protivník je zaslepený, a nevidí, či nechce vidieť to, čo my dvaja už vidíme.

Realita je taká, že doba sa vracia do obdobia rokov 1948-89. Vtom čase tu vládla KSČ, a v jej očiach bol určený na odstrel, niekedy doslova na odstrel, každý, kto mal iný názor, či bol členom v iných stranách. Veď strany po roku 1948 aj s členskou základňou boli pod taktovkou KSČ doslova rozprášené. Len pre oko tu umožnili fungovať aj pár iným stranám, ktoré ale programovo v ničom nesmeli odporovať KSČ.

Dnes mám taký dojem, že sa tu ide budovať iná totalita, a niekto tu už organizuje hon na iného iba preto, lebo ako úradník vedel spolupracovať s politikmi SMER-u, či sympatizoval s touto stranou. Lenže ten hon na nového kontrolóra je rovnako úbohé, ako v minulosti bol hon fašistov, či komunistov na prívržencov iných politických strán. A tento hon v istom bode je aj nezákonný, dokonca protiústavný.

Mám taký dojem kočka, že ideme do veľmi zlých časov, možno horších, než ľudstvu v minulosti naordinovali Hitler, či Stalin.
 

aka sutaz bola na kontrolora?

mozte mi prosim zohnat link na vysledky? alebo aspon poziadavky, ktore bolo treba splnit?
 

 

dakujem za link

ten ma utvrdil v tom, ze 12 uchadzacov boli odbornici ked ich komisia vybrala k volbe. preco potom museli vybrat smeraka?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Bratislava