SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Bratislava dostala pokutu 83-tisíc eur za obstaranie starostlivosti o zeleň (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Nech ju zaplatí ten, kto ju za mesto uzavrel, dal svoj podpis. A pekne z vlastného, nie našich peňazí.
 

 

presne, exekuciu na Nesrovnala.
 
Hodnoť

opäť, žiadna zodpovednosť

človeka, ktorý za svoju prácu poberá/al plat..... pohoda, klídek, tabáček, netečie predsa z môjho....
 
Hodnoť

 

Kedy uz konecne budu politici zodpovedni za svoje rozhodnutia? Ved to nie je normalne, ze Nesrovnal sa spokojne rehoce do kamery, a obcania platia z mestskeho rozpoctu pokuty za jeho kiksy...
 
Hodnoť

 

Bratislava, alebo primátor?
 
Hodnoť

Pýtam sa?

Co potrebujú UVO a nové vedenie mesta, plné odborníkov, na to, aby podalo trestné oznámenie za tieto celo spoločenské škody? A čo na to nové vedenie mesta? S POKOROU ZAPLATÍ LEN, PODOTÝKAM, LEN 50%. Toto sú tí noví odborníci, ktorí budujú novú Bratislavu? Milí občania - rezidenti aj cezpoľní, teraz vidíte na vlastné oči, ako sa v právnom štáte šafári s NAŠÍMI DAŇAMI. Na toto potrebujeme spoplatniť parkovaciu politiku, ktorá je od samotného začiatku diskriminujúca. Asi treba využiť čo najrýchlejšie čas, dokedy bude ustanovený ústavný súd, lebo celá parkovacia politika je diskriminačná a pri-ústav-ná.
 

 

a čo malo nové vedenie urobiť, keď videlo, že to porušenie zákona tam je. zaplatiť polovicu pokuty, alebo sa súdiť, súd evidentne prehrať, zaplatiť celú pokutu a k tomu aj súdne trovy?
 

baker1

Nechcem sa Vás dotknúť, ale ste asi typ zmanipulovaného občana, ktorým politici po celých 30 rokov akože demokracie vymývajú mozgy, a ak nie, tak ste Nesrovnalov človek zo skupimy bývalej SDKU, alebo náš človek zo bývalého mestského zlepenca a pretrvávajúceho súčasného vládneho zlepenca, ktorý tu už nemal byť a mali byť predčasné volby. Keď ste taký ľudomil, buďte ako anjel a prispejte Vašim mesačným platom. Želám Vám pekný víkend a zamyslite sa nad sebou.
 

 

Ani ja sa Vás nechcem dotknúť, ale ste evidentne typ človeka, neschopného pochopiť napísaný text. Pretože ja som v mojom príspevku oponoval Nesrovnalovmu argumentu, že Vallo nemal zaplatiť pokutu, ale mal sa súdiť. Pretože tento spor by Bratislava nemohla vyhrať, tak jasné je Nesrovnalovo pochybenie. Odporúčam Vám: Najmite si učiteľa, a snažte sa postupne od jednoduchých viet k zložitejším chápať ich význam. Budú to dobre investované peniaze.
 

baker1

Ak dovolíte o mojom štúdiu a použití vlastných peňazí si rozhodnem sám, vlastnou hlavou, na to nepotrebujem Vaše odporúčanie, som svojprávny občan. Vaše odporúčanie si nechajte pre seba. Ale musím reagovať, a to posledný krát, nech už napíšete na moju adresu čokoľvek, bude to len vzájomné osočovanie. Áno, primátor Vallo sa mal súdiť, nie cvaknúť opätkami a súd by rozhodol. Toto už nie sú pochybenia, ale úmysel, s ktorým by sa mala zaoberať aj stavovská organizácia , a to komora právnikov alebo advokátov. Čo je pre mňa nepochopiteľné a doporučujem Vám prečítať článok "Bratislava dostala pokutu za zimnú údržbu" v Pravde z 25.marca 2019, kde pán Hlivák, predseda Úradu pre verejné obstarávanie doslova hovorí: Novela - ktorou sa znižuje pokuta o 50% je vo verejnom záujme. To je úplne scestné! Manipulujte si súťaže pre svojich ľudí a známych, predražujte zákazky, veď keď to oľutujete, dostanete pokutu len 50%, ktorú nezaplatí vinník, ale my všetci z našich daní. Len si spočítajte, koľko pokút dostalo mesto a to sa v predvolebnej kampani vychvaľoval, aký je on právnik, kde všade pôsobil. Keď sa budeme držať podľa tejto "novely" tak novelizujme zákony tak, aby sme platili dane o 50% nižšie, trestné činy znížme na 50%......to vyhlásime za verejný záujem. Dospelo to až do absolútnej absurdity, že uzákoníme "Inštitút verejnej ľútosti" a občanom, ktorí z rôznych objektívnych dôvodov nezaplatia včas dane, poplatky, dáme exekúciu. Želám Vám pekný víkend a mnoho osobných úspechov, uhercik!
 
Hodnoť

Kolko je tu ohnivych ludi, ktori chcu

pokutovat, exekuovat, trestat. Keby vam v zime nevysiel na cesty ani jeden sypac, tak by ste tu besneli uplne rovnako. Namiesto pokut by statne kontrolne urady mali dat vzorove riesenie, ked sa takto biju povinnosti, ktore ma mesto spravit s neukoncenym verejnym obstaravanim. A ked by tieto postupy niekto porusil, tak potom nech pride na rad pokutovanie a vyvodzovanie zodpovednosti.
 
Hodnoť

 

Mesto dostalo pokutu od UVO, uznalo pochybenie pri verejnom obstarávaní predchádzajúceho vedenia. A teraz by sa mal p. primátor Vallo ukázať ako zodpovedný správca mestskej kasy a uvedenú škodu vymáhať. Má snáď nejaký problém nájsť vinníka ?
 


Najčítanejšie na SME Bratislava