SME
Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Majiteľ Istropolisu ešte nechce komunikovať, aké má s budovou plány (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Myslím, že ak by sa Istropolis zrekonštruoval, kongresová sála s kapacitou 1100 miest (teda ako terajšia veľká sála Istropolisu) a menšia sála s kapacitou 350-400 miest by sa určite uživili, ale problémom budovy okrem katastrofálneho technického stavu je absencia parkovacích miest. A keďže rekonštrukcia je rovnako drahá ako demolácia a postavenie novej budovy, Istropolis pôjde dole a postaví sa nové kongresové centrum, ktoré sa bude dať využívať aj na koncerty či výpravnejšie muzikály. Oproti je hotel Lintner a keď príde k oživeniu stanice Filiálky, bude okolitá infraštruktúra prpravená. Sály so spomínanými kapacitami v Bratislave chýbajú ako soľ.
 
Hodnoť

podľa mňa to chcú zbúrať 3/3

majiteľ zatiaľ nechce komunikovať, považuje to za predčasné... tak sa odpovedá vtedy, keď majú nejaké úmysly, ktoré nechcú zverejniť. Komunikovať sa má práve vopred a nie keď je neskoro, samozrejme pokiaľ ide o poctivý záujem. Istropolis je jednopodlažný a na takom mieste by mohol developer postaviť x poschodovú budovu (okolie tomu nebráni), tak pochybujem, že sa tohto koláčika vzdá. Aby som otvorene povedal, mne by tam viacposchodová budova nevadila, otázka je, či by sa mala budova zbúrať. Ja k týmto socialistickým lahôdkam lásku nechovám, ale opacha to nie je a zodpovedá dobe a nezbúrali kvôli nej pol starého mesta. Asi by som bol za ponechanie budovy a nadstavbu do výšky, pokiaľ je to technicky možné. Ale hlavne nech developer nezahmlieva a nezavádza.
 
Hodnoť

Smutny pribeh

Nic architektonicky hodnotnejsie tam nikto uz nepostavi. Budova a priestor je v zlom technickom stave, pretoze sme barbari a nemame vztah ku modernej architekture 20. storocia.
 
Hodnoť

"Starosta

chápe, že budova nespĺňa požiadavky modernej doby, ľudí a mesta." - môže sa starosta vyjadriť konkrétne prečo budova nespĺňa ... ? Mám strach, že budova Istropolisu bude zrovnaná so zemou ... Budova, ktorá je zvonka, zvnútra obložená obrovským množstvom drahého kameňa, ktorý má životnosť n storočí, ktorá je opraviteľná, atď.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava