SME
Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

S parkovaním na Židovskej ulici nesúhlasia všetci (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

plnohodnotna pesia zona

ale zaujimave je, ze na Mikulasskej a Beblaveho su desiatky parkovacich miest.....
 

 

presne tak - a na to upozornila aj Ombudsmanka, že v tej istej pešej zóne ostali na 2 uliciach všetky parkovacie miesta zachované a na Židovskej všetky zrušené v rozpore so zákonom ! Števčík sa snaží obhajovať to že porušil zákony demagogickými článkami jeho kamarátov novinárov
 
Hodnoť

 

Je to jednoduché, do pešej zóny autá nepatria.

Zaujímavé že vo Viedni nemajú problém s autami, tam by si ani drzé Slováčisko odchované na socíku neodparkovalo na chodníku, ale len na vyznačených miestach. Bola som tam cez víkend a znovu som si uvedomila že celé mesto je ústretové voči chodcom (autá stoja na takmer každej križovatke, u nás majú zelenú vlnu autá a prefičia celým mestom), cyklochodníky sú takmer všade (tiež by sme sa mohli inšpirovať a použiť zafarbený betón, nielen farbu ktorá onedlho zmizne), kamery čo sledujú rýchlosť ale aj policajti s radarmi takmer všade, takže vodiči neohrozujú chodcov v meste, ale dodržiavajú rýchlosť.

Predchádzajúci starosta Ševčík urobil kus poctivej práce, obnovil množstvo ulíc aj chodníkov a na rozdiel od ostatných starostov kvalitne (nie asfaltovaním, ale dlažbou a vytváraním lievikov pre stáíie áut), za čo sa mu odvďačili nezvolením. Pritom presne takto je robená celá Viedeň, len slovenské ovce ešte nedozreli na kvalitné riešenie, im stačí lowcost a hlavne beztrestný bordel.

Práve nízke štandardy pritom z Bratislavy už vyhnalo veľa ľudí do Rakúska či Maďarska do príhraničných oblastí, lebo mali po krk tohto bordelu v meste-živelnej a nekoncepčnej výstavby, parkovania na drzovku, ohrozovania chodcov na chodníkoch, nerešpektovanie chodcov šoférmi, billboardami miesto zelene a pod. Tí náročnejší sa radšej presťahovali a rešpektujú vyššie nároky na poriadok a slušnosť než by žili v tomto tolerovovam bordeli. Len sa pýtam či už nestačilo toho bordelu a neposunieme sa konečne vpred ako sa na slušnú krajinu a mesto žiada?
 

 

V podstate súhlasím, len s tým "odchované na socíku"... no neviem. Kapík tu máme už tridsať rokov. Kto je tu ešte odchovaný na socíku? Zopár seniorov, možno. Zvyšok je odchovaný na karpatskej verzii kapíku, nie?
 

 

Ten výraz "za socíku" je použitý úmyslene, pretože vyjadruje typického socana. Zisky chce privatizovať, straty a náklady zoštátňovať.

Typická ukážka: parkovanie zadarmo. Pritom parkovanie je náklad ako každý iný súvisiaci s autom, či už servis, alebo PHM. Len títo socani nepochopili že parkovanie treba regulovať, lebo práve doterajšie tolerovanie áut v meste a podpora IAD toto mesto ničí. Je stále ucpatejšie, smradlavejšie a autá už zabrali takmer všetok verejný priestor. Preto treba autá aj parkovanie regulovať-
 

 

Dobrý,
ja vecne súhlasím, ale mám trochu problém s tým "socanom". Vždy som si myslel, že typický "socan" chce zoštátňovať zisky a majetok, a že typický "kapan" (liberál?) chce privatizovať zisky a majetok. A Vy tvrdíte, že typický socan chce zisky privatizovať... Tak neviem?
 

 

Ja to skôr myslím tak že ide o ľudí odchovaných za socializmu, ktorí majú problém s chápaním ekonomiky. Oni chcú zisky (ale len ak ide o nich), ale náklady či stratu to v žiadnom prípade, to nech znáša štát či samospráva. Preto ich volám socani, že majú také návyky a zrejme ani tých 30 rokov kapitalizmu to ešte nedokázalo vykynožiť tieto nezmysly. Inak máte pravdu.
 

 

Ja viem. Len ten systém "privatizácia ziskov a zospoločenštenie nákladov" absolútne nie je socialistický/komunistický, ale z definície (politológie) je to libertariánsky princíp. Pojmy ani základy politológie nepustia. Čiže to nemá absolútne nič s odchovaním za socializmu či s návykmi zo socializmu. Je mi ľúto. Je to presne naopak.
 

 

Ale v princípe si rozumieme.
 

 

Celé tie kecy o "socanoch" majú tú základnú faktografickú vadu, že v Bratislave kontinuálne už 30 rokov majoritne vládne iba pravica. Jedinou drobnou "deviáciou" bol primátor Ftáčnik, ale aj ten mal majoritne pravicové zastupiteľstvo.

Takže to čo máme v BA je skutočný "pravicový raj" a nie nejaký dôsledok vlády "socanov".
 

 

Nepochopili ste príspevok, hodnotím správanie občanov ktorí sú zdegenrovaní Ficovými kecmi. A presne tak sa správajú. Tým nedochádza že vlaky zadarmo sú najhoršie riešenie, tým nedochádza že rozdávanie vianočných príspevok je nesystémové a radšej by mali poriešiť spravdlivo starodôchdcov, tým nedochádza že lepšie než dvíhanie min. mzdy je lepšie im dvohnúť nezdaniteľný základ dane a pod. On im rozdá balíčky a pred očami rozkradne pol republiky.

Ale v rámci objektivity, áno, vládne nám tu v meste dlhodobo pravica a tá o nič lepšia nie je (rozdávanie bytov politkom a umelcom, pokútna privatizácia, budovanie Autioslavy a pod.).

Prípevok bol o tom že je na čase začať robiť poriadok-s výstavbou, parkovaním, verejnými priestormi, zeleňou. Tým čo na Vidni obdivujeme že tam funguje, ale tu občania blokujú snahy o zlepšenie situácie len pre svoje pohodlie.
 

 

Ťažko môžu byť v BA občania zdegenerovaní Ficovimi kecami, keď sú to voliči pravice.

Proste môžeme Fica viniť z veľa vecí, ale za stav Bratislavy skutočne nezodpovedá - ten je vizitkou výhradne pravicových politikov a ich pravicového voliča, ktorý je tu v jasnej majorite.
 
Hodnoť

Pani starostka Aufrichtova

ktora ani nebyva v Starom Meste ukazuje stale viac ze jej na stave ci vyzore Stareho Mesta nezalezi.
Vid fasada hotela Park Inn... Sevcik na to aspon tlacil , aby bol splneny verejny prislub investora ohladom zmeny tej serednej fasady. Teraz sa uz dlhsie nic nedeje. Sucasnej starostke akoby to vobec nevadilo.
Podobne laxny je jej pristup v tlaku na Kooperativu, ktora si mala rozhodne inak a rychlejsie zabezpecit oplastenie zhorenej budovy - mimochodom najkrajsej secesnej budovy na SK...
Podobne nepocut ani o planovanom parciku za budovou stareho SND... a takto by sa dalo pokracovat...
 

 

Už keď si ten hotel vytiahol, tak sem prekopírujem svoj názor, ktorý som k tejto problematike napísal inde:

Tento majiteľ hotela má mať rovnaké práva pred starostkou Aufrichtovej, akú mala, či má herečka Pauhofová. Prvým novoročným krokom starostky Aufrichtovej vo svojom úrade totiž bolo okrem iného to, že legalizovala čiernu stavbu herečky Pauhofovej. Síce by teoreticky napriek legalizácii mohla za tú čiernotu dostať pokutu vo výške až 33 tisíc Eur, ja osobne nepredpokladám, že tú pokutu dostane...

Nový Čas písal, že Pauhofová ten dom súrne potrebuje, ako voľne citujem: hniezdo lásky, aby mala kde spať so svojim aktuálne úradujúcim milencom, či kto to je.

Nuž a starostka, tiež žena asi v podobnom veku ako tá herečka, veľmi dobre vie, že pre emancipovanú, zdravú, mladú a silnú ženu ako dôležitý je pravidelný, ničím a nikým nerušený sex v bezpečí nejakého domu, (a nie rýchlovka v aute, či v parku, či na toalete nejakej diskotéky,) tak Pauhofovej solidárne vyhovela a na oprávnené záujmy mesta a jej občanov-voličov zabudla, veď voľby sú ešte ďaleko...

Lenže ak herečke čiernotu dodatočne legalizovala, tak jej psia povinnosť je to isté urobiť aj v prípade tohto hotela, či v akomkoľvek inom prípade v budúcnosti. Veď pred zákonom, ako aj pred starostkou Aufrichtovou by sme, vrátane majiteľa hotela, mali byť všetci rovní, minimálne tak rovní ako herečka Pauhofová.

A ak ochranári hocičoho, aktivisti a ja neviem kto všetko ešte, tolerujú čiernu stavbu menovanej herečky, tak nemajú morálne právo haniť ani majiteľa hotela. A iste jej tú čiernu stavbu tolerujú, lebo zatiaľ sú ticho, a ani len nevyzývajú verejnosť na bojkot tých filmov, či divadelných hier, či iných produkcií, v ktorých tá nepodarená herečka účinkuje. Teda potom treba dať ruky preč aj od hotela a jej novú fasádu rešpektovať....

Osobne si myslím, že po tomto akte tolerancie čiernej stavby menovanej herečky a to dokonca ihneď na začiatku funkčného obdobia, starostka na celé svoje štvorročné funkčné obdobie stratila akúkoľvek možnosť, právo, či šancu na to, aby na občanoch vymáhala akýkoľvek zákon, nariadenie, uznesenie a pod.


K Židovskej ulici:
Po zlých skúsenostiach s herečkou Pauhofovou by bolo dobré a zaujímavé vedieť to, že prečo práve týchto 11 vyvolených osôb dostalo výnimku a tak môžu parkovať pred svojimi bránami, a prečo tam nemôže stáť a parkovať ten zbytok, veď tam pôvodne podľa článku bolo 44 parkovacích miest.

A pani starostka by nám mohla vysvetliť svoju filozofiu rozhodovania v tejto veci, ako aj vo veciach budúcich. Lebo sa mi nezdá jej logika, že ak sa niekto stane obeťou nezákonného konania, tak ja, mocná starostka ho odškodním hoc aj nezákonným spôsobom. Z toho bude iba bordel a eldorádo pre úplatkárov a nepoctivých známych starostky.
Starostka má fungovať v medziach zákonov a na základe nich vytvorených lokálnych pravidiel, a nie ako mocný stredoveký feudál, ktorý rozdával výhody svojim známym a na území, ktorý držal pod kontrolou, bol pánom života a smrti. Mala by si uvedomiť, že časy Matúša Čáka už skončili...

Apropo, nájde odvahu nám vyzradiť mená tých 11 vyvolených, a dôvod, že prečo iba oni a nie všetkých v článku spomenutých 44?
 

 

ad1 treba povedať že de jure tam je stále ešte 33 parkovacích miest - ktoré boli zrušené porušením niekoľkých zákonov a to skonštatovala Ombudsmanka aj Prokuratúra.
ad2 tích 11 parkovacích miest bude rezidenčných a nebudú mať menovku - budú také isté ako v tej istej pešej zóne na Mikulášskej a Beblavého ulici kde ostalo zachovaných všetkých 15 parkovacích miest
ad3 ) Ak niekto má záujem o vyjadrenie Ombudsmanky alebo Protest prokuratúry tak mu ho ich obratom pošlem.
 
Hodnoť

 

s parkovaním nesúhlasí Ex starosta, ktorý porušili niekoľko zákonov a tak zrušili tie parkovacie miesta alebo aj takí ktorí ešte na tej ulici v živote neboli - ulica je má 300 m a tích 11 parkovacích miest bude na miestach kde je dostatočne široká že tam ostane zachovaná pešia zóna aj cyklokrosa tak ako to je na susedných uliciach v tej istej pešej zóne na Mikulášskej a Beblavého ulici.
https://bratislava.dnes24.sk/h...
 


Najčítanejšie na SME Bratislava