Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Z občianskeho rozpočtu pôjde najviac peňazí na túlavé mačky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

... !?

Keď sa napíše “ferálnych„ namiesto divožijúcich, tak tá suma 25.154 eur nevyzerá ani tak hlúpo, ale tak múdro - že :-))) !? Ďalší dôkaz, že ľudská hlúposť naozaj nepozná hranice ... .
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Obávam sa, že sa vyjadrujete k niečomu, do čoho nie celkom vidíte. Pracujem ako dobrovolníčka v tejto oblasti, konkrétne sa starám o cca 20 ferálnych mačiek v lokalite Zimný prístav. Podľa mojich informácii a skúseností idú peniaze na kastrácie, sterilizácie a zdravotné ošetrenie mačiek. Záleží nám na tom, aby sa nezodpovednosťou ľudí, ktorí vyhodia mačku z domu na ulicu, mačky nepremnožovali. Keď som sa začala o mačky starať bolo ich cca 6-7, tým, že nám konkrétni ľudia zabraňovali , aby sme ich mohli sterilizovať ich počet vzrástol na 20. Dokrmovanie cez zimu väčšinou hradíme zo svojich osobných prostriedkov alebo z darov. Prípadne sa zaoberáme adopciou zvierat do rodín.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Tiež som si musela vygúgliť slovo ferálne, naši novinári nie sú schopní použiť slovenský výraz divoko žijúce.

Čo sa týka kastrácie mačiek, je to projekt pre celú Braatislavu alebo len určitú MČ? Všimla som si že pribudlo mačiek v DNV aj v Devíne, pretože najmä dôchodcovia situáciu s mačkou nezvládajú a tie sa kotia jak divé. Ešteže máme psa, nezniesla by som aby na mojej záhrade sa potulovala cudzia mačka s možnou toxoplazmou.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Feralne znamená dedomestikovany, teda zviera, ktoré bolo domestikovane je vypustené do prírody. Myslí, že skutočne divá mačka , ako živočíšny druh, u nás už nežije. Naposledy som ju videla v dokumentárnom filme z Afriky.
Tie uvedené prostriedky budú na kastrácie feralnych mačiek v celom meste. Ak máte problémy s premnoženie mačiek , snažte sa ich lokalizovať a potom dajte podnet na riešenie na Magistrát. Minulý rok kastrácie zaisťovali občianske združenie Slovenská aliancia ochrancov zvierat v spolupráci s ďalšími Oz. Robili to všetko dobrovoľníci vo svojom voľnom čase a veterinári cez víkendy.
Čo sa týka toxoplazmozy, tak tu môžete dostať aj od králika alebo z tataráku. V Česku je to najrozšírenejšia infekčná choroba a na svete ju má cca 50% populácie. Stačí zjesť zle umytú zeleninu 😁
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava