SME
Pondelok, 27. január, 2020 | Meniny má Bohuš

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vedenie Starého Mesta oficiálne prevzala Aufrichtová (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Tak si dajme fakty: Nová pani starostka dostane štedrý plat 4289 eur (minimálny podľa počtu obyvateľov je od 12/2018 - 3 062 eur, počet obyvateľov Starého mesta cca 42 tisíc podľa gúglu). Stačí že máte dostatočnú podporu v zastupiteľstve, ešte ste nič nedokázali, žiadnu efektivitu, žiadne nápady v prospech obyvateľstva, obce, nič.
https://spravy.pravda.sk/domac...

Pre porovnanie, predchádzajúci starosta Števčík mal 2382 €, neskôr 3573 eur.
https://www.teraz.sk/bratislav...

Politikov Smeru "nemusím", ale niečo na tom je ak Pellé povie že komunálni poslanci by nemuseli prehájdákať všetky prachy na platoch starostov/primátorov a poslancov, ale radšej zvýšiť platy kuchárkam, ak sa už teda sťažujú že nemá deťom kto v školských jedálňach variť.

Nie som proti slušným platom starostom a primátorom, ale až keď dokážu že si ich zaslúžia. Toto je len korupcia "my svojim, ty potom nám".
 

Máš pravdu

Myslím si že zákon robili smeráci keď mali výraznú prevahu v samosprávach (detto odstupné) a hlavne v parlamente (čo stále majú), čiže treba apelovať na zákonodarcu t.j. na voliča. Rozhodne urobiť aspoň gesto na spôsob, že by z výplaty donorovala napr. sociálny projekt (alebo deratizáciu centra 😁)... získala by tým isto viac ako by stratila. Lenže kto z nás by sa tak zachoval. Takto nám zostáva veriť, že že za týmto platovým ohodnotením uvidíme veľmi rýchlo aj radikálne výsledky.. Bratislava a specialne Staré mesto to veľmi potrebuje!
 

 

Ok dajme tomu ze seriozny najnizsi plat v Bratislave je takych 2000 v hrubom. Z toho mi teda zostane 2289 eur ktore mozem dat tetuskam kucharkam.

Kolko tetusiek kuchariek budem z takehoto rozpoctu moct zamestnat ? 2-3 ?

Zamyslate sa nad nespravnymi vecami.. bud zavidite alebo sa nepozerate na veci logicky.

Mna nesere plat mna ***** to ze sa nevyvodzuju dosledky ze aj za fatalne chyby alebo necinnost pripadne mismanagement sa nic nedeje.
 

 

Je to také typické-slovenské.
Od politikov očakávať a vyžadovať profesionalitu, znalosti, pracovitosť (venovať sa iba politike) morálnosť a bezúhonnosť, ale za smiešne ohodnotenie.

Potom príde nejaká sme12345, ktorá v diskusiách jalovo poopľúva kdejakého komunálneho politika, ktorý sa jej znepáči (na základe jej pomýlených bludov a neznalosti).
Tak, čo si myslíte, že kto pôjde v takejto situácii robiť politiku ako službu verejnosti ?
Kto si za smiešne finančné ohodnotenie (ako si to predstavuje sme12345 ) nechá po sebe pľuť od kdejakých oviec, ktorých realita a súvislosti vôbec nezaujímajú.

Prečo si už konečne ty, sme12345, nešla kandidovať do komunálnej politiky, nech vieme, ako by si to ty robila (za smiešne ohodnotenie, čo má bežný komunálny poslanec) aby si si na sebe užila, aké to je, keď ťa nejaká iná sme12345 bude anonymne okydávať v diskusiách, nech urobíš čokoľvek ?
 

Aqua Viva

Bavme sa vecne, lebo tvoje príspevky majú k vecnosti ďaleko. Alebo potom vôbec, ak to teda s tebou nemá význam, ale potom na moje príspevku prosím nereaguj.

Fakty sú také, že poslanci automaticky navýšili základný plat starostke Starého Mesta bez akéhokoľvek zdôvodnenia, bez akejkoľvek zásluhy. Nová starostka ešte nepredložila plán úspor, efektivity alebo zníženia prevádzkových nákladov, zlepšenia sociálnych služieb, starostlivosxti o zeleň...proste nič. Jednoducho, má za sebou poslancov (hlavne Valov tím tam získal vysokú podporu) a ten jej vysoký plat odhlasoval.

Ja nemám problém so slušnými platmi, tiež mám nadštandard, ale musím si ho zaslúžiť. Táto panička si ho ešte nezaslúžila a áno, vnímam to ako korupciu zo strany komunálnikov (je to síce kryté zákonom, ale to už tak na Zlodejsku býva).

Ty ak by si mal firmu a poveril ju vedením menežérovi, dal by si mu vysoký základný plat alebo základný plat a motivačný bonus? Ja veru to druhé, aby moju firmu dobre spracoval. Maj sa.

PS: A do kumunálu som nešla preto že sa živím sama a nepotrebujem (a nie som odkázaná) na priamu/nepriamu korupciu.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava