SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Nesrovnal sľubuje pred voľbami aj to, čo pred rokmi (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Nesrovnal

v minulých voľbách v mojich očiach predstavoval iba to povestné menšie zlo. Pre mňa bol totiž vtedy úradujúci Ftáčnik nevoliteľný preto, lebo iba sa nečinne prizeral na Belfim vykonávané tendrové manipulácie pri nákupe trolejbusov, ako aj na to, že Belfi vyhlásil trestnú výpravu proti občanom za kritiku tendra a pri 21%-nej autobusovej zálohe chcel výrazne obmedziť prepravnú kapacitu na nosnej trolejbusovej linke 202, aby tak dokázal, že je málo trolejbusov, tak niet času na slušný tender.
Kňažko zas vtedy už bol 68 ročný pohodlný, lenivý penzista, ktorý naviac býva v nekorektne postavenom dome, ktorý iba vďaka svojim politickým kontaktom mohol postaviť v zóne so stavebnou uzáverou a iba pre tie jeho kontakty nie je čiernou stavbou. Takého človeka by som tiež nikdy nevolil.

K Nesrovnalovmu v článku spomenutému projektu 111 krokov iba toľko, že svoj program ani sám nepoznal. Na predvolebnej diskusii v budove YMCA ho jeden protikandidát požiadal, nech nám prezradí 66. bod svojho programu, nuž nevedel to povedať ani z hlavy, a nemal u seba ani žiadny ťahák, či inú pomôcku, čo bola hrubá chyba. Dúfam, že teraz tých svojich už iba 11 predvolebných sľubov aspoň pozná.

K cestám iba toľko, mal šťastie v tom, že počas jeho funkčného obdobia držala SR polročné predsedníctvo EU a preto štát dal mestu nejaké bubáky, aby sa opravili cesty, či iné veci v majetku mesta. Keby sme si zvolili do funkcie cvičenú opicu, aj tá by tie prachy automaticky dostala.

K parkovacej politike. Na dohodu vždy treba dvoch, lenže ja mám taký dojem, že Nesrovnal s oponentmi nevie rokovať. Svojho času Ftáčnik zorganizoval kopu verejných prezentácií najmä na tému NS MHD v Petržalke. Chodil tam aj mestský poslanec Nesrovnal, ktorí viedol aj komisiu pre financie, či ako sa volala. Vždy sedel v zadných radoch, v diskusiách si pýtal, aj dostal slovo, nikdy nič konštruktívneho nepovedal, iba nenávistne čo-to nakričal na Ftáčika, potom sa dušoval, že to tak nenechá, celú vec zablokuje a opustil sálu. Nikdy tam nezostal, aby po prezentácii si nezáväzne pohovoril s ľuďmi, uzatváral nové kontakty a pod.
Keď sa teraz tak správa aj s poslancami, ako tam s Ftáčnikom, tak nečudo, že máva na zastupiteľstve konflikty a nič mu neodhlasujú.

Ftáčnik je matematik-učiteľ na univerzite, a dlhoročný politik. Zarába si na živobytie ústami. A rečniť naozaj vie. A nech bola prezentácia o hocičom, vždy bol náležite pripravený.
Nesrovnal je právnik a politik. Teda tiež si zarába na živobytie ústami. Lenže on sa nevie predať, nevie presvedčivo rečniť a na prezentáciu o NS MHD v Petržalke prišiel nepripravený, ani sa s tým netajil. V prednášaní nesiaha Ftáčnikovi ani po členky a on sa ani nepripraví! Keby svojho času Ftáčnik mal 111 povolebných krokov, toho by iste nezaskočila otázka na 66. bod. Teda aj v tomto vidím neúspechy Nesrovnala na zastupiteľstve, nevie rečniť a iste ani tam nebýva pripravený.

Zapojenie železnice do MHD? Polemizoval by som. Myslím si, že v tejto podobe k tomu Nesrovnal prišiel ako slepé kura ku zrnu. Prioritne je to reakcia ministra na ten fakt, že v súvislosti so stavebnými úpravami diaľničnej siete v okolí Bratislavy, očakávajú sa zápchy na diaľnici. Teda novozavedenými vlakmi ministerstvo dáva majiteľom áut alternatívu na cesty do Bratislavy. Pani redaktorka, nedávno sama ste napísala výborný článok o tých vlakoch, ale aj o tom, že nie moc sú využité. Prečo? Lebo Nesrovnal nenašiel politickú odvahu na žiadne reštrikcie zamerané proti IAD. Nestačia totiž iba nové vlaky, Nesrovnal projekt vlakov mal podporiť obmedzovaním IAD a to neurobil, tak sú vlaky dosť prázdne.
 

 

Filiálka a električky.
Už Ftáčnikovi EU jasne povedala, megalomanský projekt Filiálky nepodporia, Ftáčnik ale bol pragmatik, prijal možnosť Starý most vymeniť za nový, a začať budovať električku do Petržalky.

Lenže Nesrovnal vyhral voľby, nastúpil do funkcie a na prvej diskusii s občanmi na tému NS MHD Petržalka jasne povedal, že on električku na metrovom rozchode nikdy nebude nepovažovať za NS MHD! Ftáčníkom rozbehnutý projekt považuje iba za nechcené dedičstvo, nechcené dieťa. A vo veľmi krátkom horizonte nám sľuboval fantastické vlakové MHD projekty. V tejto veci vidíme jeho výsledky. Štyri roky premrhával prachy, pozornosť a energiu iba na jalové vlakové projekty MHD, vrátane hlúpej, slepej stanice Filiálka.
Pritom už niekedy v rokoch 2013/14 práve táto redaktorka, teda pani Hilbertová na ministerstve zistila, že na koridorových tratiach v okolí Bratislavy z kapacitných dôvodov nikdy nebude fungovať taká vlaková MHD, aká na základe predvolebných sľubov politikov, aktuálne Nesrovnala, žije v našich predstavách.

Električkovú dopravu Nesrovnal štyri roky ignoroval, iba koncom leta začal o tom básniť, že on má v šuplíku nejakých tuším až 13 električkových projektov. Chybou krásy je iba to, že za vznikom ani jedného nestojí on. On predsa električky neuznáva, sám to povedal a konal podľa toho. Nakoľko ale iné výsledky nemá, tak ich teraz iba účelovo a vypočítavo vytiahol, aby ich po voľbách opäť zmrazil, a opäť riešil iba vlaky...

Za najväčší prešľap ale považujem jeho idiotský a nezodpovedný plán na zavedenie bezplatnej prepravy v MHD pre vybrané skupiny cestujúcich, s prísľubom skupiny v budúcnosti ešte rozširovať. Nesrovnal zrejme cíti, že na konci funkčného obdobia nemá svoje vlastné výsledky, most a električka do Petržalky sú hlavne úspechom Ftáčnika, on to iba dorobil.
Nezabralo ani 13 električkových projektov, veď vieme, že nie sú z jeho dielne, tak v záujme volebných bodov nám ide rozdávať bezplatnú MHD! Lenže takto bude ruinovať rozpočet DPB, a pre výpadky príjmov z cestovného bude menej na údržbu a raz aj vozidlá MHD budú tak často horieť, ako koncom leta zvykli horieť vlaky.

Dá sa čo-to odpustiť aj politikovi, vrátane Nesrovnala, ale svoju kampaň by si mal financovať zo svojho a nie na úkor rozpočtu DPB zavádzať bezplatnú dopravu. Teda pre tento exces s bezplatnou dopravou Nesrovnal v mojich očiach prestal mať právo byť našim primátorom. Je iba všetkého schopná škodná, treba sa ho vo voľbách krátkym procesom zbaviť...
 

 

Pred styrmi rokmi som volil opatocne ftacnika, nie ze by to bol pre mna idealny kandidat, ale vzdy som vedel ze sa v kazdej situacii zachova ako pragmatik. Aj ked som nemusel s jeho riesenim suhlasit, nechal vzdy vo mne dojem ze ho nejak aspon dotiahne k vysledku. A to mal vtacnik na stole problemy, kedy mesto bolo brutal zadlzene najme kvoli nepelu a nedoriesene spory, ktore zdedil po KDH majstroch (hl.stanica, pko atd). Taktiez mu po krizove obdobie neprialo vo vyske podielovych dani, narozdiel od toho s akymi zdrojmy mohol operovat nesrovnal. Pre mna bol nesrovnal od zaciatku opat len pravnik s plnou hubou kritiky no neschopnostou rislesit veci. Preto sa dnes pytam, ako mozem byvalym volicom nesrovnala verit, ze tentokrat neurobia opatovne divnu volbu a nepodporia niekoho podobneho? A o 4 roky budu opat hladat dovody preco tak naivne konali....
 

dakujem

na tento dennik vynimocne inteligentny clanok i diskusia.
frustraciu zo spoluvolicov zdielam!
 

 

Hmm, takze vlastne "lavicovy" Ftacnik, bol (by) lepsi primator nez Nesrovnal, aneb Nesrovnal to Zrovnal.
 
Hodnoť

Voliť Nesrovnala bola veľká chyba.

Dúfam že Bratislavčania ju už nezopakuju. Chybou by bolo aj voliť za primátora niekoho, kto je v komunalnej politike úplný nováčik (Mika, Vallo). Zostáva mi tak len Mrva. Má skúsenosti ako starosta aj mestský poslanec. V dôležitých veciach hlasoval vždy na prospech občanov, nie developerov a pochybných oligarchov.
 

presne

tak, bola to chyba, z ktorej sa treba poučiť, mne to tiež vychádza na Mrvu stačí sa pozrieť ako napredujú Vajnory a teraz by bolo vhodné nech to presadí na väčšom priestore, inak Magistrát Hl. mesta SR je najhorší úrad zo všetkých už niekoľko rokov nielen za Nesrovnala. Chce to novú krv a konečne riešiť dopravu v Bratislave.
 

 

Ako napredujú Vajnory? Čo také výrazné tam spravil (okrem predaja starého letiska developerovi)?

Z pohľadu obyvateľa inej mestskej časti nič špeciálne neregistrujem a pred týmito voľbami som o Mrvovi ani nikdy nepočul ...
 

no neviem

Mrva je bigotny konspirator.. Niekto s takym myslenim by mal viest nase hlavne mesto?

A ten Vallo? Oplati sa ho volit? Pripada mi to podozrive. Objavil sa z nicoho nic, dava obrovske peniaze na kampan.. Ma to znaky bieleho kona.
 

POKAZENÝ NEZÁVISLÝ KANDIDÁT.

Jo, nesrovnal znehodnotil pre bratislavčanov institút nezávislého kandidáta a ja ho určite už voliť nebudem.
Najväčšiu chybu urobil, že bratislavčanov férovo neinformoval čo vlastne robí a ak sa nedarí prečo.
Dnes mám v hľadáčiku dve em mená, ale ešte som sa na 100 percent nerozhodol.
Teraz momentálne má navrch Mrva.
 

nebláznite uz s tým Mrvom

Mrva vo Vajnoroch, kde stále mimochodom denne kolabuje doprava, odsúhlasil zmenu Starého letiska na 15-tisícové sídlisko. Od developera, ktorý tam chce stavat, berie sponzoring na vajnorské podujatia ako Dozinky...Súhlasí aj so stavbou Lidlu vo Vajnoroch, ktorú napadla prokuratúra. A pre toto pätina Vajnor spísala petície za referendum. Chceli o Lidli a letisku hlasovat pocas komunálnych volieb, ale Mrva to dal na december, aby na referendum prislo co najmenej ludí....Vraj nemá kauzy, ale výsledky. Najnovsie navrhol zrusit pamiatkovú zónu vo Vajnoroch, antideveloper.
 

re: v dôležitých veciach

nehlasoval vždy na prospech občanov, ak považujete za dôležitú vec
- chodník a schody, ktoré dlhé roky používajú občania, aby nemuseli výrazne obchádzať, a pomerne rozsiahlu verejnú zeleň
v roku 2007 hlasoval v prospech developera a veľkého kamoša pochybného oligarchu
- územnoplánovací podklad pre zmenu účelu funkčného využitia územia, ktoré podporil a presadil odhlasovanie zastupiteľstvom Vajnôr v prospech developera a neprospech občanov, ktorí sa nedávno domáhali nápravy - záchrany v podobe neschválenia ZaD 04
- nominácie a hlasovanie o členoch dozorných rád bratislavských firiem, kedy vyvinul aktivitu v prospech človeka pochybného oligarchu a hlasoval za osoby konajúce v neprospech občanov

o Mrvovi dosť vypovedá jeho prezliekanie a vyzlečenie straníckeho trička, podľa šance na verejnú funkciu
 

 

ako moze niekto volit nabozenskeho fanatika? na mna posobi ako sadisticky nebezpecny clovek. nechcel by som sa veru s nim dostat do krizka
 
Hodnoť

 

Mika vyzera byt fajn
 

 

smeracka figurka...nie, dakujem.
 

možno vyzerá

aj na tej fotke s Kočnerom, ktovie kde všade sa ešte ukáže s kým bol "kamarát do dažďa"...
 
Hodnoť

 

Zase (?!) chce rekonstruovat elektrickovu trat K. Ves - Dubravka. Teraz si nespomeniem presne, ale "zopar" rokov dozadu bola Dubravka 4-5 mesiacov odrezana od elektricek. ALe takym stylom, ze prve dva mesiace odstavky elektriciek sa na "stavbe" neukazala ani noha. Zopar rokov dozadu "rekonstrukcia" trate v Dubravke. Jeden cestny pruh permanentne odstaveny (zacpy jaxvina), po skonceni problemy s kolaudaciou, dorabky, uplne zbytocne a urcite aj drahe tabule s (nepresnymi!) casovymi udajmi... Dalo by sa pokracovat dalej. Takze za mna - Nesrovnal nikdy viac.
 

re: zase

nie, lebo sa má modernizovať úsek, na ktorý sa nesiahlo 30 rokov
trať v Karlovej Vsi a v Starom Meste je takmer v havarijnom stave, ak sa v roku 2019 nezačne, hrozí odstavenie, a na podstatne dlhšie ako v roku 2014
modernizácia je nevyhnutná, je jedno, kto bude budúcim primátorom, lebo pre rozsah bude trvať výrazne dlhšie ako práce v roku 2014
 
Hodnoť

 

Myslím, že ak nejakému politikovi pomohli konkrétne sľuby pri minulých voľbách k zvoleniu, nemal by meniť stratégiu a mal by naďalej sľubovať to isté. Podľa možnosti by to nemal po zvolení splniť, lebo veď čo sľúbi nabudúce?
 
Hodnoť

Ivo Asfaltér? Nikdy viac

Nevolil som ho v minulých komunálnych voľbách a teraz ho nebudem voliť dupľom. Sú tam ďalší traja silní kandidáti, no 10 dní pred voľbami ešte neviem naisto, komu dám hlas:
- Mika je celkom solídny manažér, no doteraz sa pohyboval vždy len v mediálnom prostredí (Rádio Expres, TV Markíza, RTVS), a - pri všetkej úcte - riadiť médium ani náhodou nie je to isté, ako manažovať hlavné mesto.
- Vallo - ten má celkom konzistentný a ambiciózny program, ale jemu zasa chýbajú skúsenosti. Ja si do programu môžem napísať i modré z neba, otázka je, AKO to chcem dosiahnuť bez toho, aby som zabezpečil spravodlivejšie prerozdeľovanie podielových daní tak, aby Bratislava dosiahla úroveň trebárs susedného Brna. Alebo sa chce aj on ako starnúci Feši Nesrovnal napchať smeráckym šmejdom do niekam a za servilnosť vyškemrať nejakú € mincu navyše?
- Mrva, OK, on ako jediný z tejto trojice skúsenosti s komunálnou politikou má, ale zasa ruku na srdce: riadiť jednu z najmenších mestských častí je úplné iné kafe ako riadiť kolos zvaný Bratislava. Nehovoriac o tom, že ako kandidátovi pravicovej opozície pôjdu šmejdi zo Smeru systematicky po krku. Ani ten jeho program vo mne nevzbudzuje bohvieakú dôveru - 2 km tunel pod mestom, pretláčanie Filiálky - všetko na vode, odkiaľ na to chce zobrať peniaze? Nesrovnal si to v hlavne NEZROVNAL, nuž a obávam sa, aby to premotivovaný p. Mrva NEDOMRVIL.
Pre mňa teda v užšom výbere zostáva len dvojica Vallo - Mika. Keďže z duše neznášam hazard a všetko to svinstvo, čo je s tým spojené (a Mika je podľa mojich informácií priaznivo naklonený hazardu), vyzerá to tak, že budem musieť ísť do rizika a voliť dobromyseľného, no povážlivo neskúseného človeka, ktorý zoči-voči obrovskej výzve buď vyrastie, alebo sa z toho po..ie, a budeme tu mať predčasné voľby primátora. Tento rok to bude náramne ťažké rozhodovanie :-(
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Bratislava