Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kamenné námestie bolo kedysi pýchou, bývalý Prior zažíval nával ľudí (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Som zvedava kedy si ti co budu navrhovat upravu namestia zoberu priklad z jedinej Paulownie co na namesti je a zacnu ju v meste sadit. Jej vyhodou je z v aspom ciastocne akceptovatelnych podmienkach vyrastie na dospely strom za 7-8 rokov, co je z hladicka dlzky zivota cloveka akceptovatelna doba. Navyse Paulownia pomerne dobre znasa prichadzajuce klimaticke zmeny. Podla mna zelen v kvetinacoch nema privelku sancu na prezitie. A v poslednej dobe oblubene vysypavanie okolia rastlin vapencovymi kamenmi je kontraproduktivne. brani rozpustnosti horcika, ktoreho maju rastliny malo. Horcik je totiz centralnym atomom zeleneho chlorofilu nevyhnutneho na fotosyntezu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

To je slovenský štýl: postaví sa drahý krásny dom a nikomu ani na um nepríde, že by sa oň mal niekto priebežne starať a každé malé poškodenie za bagateľl opraviť, aby sa dom v pôvodnej podobe a funkčnosti zachoval čo najdlhšie. Po pár rokoch dom začne chátrať, špinavé okná a na niektorých sklá "elegantne" nahrádzané vrchnákmi škatúľ či inými zdrapmi papiera strašia celé desaťročia ulicu.
V tom lepšom prípade nasleduje zbúranie škaredého domu a postaví sa nový a ešte drahší dom.Tak je to s námestiami, parkmi, ulicami, chodníkmi... Kto na Kamennom námestí povolil rôznorodé stánky? Čo robí bratislavský architekt? Nik sa o nič nestará a ani jednorazové populistické predvolebné brigády regionálnych funkcionárov, inšpirovaných naším "nenahraditeľným" bývalým predsedom vlády, ktorí by mali riešiť iné problémy, nezabezpečia trvalý poriadok v našom hlavnom meste.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako je mozne porozumiet

vete, ze revitalizacii roky brania nelegalne stanky? To mi nejde do lebene.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Čo chcete od tohto vedenia mesta?

Keby sa tu netunelovalo, je na základný chod mesta a jeho rozvoj a nie na demagógiu súčasného nezávislého primátora IvaN. o podfinancovaní mesta. Každí z nás môže vyskakovať iba potiaľ, pokiaľ na to má. Čo chcete od týchto neschopných populistických politkov. Doporučujem Vám všetkým prečítať blog mestského poslanca "Ako tunelovať verejné peniaze s pomocou primátora?" Upozorňujem, má to dve časti. Ako je možné, že zmluva na verejné osvetlenie podpísaná za vlády SDKU, ktorej členom bol aj súčasný nezávislý IvoN, na 20 rokov, ani po 22 rokoch nie je uzatvorená. A naposledy pokuta od úradu Verejného obstarávania vo výške 175 000,0 €. Treba už konečne povedať jednoznačne, žiadne keci, nerealizovateľné vízie za peniaze daňových poplatníkov, ale tresnoprávna zodpovednosť politikov na všetkých úrovniach štátnej a verejnej správy a zastavenie financovania politických strán z peňazí nás všetkých , lebo peňazí je dosť, len sa sofistikovaným spôsobom politikov rozkrádajú, ktorí si pre nich zoficiálnili provízie. Toto námesti v centre mesta je ukážkou neschopnosti celého vedenia mesta a súčasného mestského zlepenca - nezávislí + smer + most. Toto námestie malo byť medzi poprednými prioritami mesta, keď nie prvá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Uz, pychou nebolo nikdy

Cisto tam nebolo nikdy, zelene nebolo nikdy, architektonicky bolo rovnako pzle vzdy. Viac ludi tam bolo len preto, ze tam bol Prior, do ktoreho bolsevik daval trochu viac a trochu lepsieho tovaru.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kamenné námestie bolo pýchou a Bratislava krásavicou. Jasnačka a teraz tú o svišťoch.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

V každom kultivovanom meste na svete

tzv. "doba stánková" už skončila.Akurát len v našom hlavnom meste,v Bratislave,sa radní páni z Magistrátu rozhodli,že tieto ohavné,často aj 50 rokov staré búdy, nechajú v strede mesta chátrať a prevádzkovať aj naďalej. Pravdepodobne asi pre zahraničných turistov,aby si zaspomínali na staré zašlé časy. Pán Nesrovnal a spol.,zobuďte sa a konajte v prospech zveľaďovania mesta. A zasaďte sa o definitívne zmiznutie týchto otrasných stánkov. Navyše je pred voľbami,tak máte k dobru ďalšiu agendu,s ktorou môžete si získať priazeň voličov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Špinavá Bratislava, metropola Ukrajiny tak akurát :) Japonci si to radi fotia. A služby o ničom, pozdravujem Rumelku kde uz 30 minú čakám obsluhu ktorá mi má pridať zradlo za 10eura ale nie je ochotná ani prísť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ako vnímájú ľudia urbanizmus...

Ako URBANIZMUS vnímajú bežní ľudia? Majú radšej mestské alebo vidiecke prostredie?
Sledujte: https://youtu.be/Jtibec7J-uM&#...;
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava