Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo súd zrušil zákaz hazardu v Bratislave (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

Je riešenie

Pôvodne som chcel napísať že toto definitívne Nesrovnalovi zlomí krk, ale to Bratislave nepomôže.

Správna reakcia: už nech je primátorom Vallo. Prvý človek čo pred voľbami podrobne vypracoval plán, ako a čo v Bratislave zlepšiť. Tomu človeku verím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dobre Vallo

ide o to kolko ludi presvedčíš.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Kto cakal nieco ine??? Od zaciatku som vravel, ze to je len trapna Nesrovnalova propaganda a ze akykolvek sud to spochybni a sprace zo stola. Tolko chyb pokope nemoze byt nahoda. To je majitelmi herni stedro sponzorovany umysel v kombinacii so snahou vyzerat pekne pred volicmi...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Súd nevyhovel skoro 100000 Bratislavčano

m. Akoby im napľul do ksichtu. Mylne argumentoval nenarušeným verejným poriadkom. Každému je predsa jasné, že gambleri sú zároveň aj drobní zlodeji, ktorí si na svoj koníček zarábajú aj kradnutím a rozpredavaním kradnutých vecí. Zaujímavé je, že rôzne krajiny a mestá sa rôzne bránia proti opilcom, a nik nespochybňuje zákaz predaja alkoholu cez deň, v nedeľu alebo pitie alkoholu na verejnosti. Aj hranie hazardných hier je obmedzené zákonom. Nič to však nemení na tom, že mesto mohlo do spisu doložiť zopár priznaní bývalých gamblerov, že aj kradli a narušovali verejný poriadok.Rozbili by tento pochybný argument "ctihodných" sudcov na prach.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Áno, súd je na vine

Že mesto konalo protiprávne. A súd namiesto toho aby len jednoducho poukázal na nezákonnosť druhého hlasovania si dovolil upozorniť aj na ďalšie nedostatky ( v podstate dodal návod ako sa to má robiť správne). Hrozné niečo.
Ako súdy fungujú často tragicky, ale v tomto prípade to asi nie je.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Jasne, kazdemu je to jasne ;))), mali vy sme vsetkych gamblerov oznacit zltymi Gckami a poslat do koncetrakov, nie? Ja si zasa myslim, ze vsetci Marosovia su dementi, lebo zatial som stretol len takych. Zakazme Marosom vychadzat z domu, ved je to kazdemu jasne.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ulohou...

... sudu ale nie je vyhovovat obcianskej mienke, ale kontrolovat ci bol alebo nebol poruseny zakon.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Omyl. Disponujem rozsudkom krajského súdu, kde píše, že sudca okresného súdu sa nemusí riadiť zákonom ale len svojim vedomím a svedomím.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ak rozhodol spravodlivo

tak gratulujem :-) Áno, mali by rozhodovať podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia. Keby tak robili, tak by ich neobťažovali spormi všelijakí podvodníci, lebo by dopredu vedeli, že nemajú šancu uspieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaplatil som pokutu za urážku sudkyne okresného súdu za to, že som si dovolil jej zafaxovať paragraf OSP ktorý svojím rozhodovaním porušila. Neskôr najvyšší súd mi dal za pravdu, ale pokutu mi to už nevrátilo. Najväčšia sranda je, že na danú vec sme mali obe sporné strany zhodu ako má sudkyňa rozhodnúť. Merito sporu bolo v niečom inom. Jej rozhodnutie bolo len o miesnej príslušnosti súdu. Obe strany sme chceli aby rozhodoval súd v mieste kde naše firmy pôsobia aby sme to mali blízko a nie na druhom konci republiky kde sme mali všetci ďaleko. Ale sudkyňa si postavila hlavu, že to chce rozhodovať ona.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

MarosR

ak chceš, aby tvoje argumenty neboli na smiech, musíš byť presný.
1. Súd neargumentoval nenarušeným verejným poriadkom. Argument znel, že narúšanie malo mesto PREVERIŤ.
2. Na smiech je argument, že drobné krádeže sú narúšaním verejného poriadku.

Ja osobne nemám rád tento druh podnikania, ktoré zarába na hlúposti a nešťastí ľudí závislých od (patologického) hrania. Na boj s ním ale treba mať oveľa lepšie argumenty a prípravu.

PS. Pán a panie sudkyne by sa vo svojich rozhodnutiach nemali natoľko snažiť vzletne vyjadrovať, ale mali by dbať o správnu a zrozumiteľnú slovenčinu. "súd vzhliada konflikt záujmov" je sprostosť, vzhliadať má celkom iný význam; niekto vzhliada k svojmu záchrancovi, niekto vzhliada k slávnemu človeku ako k svojmu vzoru ... atď., vzhliadať má význam "pozerať hore, do výšin (aj mravných).
Sudcovia mali celkom obyčajne napísať, že "súd vidí konflikt záujmov".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Verejný poriadok vidím narušený

skoro každú nedeľu na Michalskej, keď ráno upratujú ulice od črepov a smetí po návštevníkoch reštaurácií a krčiem. Mesto platí upratovanie a zisk z tržieb si rozdelia majitelia. Advokát, čo zastupoval mesto, si mohol dať tú námahu a zopár exemplárnych prípadov, kedy návštevníci herní opití vyšli rozbíjať do ulíc, mohol do spisu doložiť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To je ale dačo iné

1. ty si písal, že verejný poriadok sa narúša drobnými krádežami ...
2. sám hovoríš o návštevníkoch krčiem - prečo teda treba zavrieť práve herne a nie všetky krčmy vrátane herní ? Na to už guráž nestačí ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Rád sa škriepiš?

Tak tie krčmy majú obmedzené otváracie hodiny. Terasy v Petržalke napríklad len do 21:00. Asi preto, že to ľuďom vadí, keď tam fajčia a hulákajú.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kvôli pravde a logike

sa škriepim veľmi rád.
Fajčenie je zakázané len v určených priestoroch, nie všade na verejnosti.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Je zakázane občianskym zákonníkom robiť činnosti, ktoré zapríčiňujú škodu na majetku a zdraví cudzích osôb. Prísne vzaté podľa tohto ustanovenia nemôžeš v prítomnosti ínej osoby fajčiť nikde. A keďže nie je ani špecifikované, že je myslené zdravie len iných osôb, tak by si nemal fajčiť vôbec, lebo dochádza k škodám na zdraví tvojej osoby.

§ 415
Každý je povinný počínať si tak, aby nedochádzalo ku škodám na zdraví, na majetku, na prírode a životnom prostredí.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ha - ha, skvelé !

Skús tieto svoje fantazmagórie uplatniť na súde !
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fantazmagórie to síce nie sú, lebo ten paragraf má presne takéto znenie - ale máš pravdu: V Slovenskom právnom systéme je jeho uplatnenie Sci-fi
Tak ako kopu iných-inak dobre myslených predpisov, ktoré v Slovenských reáliách málokto dodržiava a vynucuje. Na Slovensku nie je zvykom pravidlá dodržiavať ani od občanov a od štátnych orgánov už vôbec nie.
Na Slovensku fungujú len silové a mocenské riešenia spravodlivosti - čo je smutné.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Fantazmagóriou

je tvoj výklad.
Zároveň to však dobre poukazuje na hlúpe a formálne ustanovenia v právnych predpisoch. Ak je nejaké ustanovenie také, že k nemu nie je (lebo sa vlastne nedá) priradená sankcia za jeho nedodržanie, tak je úplne zbytočné; ba vlastne škodlivé, lebo je mätúce. Trochu som robil v legislatíve, a nedokázal som to prakticky nikdy vysvetliť ľuďom, aby sme do návrhov zákonov nedávali takéto pekne znejúce, no zbytočné a neúčinné - vaty.
Toto pekne ukazuje, že tie "dobre myslené" predpisy , presnejšie ustanovenia, sú vlastne absolútne - nedomyslené a neuplatniteľné.

Mimochodom, v tvojom prvom odseku príspevku (o fajčení) máš hlúposť, lebo to ustanovenie sa týka škôd na majetku a zdraví CUDZÍCH OSOB. Čo tam ešte chceš "špecifikovať" že nejde "len o iné osoby" ?

Otázka uplatňovania práva na Slovensku je ale samozrejme celkom samostatná kapitola.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Sankciou má byť škoda na zdraví a jej úhrada. Problém je v tom, že na Slovensku má hodnotu len Harabinova neexistujúca česť a dobré meno. Aspoň čo sa týka súdom priznaných náhrad. ľudské zdravie a život tu nemá pre spravodlivosť takmer žiadnu cenu.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava