Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Teší ma, že streetfood tu už nie je neznámy pojem (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Streetfood je niečo nechutné, sedlácke, priam nekultúrne. Možno v jeho rodnej vieske na kysuciach to je zvykom ako na jeho potulkách moslimským svetom.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

ty si asi odbornik na vidiek! a kedy si bol v opere, ked sa citiss taky kulturny?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

môžem sa ako vidlák spýtať

že koľkokrát je potrebné ísť za rok do divadla a opery (samozrejmej bratislavskej, vidék sa neráta) aby som bol kultúrny? Veľmi sa snažím byť kultúrny, ale minimálne požiadavky nie sú nikde zverejnené. Ale tuším, že ty ich poznáš :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

na otazku si neodpovedal
a to som len chcel vediet s kym sa rozpravam ked ty vies onalepkovat cloveka na zakladr toho ze ma rad streetfood
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

prepáč

ale si si istý, že si dal otázku správnemu diskusnému číslu? Lebo ja som o streetfoode ani necekol. A o tom nálepkovaní to sedí skôr na teba. Ja som sa len slušne a skromne spýtal, v čom sa mám zlepšiť. Priznám ironický podtón, ale nikoho som nenálepkoval. BTW, ty si mi na otázku ohľadne kultúrnej normy tiež neodpovedal :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

je pravda, ze pre mna cislo ako cislo! ked ti otazka nepatrila nemas co na nu odpovedat
podla mojej normy, by tak kazdy blavak mohol ist 5 krat do divadla, 10 do cinohry, 5 na koncerty atd- je mi jasne ze to vacsina nesplna a tak to aj vyzera v tejto dzamahirii
ved uz Tolstoj povedal, ze UMENIE SPASI SVET- ale toto spasenie tomuto svetu asi dopriate nebude- asi tolko k tomu a k tebe
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a to sa robí ako?

že 5x do divadla, z toho 10x do činohry?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

budes spokojny 5x opera?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

budem

takže si odložím 5x lístok z činohry, 5x lístok z opery a som na daný rok kultúrny človek. A potom si už môžem robiť čo chcem, lebo som kultúrny, že? Napr. odhadzovať špaky a žuvačky, kde mi to napadne, chovať sa bezohľadne, predbiehať cez plnú, parkovať na miestach pre postihnutých, tvorivo zdaňovať atď. normu kultúry mám splnenú, tak čo nejakí idealisti kňučia v kúte?
Nie je kultúra o niečom inom než návšteva tých archaických inštitúcií ako divadlo a opera? Teda v tom kalibre 300+ divákov, ako sa prezentujú. Mám rád komornejšie vystúpenia klubového kalibru, kde je umelec v tesnom kontakte a nie je z toho cítiť biznis, ako na nejakom štadióne.
A klasická opera je neskutočná nuda. Lebo dej je spravidla na úrovni dementného pubertiaka a spevácke árie čo stoja za to, sú zlomkom celého času. Inak sa len x-krát opakujú tie isté frázy. Malo to zmysel, keď nebolo nič iné, poslucháči si ich zapamätali, ale dnes? Tie najkrajšie árie sú naozaj krásne, ale kvôli ním nemusím pol hodiny počúvať dialóg typu "daj mi tééén kľúúč" vs. "nedááám, nedáám, lebo ho nemáám" a pod.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

takze ked niekto na zaklade obluby streetfoodu niekoho nazve nekulturnym, tak ja sa ho ani len opytat memozem na navstevu kulturnych zariadani; aby som si o nom mohol urobit blizsi obraz; je viac ako pravdepodobne ze clovek co chodi do divadla a na koncerty na ulici neodhadzuje spaky; a tvoj exkur do podstaty opery nebudem komentovat lebo by si sa mohol urazit
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Kebyže len Hlavná stanica, ale aj Vinohr

A také Vinohrady-žel.stanica tak to je už iná káva. Tam to zastalo v 60-tych rokoch.
Stretol som tam japonskú turistku, ktorá zle vystúpila z vlaku. Pýtala sa ma, či sa tu natáča nejaký historický film. A ja jej na to, že Slovensko je krajina, kde včera znamená už dnes, zajtra, pozajtra. Slovensko je úspešná krajina ako hovoril bývalý predseda Fico. Ale úspešná, len v tom, kto dokáže viac nakradnúť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Odporúčal by som ľuďom z BA

pozrieť si napr. železničnú stanicu v Užhorode. Alebo aj tú košickú. Na ďalekom východe. Kde podľa hlúpeho žochára nič nie je...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

K bodu 7.

trab povedať prečo je to tak

16.05.2018 23:50

Máme presné čísla: Cezpoľní pracujúci v Bratislave zarábajú aj o 24 percent viac ako rodení Bratislavčania
https://www.bratislavskenoviny...A doprava je vďaka 99% CP-čkarov, ktorí nemajú v BA trvalý pobyt, v stave, v akom to je + zvyšujú ceny bývania

V Bratislave je to katastrofa

Hlavné mesto má podľa údajov Štatistického úradu spred štyroch rokov asi 417-tisíc oficiálnych obyvateľov, ktorí sú tu prihlásení na pobyt. V skutočnosti tu žije o vyše polovicu viac ľudí – 666-tisíc ľudí. (o 249 tisíc viac ako oficiálne)

Počet skutočných obyvateľov hlavného mesta odvodili od analýzy počtu mobilov, ktoré v Bratislave nocujú.

Cez deň 130-tisíc ľudí navyše (796 tisíc)
https://ekonomika.sme.sk/c/205...

Pre porovnanie s druhým najväčším mestom SR
Košice majú v rámci Slovenska najviac obyvateľov hneď po Bratislave.
Kým v roku 2013 tu žilo presne 239 984 jedincov
https://kosice.dnes24.sk/kolko...

čiže dopravu a dopravnú infraštruktúru platí 417 tisíc ľudí (podielové dane sa delia podľa počtu ľudí s trvalým pobytom) ale využíva ju 796 tisíc ľudí a podľa toho to vyzerá

Najhoršie je na tom prístavný most
Po prístavnom moste jazdíme už 30 rokov: Je však preťažený, denne ním prejde 108-tisíc áut!
https://www.cas.sk/clanok/2681...


A to je ešte v jednom smere

ciže v jednom pruhu(most je dvojpruhopvý) 54 000 tisíc áut

deň má
60*60*24=86400 s

86 400 s /54 000= 1,6 sekundy /auto v priemere za deň a to je vzdialenosť, začiatok-začiatok auta

Pritom podľa vyhlášky
Minimálna bezpečná vzdialenosť medzi vozidlami do 3,5 tony je definovaná časom 2 sekundy. Pre vozidlá ťažšie sú to 3 sekundy. (čo je vzdialenosť koniec auta- začiatok ďalšieho)
https://www.superdrive.sk/clan...

Niekde som videl, že Bratislavou prejde denne okolo 700 tisíc áut, ale terz viím len údaje za mestskú časť Petržalka (Počet obyvateľov: 105 468 oficílane
https://www.petrzalka.sk/samos...)

Bratislavskou Petržalkou prejde denne 132-tisíc vozidiel.
Pri osobných autách bolo zaznamenaných vyše 634-tisíc jázd, pri autobusoch takmer 16,7-tisíca jázd a pri nákladných autách takmer 11-tisíc jázd.
https://www.aktuality.sk/clano...

Bývanie je šialene drahé už viac ako 10 rokov

12.11.2007 09:01
Napríklad dvojizbový byt, ktorý má 65 štvorcových metrov a je na obchodnej ulici Mariahilferstrasse,
za štvorcový meter zaplatí 45-tisíc korún.

V centre Bratislavy na pešej zóne stojí 2-izbový byt v prepočte štvorcový meter vychádza na 68 500 korún.
https://peniaze.pravda.sk/hypo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pekne si to dal dohromady

ale vedel by si mi odpovedať na takú analytickú otázku, prečo je to tak?
Či to nesúvisí s tým, ako boli z fondov rozvíjané jednotlivé regióny? Prečo majú prakticky všetky významnejšie firmy sídlo v BA a tiež všetky vozidlá registrované a zdaňované v BA?
Nie nadarmo získala BA prezývku Pažravá na Dunaji, no a teraz sa jej chce grcať, lebo zožrala priveľa a prirýchlo.
Klinec tomu dal ten ryšavec bradavičnatý, keď vyhlásil, že na východe nič nie je. Pritom to spolu so svojim vzorom, oteckom svojstojného štátu, zavinil hlavne on.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

ach jaj ...

A co ma BA z toho ze PO maju svoje sidlo tu ? Dane PO sa nerozdeluju podla sidla narozdiel od dani FO. od 2014 je DZMV taktiez prijmom statne rozpoctu, nie kraja. Takze este raz si skus precitat co pisal fotoba vyssie. A to ze neaky Zochar z Topolocian nadava na vychod , za to uz fakt Bratislavcania nemozu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

tak prečo to robia?

keď je vedenie firmy v BA, tak logicky tam budú najvyššie platy FO a aj najvyššie podielové dane z nich. S tými vozidlami to neviem, len denne vidím kvantum BA, BL vozidiel aj tu na východe. A ak je to príjmom štátneho rozpočtu, tak ako sa rozdeľuje? Kde sa stavia najviac cestných stavieb? Žeby v okolí PO, KE ? Teraz sa to zlepšilo, ale na BA to nemá.
No a s tým Žochárom? Východniari ho zvolili ako trest pre Blavákov a takto sa nám odvďačil :-) Ale máš pravdu, že za neho BA nemôže :-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Pozn.

V Bratislave sa nič nestavia z verejných financií, lebo nemá nárok na Eurofondy.

Tieú určené len pre regióny s HDP nižším ako 70% priemeru EÚ

Bratsilava má 184%

https://ekonomika.sme.sk/c/207...


https://refresher.sk/52216-Bra...

https://www.startitup.sk/brati...

A ani školy y BA-kraja nemôžu dostať peniaze na výučby z EÚ, môže len penizae na výskum a ten sa netýka YŠ a SŠ..


A čo sa týka platov, asi ste nečítali môj príspevok (teda tí manageri nie sú z BA)
"
16.05.2018 23:50

Máme presné čísla: Cezpoľní pracujúci v Bratislave zarábajú aj o 24 percent viac ako rodení Bratislavčania"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

no teraz nárok na EF nemá

ale spočiatku mala a bolo to plne využité. A verejné zdroje nie sú len EF, ale aj prostriedky štátneho rozpočtu. Ale škoda mlátiť už prázdnu slamu, však aj najnovšia kauza dotácií poľnohospodárom ale vlastne všetky, ukazujú kde sa delia korýtka. Že tam je toľko ambicióznych východniarov je len preto, že na východe by si neomočili zobák.
A tí tvoji CP manažéri nemusia byť len z východu, je tam aj kopec zo západu, od Čiech až po UK a USA a tí tie percentá posúvajú o dosť.
BTW, robil si niekedy s EF? Bez toho, aby si zaplatil nejakej BA konzultačnej firme pevne prepojenej s vládnou agentúrou, tak tvoj projekt nemal šancu aby ho vôbec prečítali. Takže okrem tých EÚ požadovaných 5% spoluúčasti si potreboval ešte 10-15% na parazitujúcu konzultáciu, a to zo svojich a nevykázateľné z EF. Už som mimo, ale počul som, že sa to ešte zhoršuje, že už je vybudovaný monopol zopár spriaznených agentúr a bez nich nedostaneš ani cent. Všetko v súlade so zákonom, ako inak?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

1359571

"keď je vedenie firmy v BA, tak logicky tam budú najvyššie platy FO a aj najvyššie podielové dane z nich"
Veľmi častý omyl. Predstava, že dane každého občana sa pošlú tam, kde býva je úsmevná.
Podielové dane sa obciam a VÚC delia z celkových daní FO podľa rôznych kritérií. Napríklad pre obce sú to
- počet obyvateľov (23 %), časť sa prepočíta s koeficientom nadmorskej výšky, ktorý zohľadňuje, napríklad zvýšené náklady v zimnej sezóne.
- počet obyvateľov upravený o veľkostný koeficient (32 %), ktorý zohľadňuje zvýšené náklady tých obcí a miest, ktoré zabezpečujú samosprávne pôsobnosti aj pre iné obce;
- prepočítaný počet žiakov základných umeleckých škôl, materských škôl, jazykových škôl a školských zariadení v zriaďovateľskej pôsobnosti obce a obdobných cirkevných a súkromných školách a školských zariadeniach (40 %);
- počet obyvateľov obce, ktorí dovŕšili 62 rokov (5 %), zabezpečuje financovanie opatrovateľskej služby.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Problém je hstória

Hilda Múdra
Hilda Múdra a slobodna volala Klimpelová spojila svoju životnú púť s Bratislavou a krasokorčuľovaním.

Malá Hilda Múdra (*1. január 1926, Viedeň - )

Rodičia Hildu ako jedináčika nepúšťali ľahko. Hilda však išla, a išla do lepšieho. V tom čase bola Viedeň predmestím Bratislavy. Svadba bola 26. októbra 1947, čo bol neskôr deň, keď si neskôr Rakúsko začalo pripomínať svoju neutralitu.
http://www.webslovensko.sk/oso...


Podobne Franz Sacher, sa dostal do kuchársko /cukrársej akadémie v Bratislave až potom, ako vymyslel svoj tortu a vďaka nej. V Bratislave zdokonalil, keď namiesto marhľového použil mandarikový džem
https://books.google.sk/books?...

https://www.webfoodculture.com...Prešporský Gróf Esaterházy požičiaval inému bratislavskému grófovi Grassalkovičovi Jozepha Haydna, autora Rakúskej cisárske hymny, ktorá sa z iným textom stala hymnou Weimarskej republiky (1, 2. a 3. sloha), Tretej ríše(1. sloha) a Spolkovej republiky Nemecko (3. sloha od roku 1946 a aj po zjednotení ostala dodnes), aby mu dirigoval orchester.
 

1 2 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava