Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kapšo: Cestovať MHD by raz mohla byť radosť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Človek

dobrovoľne nepresadne z auta do MHD. Bud emať tisíc výhovoriek. Treba začať s represiou a zakázať parkovať mimo vyhradených miest. A platiť. a výhody pre rezidentov.
a k tej mešite. každý sa bojí povedať čo si myslí? Ako môže uškodiť mešita?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

K mešite toľko:

V Bratislave žije moslimská komunita, jedná sa o osoby, ktoré sa sem dostali legálne a sa tu legálne usadili.
Neviem, kde sa modlia teraz, ale istý čas mali modlitebnú miestnosť, či ako to nazvať, v budove menom "Valčík". To je tá budova v Križovatke ulíc Podkolibská-Jaskový rad, oproti tunelu, kde trolejbus linky 203 "podlieza" železničný násyp a točí sa na Kolibu.

Tá budova pôvodne bola nejaká výletná reštaurácia, po roku 1948 bola zoštátnená, dostala sa do majetku ČSD, potom aj za prítomnosti odborov, menovite ROH, vznikol tam Závodný klub železničiarov. V jednom krídle prevádzkovali kolkáreň, v druhom sa konali a dodnes konajú rôzne akcie, cez konferencie, školenia až po zábavy a svadby a pod.

Závodný klub funguje doteraz, po revolúcii ale kolkáreň prenajali, či privatizovali, najprv bol tam nočný zábavný podnik Richardo. Potom sa to dostalo do rúk nejakému Arabovi zo Sýrie, či Jordánska, najprv tam aj on prevádzkoval nejaký podnik, bar, či reštauráciu.

Potom to zmenil na modlitebňu. V tých časoch tam chodilo mnoho Arabov aj s autami s rakúskou ŠPZ, asi pod ten objekt spadal aj rakúsky pohraničný rajón. Ale už pomaly možno aj 10 rokov tam nie je žiadny pohyb, iste sa modlia inde, či už v Bratislave, alebo pre zmenu na rakúskej strane hraníc.

Moslimovia v Bratislave nerobia badateľné problémy, ja aspoň o nich neviem. Lenže jedná sa o osoby, ktoré sem prišli legálne, či už za prácou, alebo študovať, a iste sú medzi nimi aj azylanti a potom tu zostali a poctivo pracujú, či podnikajú. A hlavne sú tu legálne, teda vieme o nich všetko potrebné.

Neoprávnene sa hneváš na Kapša. Redaktor mu dal hlúpu otázku v nádeji, že Kapšo mu urobí slniečkársku, promigrantskú propagandu, prípadne aj povie pár oslavných viet na adresu Sorosa a ľuďskoprávnych aktivistov.
Kapšo ale je asi inteligentný človek a nepodporil a nepropagoval to, čomu neverí a čo nechce, a veľmi šikovne sa vyhol priamej odpovedi, a zároveň inteligentne naznačil, že o príchod nelegálnych migrantov cez Bruselom nanútené kvóty, ani inak nestojí. Teda Kapšo jasne povedal, že všetko prevalcujúci islam rozhodne odmieta.

Takto je to dobré, ako to je teraz. Máme tu moslimov, ktorí nemútia vodu, pokojne si žijú svojim životom, a modlia sa tak a tam, že ani nevieme, že kde to aktuálne robia, keď opustili budovu "Valčík".
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava