Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hrali pred 130-tisíc ľuďmi. O prehre slovenského tímu rozhodli opití arbitri (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Clanku neverim. V tej dobe nemali ludia v Ceskoslovensku ani na poriadne topanky, nie to este na cestovanie na MS a vyhravanie. Komunisticka propaganda si vytvorila taketo pribehy. Aj dnes v Severnej Korei chodia spravy o tom, ako sa Severna Korea stala majstrom sveta vo futbale.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Toto odkiaľ beriete ?

Vy neveríte, že Československo získalo striebro na MS v Chile ? V tom čase sa hralo srdcom, asi to máte pomýlené
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

dobra ironia
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

vyborny clanok

kiez by tu bolo takychto rozhovorov viac
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Štadión nelahol petržalskej zástavbe, na jeho mieste bol donedávna štadión ZŤS Petržalka, neskôr kmotrova artmedia,a tak aj skončil... Pustatinou čiže pozemkom pre jeho developerske plány
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie to je druhý štadión https://www.geocaching.com/geo...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nie. "Červenka" bola inde. Za Sadom J. Krála. Párkrát som tam hral ešte ako žiak proti žiackemu mužstvu ČH. Ak sa nemýlim, bolo to zhruba na mieste dnešného nákupného centra Aupark. Prípadne ma opravte.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Cervenka bola hneď za štadiónom Artmedie

ktorá sa kedysi volala ZŤS , Kovosmalt alebo Sklostroj Petržalka. Cervenka mala 4 ihriská, okrem hlavného (tzv. letiska, lebo malo najväčšie rozmery v celej ČSR, ČSSR) tam bolo skvarove, hlinené a tréningové trávnaté, ako aj hadzanarske - hádzanári boli majstri ČSSR, chytal známy reprezentant, neskôr športový fotoreporter, už nebohý P. Pospisil). Medzi areálmi ČH a ZŤS bol železničný násyp, trať viedla od Maleho nadrazia (Nivy) po Dostojevskeho rade cez Starý most do Petržalky. Treningove travnate ihrisko susedilo s travnatym klubu Pravda, ktoré prežilo doteraz, je však spustnute, naposledy tam asi pred 4 rokmi hrala Petrzalka-akadémia. Hlúpi komunisti zbúrali aj ďalší krásny areál TJ Spoje Bratislava, ktorý bol hneď za ČH, s pekným travnatym ihriskom, bazenom a myslím aj volejbalovymi a tenisovymi kurtami. V blízkom okolí mali svoje ihriská aj kluby TJ Ovsiste a TJ Starý Háj. Boľševici všetko zničili, náhradu v Petrzalke nepostavili, iba samé paneláky. Kapacita štadióna ČH bola asi 20 až 30-tisíc, všetko na státie, tribúna bola malá. Tehelné pole (Slovan) bolo väčšie, preto tam hrala ČH Pohár európskych majstrov (predchodca Ligy majstrov). Štadión ČH býval plný koncom 50. a začiatkom 60. rokov, asi v 1959 sa stala cervenka majstrom ČSSR. Veľká éra sa skončila, keď znova komunisti vytvorili nový klub Slovnaft (Inter) a prevelili tam väčšinu top hráčov ČH.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ďakujem za upresnenie a pripomenutie. V Petržalke som hral aj na Spojoch, aj na SKS, mám pocit, že aj PRAVDA bola na petržalskej strane. Ostatné (Slovan, Inter, Rapid, Energia, Štart, Vinohrady atď) už v meste. Kde sú tie časy!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako píšem vyššie, Pravda bola

susedom ČH. Teraz je tam okrem schatraneho zarasteneho futbalového ihriska malý bufet a tenisové kurty. Bufetar s manželkou, už dôchodcovia, si pamätajú staré časy, keď ČH ešte stála.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Brazilia - Ceskoslovensko

Hodnoť:   mínus indicator plus

Futbal mal vtedy tiež svoje čaro

A špeciálne na vidieku...............Keď bol zápas predčasne ukončený,lebo "strelila" jediná lopta (korytnačka),ktorú obec vlastnila.A stalo sa i také,že rozhodca odpískal proti domácim penaltu,ale dal sa "obmäkčiť" a napokon vyhlásil-nakoľko tu máte dneska hody,dovolím vám postaviť si múr.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava