SME
Sobota, 15. august, 2020 | Meniny má MarcelaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

O post starostky bratislavskej Petržalky zabojuje Elena Pätoprstá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Osobne ju poznám z celej série, hlavne primátorom Ftáčnikom organizovaných verejných prezentácií na rôzne témy, napr. PKO, TEN T-17, električka do Petržalky a iné. Párkrát som s ňou po prezentáciách mal možnosť hovoriť aj osobne, dokonca medzi štyrmi očami. Na základe toho môj úsudok je taký, že je vzdelaná, slušná, srdečná, prívetivá, úprimná a určite nebude kradnúť, či podvádzať.

Problém je iba v tom, že bude stretávať aj zlých ľudí. O to sa nebojím, že by sa dala nimi uplatiť, ale neviem, či dokáže ich umravniť podľa zásady, "na hrubé vrece hrubá záplata".

Patrím medzi skôr narodených, a tak som vyrastal aj na nemých filmových groteskách pôvodom z USA. Herec Buster Keaton vo svojich filmových groteskách samozrejme vždy bojoval proti zlu, a konal dobro, ale vždy a zásadne čestne.
Charlie Chaplin tiež sa vždy postavil proti zlu, ale on nemal problém uštedriť tomu zlému aj úder pod pás, či ísť na, či až za hranu zákona. Napr. vo filme KID sa ujal opusteného batoliatka a postaral sa oňho, čo je veľmi pozitívny a záslužný čin. A ako sa živili? Drobec rozbíjal okná, a Chaplin v roli sklára ich cielene chodil opravovať.
Keaton by sa tiež ujal opusteného dieťaťa, ale by ho nikdy neučil rozbíjať okná.

Teda ja si myslím to, že Pätoprstá môže byť dobrá voľba, ak má v sebe istú dávku z darebáctva Chaplina, než maximálne slušného Keatona....
 
Hodnoť

Pekná žena

Prvý predpoklad k úspechu, keďže súperiť bude s mužmi a postaršou dámou, ktorá si trúfala aj na primátorku. Dnes jej už staší byť aj starostkou.
 
Hodnoť

 

Mať takú kandidátku v Ružinove, ach to by boli vianoce ...
:-)
 

V Ružinove...

nemôže byť všade, hoci kandiduje vždy v každých voľbách už aspoň desaťročie; do NRSR, do VUC, na magistrát, za mestskú časť...
Aj som ju občas niekam volil, no potom som si uvedomil niečo na spôsob, ako píše nižšie leonidas.

Hoci sa tam títo ľudia, ochranári, aktivisti dostanú, so svojimi témami, kedy presne vedia, čo potrebuje Bratislava, jej obyvatelia, životné prostredie (+30 ďalších problematík), tak namiesto ich reálnych dosiahnutí, volajú s prosíkom na voliča vždy a znova len po ďalšom erárnom fleku, hoci len pol roka po získaní ďalšieho v rade.
Pani vystupuje pekne a často aj v mestských televíziách vrátane TVRužinov, s prejavmi ako a čo je pre nás optimálne (podobne na posluch rozhľadene ako už snáď štvrťstročie jej kolega Budaj), no akosi sa to ani s ich dlhoročnou funkcionárskou prítomnosťou týmto smerom želane neposúva...

Možno, až keď ju zvolia za starostku Petržalky, zjavne treba stále skúšať a nasledovať presne to, čo nám navrhnú. A počkať ďalších 25 rokov.
 

RE:rozumBrad

Bohužiaľ, rozumBrad, ak si si nevšimol, tak rozprávanie jednotlivca na presadenie zmeny nestačí. V zastupiteľstve sa hlasuje a len tak, získaním dostatočného počtu hlasov, sa dá niečo presadiť.

Odporúčam posledovať ako prebieha také mestské/miestne zastupiteľstvo, kto a čo tam hovorí a ako hlasuje ...
Sú z toho pravidelné priame TV prenosy na http://www.zastupitelstvo.sk/
+ dajú sa tam pozrieť spätne aj zo záznamu.

Preto ani v Petržalke nebude stačiť, ak by sa tam p.Pätoprstá presadila ako starostka, ak nebude mať zároveň aj dostatočnú oporu u komunálnych poslancoch v jej zastupiteľstve.
Je to na Petržalčanoch, aby prišli voliť a zvolili si rozumných ľudí. Inak tam budú mať aj naďalej rôznych bajajanov ...
 

Tí ambiciózni jednotlivci

nám vždy predstavia plné priehrštia doslova sľubov: "keď budem zvolený/-á, tak spravím to a ono tak a onak..." a keď sa tam ocitnú tak sa zrazu 4 - 8 rokov nič výrazné nedeje. A to napriek tomu, že v súčasnosti už asi 8 rokov takmer všetci do komunálnych pozícií sľubujú recyklovane tie isté témy, či už odpozorované z požiadaviek verejnosti, či odpozerané od konkurenčných kolegov.

Osobne ma ako voliča až uráža, ak nejaký aj mnou dostrčený poslanec pol roka po (znovu)zvolení odbeháva od rozrobenej roboty (nedocielil 90% naslubovaného) a baží znova za novým miestom... platí na hocikoho z nich.

Každý si myslí, skôr dúfa, že volí rozumných, ja mám o tom však zároveň také velké pochybnosti... tých ludí totožto nepoznám, ani keby sa tam dostal môj známy, tak netuším, ako a s kým bude skutočne hlasovať pre koho prospech v budúcich záležitostiach, ktorá skupina ho záujmovo podchytí - zlhtne (skutočne, nie samoprezentačne; to nik len tak neprezradí)
 

RE: rozumBrad

Koľkokrát ste sa bol osobne pozrieť aspoň na jednom celom zastupiteľstve (mestské, či miestne), prípadne ho celé sledoval (aj s rozpravou k jednotlivým bodom programu) cez on.line prenos ?
 
Hodnoť

cim viac aktivistov v zastupitelstve

tym viac vyrubov a stavieb......nikdy sa tolko nevyrubovalo ako pocas tohto obdobia, kedy su v zastupitelstvach sami ochranari a obcianski aktivisti....simoncicova, patoprsta=zberatelky funkcii (samozrejme vsetky platene)
 

leonidas

nech už sa za tým aliasom skrýva ktokoľvek, keďže sa roky vyjadrujete ku komunálnej sfére v BA, mali by ste vedieť, že počet aktívnych občanov a ochranárov, ktorí sa stali poslancami, nemá nijakú koreláciu k počtu výrubov a povolených stavieb, lebo zastupiteľstvá sú orgánom územnej samosprávy a o stavbách a výruboch metské časti / obce rozhodujú v rámci preneseného výkonu štátnej správy
pochybujem, že ste ešte nečítali / nepočuli o tom, že mnoho výrubov sa deje na základe požiadavky správcov / vlastníkov inž. sietí, lebo opravy sa nedajú vykonať bez toho,
počas socializmu ľudia sadili stromy aj nad potrubiami
po roku 2012 narástla potreba takých výrubov, lebo sa do fázy nevyhnutných opráv / modernizácii dostáva stále viac úsekov odovzdaných do užívania od r. 1972
čo sa týka stavieb, tak mnohé sa povoľujú na základe rozhodnutí o umiestnení stavby, o ktorých rozhodoval odvolací orgán, bolo by veľkým mínusom, ak by ste nevedeli, že ten je úplne a už desiatky rokov imúnny voči úsiliu ochranárov aj aktívnych občanov

alebo máte dôkazy, informácie, ktoré by potvrdzovali (spolu)účasť a (spolu)zodpovednosť ochranárov a aktívnych občanov na povolených stavbách a výruboch a ich náraste v priamej závislosti od nárastu počtu ochranárov a aktívnych občanov v zastupiteľstvách?
 

pan poslanec

velmi dobre viem co je preneseny vykon statnej spravy....len sa cudujem, ze o tom nevedia rozni aktivisti....zistia to a az ked sedia na lukrativnych flekoch....cely cas kritizuju starostov, primatorov, proste vsetkych a ked sa tam na zaklade svojich kritik dostanu, tak nic sa nemeni, stromy sa vyrubuju, mrakodrapy pribudaju......a som presvedceny, ze keby sa patoprsta stala starostkou, tak neodstupi z postu vicezupanky....
 


Najčítanejšie na SME Bratislava