SME
Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Starosta Starého Mesta bude žiadať o posilnenie hliadok (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Prečo je obvinený zo zabitia ?

Išlo o pokus o vraždu zvlášť brutálnym spôsobom, ktorý sa bohužiaľ vydaril ! Prečo ešte nevyhodili z práce , okresného prokurátora, ktorý ho prepustil z väzby ?
 
Hodnoť

 

Nemyslím si, že ulice Bratislavy by boli nejako extra nebezpečné. Dokonca ani v noci nie sú nebezpečné, desiatky rokov sa v nich pravidelne pohybujem aj v noci, či už z titulu zábavy, neskorých návratov z návštev, v mladosti od frajeriek, cestou na neskoré nočné, či skoré ranné vlaky. A ja aj v noci chodievam do práce, som totiž rušňovodič, a ten nastupuje, či končí podľa toho, ako vlaky odchádzajú, či končia, teda u nás nie je nezvyčajný trebárs nástup o 0:01, 3:05 a pod, a konce tak isto.

Ale v nočnej Bratislave som sa vždy držal zásady, že na ulici sa netreba miešať do sporov iných, keď sa mi niečo nezdalo, tak som vždy volal políciu a moje skúsenosti vždy boli také, že behom pár minút tam dorazilo aj 4-5 policajných áut, najmä za socializmu.
Teraz dokonca je podstatne jednoduchšie privolať policajnú pomoc, netreba hľadať fungujúci verejný telefónny prístroj, dá sa volať z mobilu.

Vtedy tá policajná prítomnosť na uliciach bola viac badateľná, po meste sa iste pohybovalo viac motorizovaných hliadok, ako teraz. Pešie moc neboli ani vtedy, ani teraz. A vtedy, ako aj teraz sa policajti občas flákali, flákajú, a mali, majú svoje miesta, kde s autami zalezú, a tam si podriemkavajú. (A nie iba policajti, ale aj vodiči zametacích, či polievacích áut.) Istí čas sa obe skupiny zašívali aj na Tupého ulici, x-krát som ich videl, keď som z depa pešo šliapal na hlavnú stanicu na nočné spoje MHD.
Zašité policajné autá vídavať aj z nočných vlakov, na "územiach nikoho" v okolí tratí.

Nepoznáme podrobné okolnosti terajšieho incidentu, ale nikomu neradím pomáhať niekomu inému, treba okamžite volať políciu. Medzi nami totiž je priveľa idiotov, ktorí aj v triezvom stave okamžite útočia na každé napomenutie, protinázor a podobne.
S manželkou sme boli s našim deckom u lekára. Doktorka vpustila do ambulancie naraz viac detí aj s rodičmi, dvere sa zabuchli a vtedy dorazil do čakárne nejaký chlap a netrpezlivo začal klopať na dvere ambulancie. Slušne som mu povedal, nech chvíľu počká, akurát teraz tam akurát vošlo 5-6 osôb, tie musí najprv vybaviť.
Ten idiot sa pozrel na mňa, postavil sa do útočného boxerského postoja, že čo sa doňho starám a či chcem aby mi rozbil hubu? Robil to pred plnou čakárňou. Sestrička našťastie otvorila dvere, a on vošiel dnu, patril k jednej žene a decku z tej skupiny, ktorá o niečo skôr vošla dnu.
Na moje slová mohol povedať päť slov: mám vnútri ženu a decko, ale on okamžite útočil. Idiot.
Teda ak aj ten cudzinec natrafil na rovnakého idiota, ako ja u detskej lekárky, a ten bol prípadne aj opitý, tak nemal reálnu šancu vyviaznuť so zdravou kožou.

Ak už je veľmi zle a nie je možnosť a čas volať políciu, tak sa treba odhodlať na laickú pomoc. Lenže treba myslieť na to, že ten útočník je agresívny človek, na útoky sa duševne vopred pripravuje, a po fyzickej stránke aj v posilovniach, či v rôznych bojových kurzoch. Teda mierumilovný občan bez bojového výcviku má jednu jedinú šancu na poskytnutie pomoci. Musí útočiť bez varovania, útok treba viesť zákerne od zadu, aby bol moment prekvapenia, a úder rukou, či nejakým predmetom, či kopanec treba smerovať do citlivých miest tela tak, aby zaskočený a zranený agresor už nemal šancu na ďalší boj.
Ak by redakciu lákalo vymazať tieto agresívne rady, tak to sú v médiách zverejnené české policajné rady laikom. A rada končí tak, ak by ste agresora moc zranili, a náhodou súd by vás aj na pár mesiacov odsúdil, je to vždy lepšie, ako by vás agresor mal zabiť.

Reakcia primátora, aj starostu je účelová, iba aby voľačo povedali médiám, je čo vylepšiť, ale nikdy nebude na každom rohu policajt...
 
Hodnoť

 

Farizeji Števčík a Nesrovnal. O Obchodnej ako ulici plnej ožratej agresívnej mládeže a latentnej neonacistickej spodiny víkend čo víkend vie každý, kto žije v Bratislave a chodieva v noci von. Neurobili s tým absolútne nič a keď dôjde k vražde, tak si prihrievajú svoju polievočku! Nie súdruh Števčík, toto nie je len zodpovednosť polície, toto je aj Vaša zodpovednosť!
 

 

Samozrejme že si Števčík prihrial polievočku, prečo ale neadresuješ svoju požiadavku na zvýšenie počtu policajtov v meste na MV SR? Koľko rokov spadá toto ministerstvo pod SMER? 10 rokov, za ten čas nebol "najsamschopnejší" minister Kaliňák schpný zriadiť ani len policajné oddelenie pri Pentagóne vo Vrakuni. Len PR kecy, to našim politikom bez výnimky ide.

Platíme dane, tak požadujme bezpečnosť v štáte. Neplatíme ich na rozkrádačky, ale aby štát plnil svoje základné funkcie a k tým patrí aj bezpečnosť občanov.
 

 

Čo je toto zasa za odveci reakcia?! Žeby volička Števčíka?

Nie je to náhodou kompetencia starostu a primátora?! Navyše latentný KSSmerák Števčík má k nim bližšie ako ktokoľvek iný!
 

 

Nie som volič Števčíka, nebývam v Starom Meste. Išlo mi len o upozorneneie že za bezpečnosť je zodpovedné MV SR. A končím na dnes, čakajú ma príjemnejšie veci, dovolenka. Želám pekný deň.
 
Hodnoť

uz nie dalsie kamery ?

zatial boli evergreenom Stareho Mesta (aj Magistratu) kamery a kamerovy system. Aj v uzneseniach Stareho mesta :Treba dalsie kamery! Asi aby si potom mohli pozriet co sa kde stalo. Ksefty pre dodavatelov kamier, vykazovanie cinnosti. Efekt ziaden, vid tento pripad, pod kamerami.
 
Hodnoť

Mesto je pomerne bezpečné

ale je pravda, že oproti ostatným metropolám sme schopní na vianočné trhy dať betónové zátarasy. Hotovo, zabránili sme nebezpečným migrantom vtrhnúť autom do davu. Populizmus jak vyšitý. ale že v meste nevidíte jednu pešiu hliadku, tak ako je to inde to je fakt. No a tých mestských policajtov radšej nikomu neukazujte. Ja nemám nič proti tým ľuďom. Tiež nemám ideálnu postavu. A práve preto by som tam nešiel strašiť a rozdávať papuče.
štátnych treba vyhnať z aut a prestať od nich žiadať napĺňať štátny rozpočet rozdávaním pokút na nezmyselných miestach
 


Najčítanejšie na SME Bratislava