SME
Pondelok, 23. november, 2020 | Meniny má KlementKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Most SNP v Bratislave vyhlásili za národnú kultúrnu pamiatku (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Neviem kde to viazne

ale zdá sa, že to čudo pod pylónom je jasná ČIERNA STAVBA. Likvidujúca pôvodný architektonický výraz NÁRODNEJ KULTÚRNEJ PAMIATKY. Prečo ešte investor nedostal výzvu na okamžité odstránenie čiernej stavby? Alebo niekto na to čudo vydal stavebné povolenie? Zdá sa mi to nepravdepodobné (znamenalo by to viacnásobné porušenie zákona), ale ak áno, chcem počuť, kto sa pod to podpísal! Ak nie, chcem vidieť návrh na súde na zrušenie nájomnej zmluvy s investorom, ktorý chce pamiatku ničiť...
 
Hodnoť

Most SNP

by nikdy nestál, keby sa v 67 pýtali ľudí a dnes kultúrna pamiatka. Keď ho stavali, zbúrali podhradie a ine pamiatky. Teraz vadí stavba pod mostom, ktorá naprekvapenie ešte aj dobre vyzerá. Ani v Paríži nechceli eifelovku ľudia a dnes je to ich symbol a sú naň hrdí. Neviem, či tie schody bolo krajšie ako tá drevená stavba.
 

 

to som rad ze rozlisujes schody od stavby!! ale ci schody a stavba maju rovnaku funkciu asi nevies!
 
Hodnoť

Most

Mimochodom,tento most - objekt v katastri neexistuje, nie je zapísaný ani evidovaný a mesto si to nikdy neošetrilo, vlastne je to dodnes v podstate čierna stavba. Je zábavné, keď vlastník čiernej stavby, mesto, ukazuje prstom na ďalšiu čiernu stavbu, ktorá len pokračuje v tradícii, ktorá je v Bratislave ohľadom mostov úspešne používaná a legislatívne tie objekty nie sú väčšinou dotiahnuté. Okrem toho, Mestská časť by tam nemala vydať žiadne povolenie, keďže dokladovať právny stav na objekt, t.j. predložiť List vlastníctva atď. je tu nemožné a jednoducho toto veľdielo z hrdým názvom SNP - asi poukaz na partizánčinu vtedajších aj dnešných úradníkov, tam formálne neexistuje. A nikomu nebráni to, že ten most nie je zapísaný v katastri, aby ho vyhlásili za NKP. Stav mostu je žalostný a staval sa v dvoch etapách - mostovka a až následne reštaurácia atď..pekne to vidieť na základoch, kde sú prilepené vrstvy a neexistuje presná dokumentácia, pretože pri sondách sa odkrylo, že skutočnosť - založenie pylonetov vôbec nezodpovedá projektu, ktorý je archivovaný atď.a tých problémov je tam omnoho viac.
 

Jj

A kolko betonu naliali do toho pylona na petrzalskejj strane, aj tak Mali pochybnosti
 

Možno treba najprv trochu čítať

Z piatich BA mostov je v katastrálnej mape zapísaný iba ten najnovší - Starý most. Aj to je tam vlastne zapísaná električková trať, nie most. Konkrétne LV č. 1656 pre parcelu 21282/1 vraví, že ide o "20 Pozemok, na ktorom je postavená inžinierska stavba - železničná, lanová a iná dráha a jej súčasti"

Ale toto som chcel povedať, teda skôr Ústav geodézie, kartografie a katastra SR to chcel povedať:
"V katastri sa neevidujú inžinierske stavby a drobné stavby. Most je inžinierska stavba a preto ho nie je možné zapísať do katastra. V praxi sa vyskytli prípady, keď bolo mostu pridelené súpisné číslo a vtedy musel byť zapísaný do katastra nehnuteľností ako stavba na pozemku (s druhom pozemku vodná plocha s kódom spôsobu využitia 15 značkou 45)."

Takže? :-P
 

 

Ok, ale mestu myslim nepatria ani pozemky, na ktorych lezia nabrezne casti mosta - zazemie mosta, t.j. parcely, kde sa stavia to nove dielo,tam su myslim, ze stale zapisani povodni vlastnici a pochybujem, ze je priechodne dostat od nich stanovisko k akemukolvek zasahu, resp. stavebnej cinnosti na danych pozemkoch.
 

 

Ono zase sa stačí pozrieť do katastra na mapka.gku.sk a netreba fabulovať.
Plocha, na ktorej sú situované piliere Mosta SNP, sa rozkladajú cca na 4 E-čkových parcelách: 5787, 5788, 5802 a 5799. Prvá patrí podľa LV 4836 Sloveskej Republike v správe vodohospodárskeho podniku, ostatné 3 patria podľa LV 4833 Hlavnému mestu SR.
 
Hodnoť

NKP

Aj s tym zavesenym bungalovom. To bude rarita.
 
Hodnoť

Nový most

alebo most SNP je krásne dielo, ktoré hnusná komunistická svoloč umiestnila tak, aby čo najviac zničili historické centrum Bratislavy. Preto má k tomu mostu každý rodený Bratislavčan svojský bzťah - obdivuje jeho krásu a nenávidí jeho umiestnenie. To umiestnenie je kvôli ľuďom typu Bilak, Colotka, Husák. Samí vlastizradcovia....ako Fico, ich snaživý učeň, toho času psychotik s klepúcimi sa prstami. Alebo zúrivý onanista, vyberte si.
 

 

Kým som čosi podobné dával dohromady, napísal si to za mňa. Súhlas s každým slovom.
 

ale komančov už dobiehaju

bilaka a spol už dobieha jaaty. Pozrite si Cukermandel...tie budovy su nielenze na zlom mieste, ale este su aj ubohe. nieco na styl panelakov v Petrzke.
Vyustenie mosta treba dat do zeme - prekryt staromestsku a spravit prepojenie z mestom. ale skor si myslim, ze o chvilu padne aj kapitulska
 
Hodnoť

 

To je take krasne nase. Vyhlasit nieco za kulturnu pamiatki kde aktualne prebieha realizacia ciernej stavby :D
 

 

vyhlasovat za pamiatku a zacalo uz minuly rok a ak by si na meste a stavebnom urade uvedomili vobec, co to pre stavbu, o ktorej je zacate konanie o vyhlaseni prakticky znamena, o tejto stavbe nacapenej rovno na NKP by sme sa vobec nemuseli bavit, pretoze by tam ziadnu stavbu KPU nepovolilo...
 

 

Žiadna stavba tam povolená nebola. Len ohlásené udržiavacie práce. Je to čierna stavba "na drzovku" s vierou v dodatočnú legalizáciu. Verím, že neoprávnenou...
 
Hodnoť

Vyhlasit most SNP

nech je akokolvek "revolucny" za kulturnu pamiatku je zly vtip.
 
Hodnoť

 

Som rodeny bratislavcan, som hrdy lokalpatriot a Bratislavu mam rad a vazim si ju. Ale henten hnus - most snp - by som najradsej zbural.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava