SME
Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Návod, ako urobiť z Bratislavy lepšie mesto (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Metropolitný inštitút.Snád okresný.Ked chcete z ba metropolu musí BA mať štatút kraja a nie okresu .Inak sú to mokré sny.Na margo developerov-bez nich by mesto bolo ako za socíku.
 
Hodnoť

Dobry den,

Peknych myslienok bolo vela. Ano, je to velmi chvalyhodna myslienka aj zamer. Podporujem ju. Ale podobne ako mnohe ine ine dobre iniciativy, nema proste sancu. System a slovenska povaha to nedovoli. Vzdy sa najde podplateny uradnik, ktory rozhodne pre developera. Toto vidim ZAS na projekte zastavby Vydrice, len same betonove kocky. Moj prastary otec mal hostinec v Zuckermandli, v hrobe by sa obracal. Preco su posadnuti kockami??? Sedlove strechy a pod nimi najmodernejsie riesene domy. To este u nas nikto nevyskusal. Lacnejsie su kocky, ide o rentu z najatraktivnejsieho uzemia mesta a krajiny. Iba, len a vylucne peniaze. Par svin sa nam tu vala v zlatych korytach a rehoce sa nam do tvare. A primator sa stavia do pozoru a salutuje im. Svinstvo nad svinstvo, politika je maximalna prostitucia, u nas to NIKDYnebude inak. Skonci to zburanim historickeho centra. Jedine ist do politiky a zalozit Slovensko nanovo. Ale ta kopa ***** je uz privelka. Zial...
 
Hodnoť

Ako urobiť Bratislavu krajšiu ?

Jednoduché riešenie, aby politici netunelovali štát a mestá,a ak áno, aby za tieto činy boli právoplatne odsúdení a všetky škody nimi spôsobené boli aj nimi samotnými nahradené a ak nie, tak aby boli ich nakradnuté majetky zexekuované tak, ako tu nezmyselne exekujete radových občanov. Už ma vytáča, keď niekto tvrdí, že Bratislava je podfinancovaná a hneď tresnete zvýšenie daní z nuhnuteľností. Súčasné väčšinové mestské zastupiteľstvo reprezentované preoblečenýmí a nezávislými sdku,smer a most zvýšil daň z nehnuteľností za nedostavané stavby o 150%, čo nikde na svete nie je, len v Bratislave, daň za rozvoj 35,0 €, čím zvýšili zisky pre developerov, toto je pomoc mladým rodinám, už 7 rokov je zákon o náhradných bytov v reštiutuovaných domoch, kde mesto už zaplatilo zatiaľ 5 mil. € a za tento čas nemá ani postavený ani jeden náhradný byt z 526, toto je štátom a samosprávou riadené výpalníctvo na vlastných občanov. Koľko sa popísalo o predraženej zimnej a letnej údržbe- tunelovanie peňazí daňových poplatníkov, za čo by už celé vedenie mesta na čele s primátorom malo byť odvolané a vyvodená tresnoprávná a hmotná zodpovednosť. A čo súťaž pre verejné osvetlenie? Ako je vyšetrené odcudzenie petičných hárkov z magistrátu s osobnými údajmi občanov? Parkovacia politiky je ďalšie výpalníctvo na občanov nie len Bratislavy ale všetkých občanov SR. Táto tak zvaná demokracia je systém, kde politici nie sú za nič zodpovední a hlavne za rozkrádanie miliónov € nie sú potrestaní a odsúdení a všetko riešia zdaňovaním občanov a drobných živnostníkov. Až keď bude každý politik posudzovaný ako radový občan a bude aj na neho platiť právny poriadok potom môžeme hovoriť o právnom štáte lebo zatiaľ je tu právny bordel.
 
Hodnoť

Myslím že sa k slovu hlási

prvý krát poriadny (zatiaľ potenciálny) primátor Bratislavy. Prvý krát nepôjdem voliť menšie zlo. Ak je v týme Matúš Čupka, a ďalšie osobnosti .... super, teším sa. Ak sklamete aj vy, bože ochraňuj! Potom neostáva iné ako moja kandidatúra :) :) :).
 

 

Nepamätáš koľko toho pred poslednými voľbami nakvákal Nesrovnal? A robí si čo ON chce. Takže žiadny nezávislý primátor nám nepomôže, nemá ho kto tlačiť do práce. A tento strapatý mi je úplne nesympatický. Ozaj čo tie Mestské zásahy, či ako sa to volá, kde sú? Väčšinou ak nie všetky zostali na papieri...Koľko sa z toho presadilo?
 


Najčítanejšie na SME Bratislava