SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na Trnavskom mýte budú do marca obmedzenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

"Prochodecké" obchádzkové trasy

Toto sú také "prochodecké" obchádzkové trasy. Pri prestupe z autobusov/trolejbusov od stanice na električky je dnešná vzdialenosť asi sto metrov.
Pri využití obchádzky v článku popred Istropolis je to cca 3,5 x dlhšie. Okolo konskej železnice asi 7 x.

Tipujem, že ľudia budú prirodzene prechádzať v mieste medzi tržnicou a električkovými zastávkami cez cestu: https://*****/maps/BVoya4i1h7r. V tomto smere je tam rozhľad dobrý a tiež diera, keď nejdú skoro žiadne autá (keď majú voľno autá zo Šancovej), takže prejsť sa dá bezpečne aj bez priechodu.

Mesto, ktoré sa tvári, že podporuje MHD (do čoho patria aj rozumné prestupy), by trvalo na tom, aby bol vytvorený svetelne riadený priechod pre chodcov, ktorý by eliminoval neakceptovateľne dlhé obchádzky. Ten priechod tam mal byť samozrejme už dávno, keďže ani na automobilovú dopravu by nemal negatívny vplyv. Nie je jedine v záujme prevádzkovateľa podchodu, keďže by všetci chodci neboli nútení ísť do podchodu.
 

 

Hviezdičky sú goo bodka gl.
 

 

To je teraz taký nový trend. V súčasnosti napr. opravujú ostrovčeky (resp. robia bezbariérové) v križovatke Hradská x Vrakunská x Uzbecká x Železničná (a ak som si dobre zapamätal aj v križovatke Rusovská x Hálova) a to takým spôsobom, že všetky opáskovali a rozkopali. Následkom toho sa normálne a bezpečne nedá prejsť cez križovatku a miesto práce treba to obchádzať po vozovke. Obchádzkové trasy žiadne, občan poraď si. Obe sú to pritom svetelne riadené križovatky.

Proste Autoslava.
 

Opäť!!!

Opäť, sa potvrdilo, že títo páni, predstavitelie hl. mesta BA, zástupcovia investora a predpokladám, že aj naši Pomáhači a chrániči, asi žijú na inej planéte! Každý normálny človek resp. chodec, ktorý pravidelne využíva tento podchod vie, že takéto obchádzkové trasy pre chodcov sú absolútny nezmysel a chodci to isto vyriešia po svojom....
Ostáva len dúfať, že sa to zaobíde bez tragických následkov...

Podobné diletanstvo vládne teraz pri oprave električkovej trate na Špitálskej a Americkom nám. kde sú postavené nejaké ploty, ale nikde nie je uvedené, kadiaľ by mali chodci prechádzať!!!
 
Hodnoť

Rozum sa mi ide zastaviť

Tak toto je už naozaj vrchol. Človek ktorý navrhol obchádzku až cez svetelnú križovatku s Legionárskou musel byť naozaj nekompetentný a bez štipky sedliackeho rozumu. Osobne by som si zobral dovolenku v práci a spravil štatistiku, koľko ľudí za deň je ochotných absolvovať obchádzku dlhú cca.1000m.

Už v súčasnosti, keď celý podchod funguje, si veľa ľudí, najmä dôchodcov, skracuje cestu na električkové zastávky cez cestu na najbližšom možnom mieste. Dá sa predpokladať, že pri uzavretí podchodu sa drvivá väčšina ľudí presunie na túto nebezpečnú trasu. Magistrát namiesto toho, aby si toto uvedomil a pokúsil sa túto trasu zabezpečiť, bude radšej učiť ľudí, aby v záujme svojej bezpečnosti použili "šibnuté" obchádzky. Kedy sa tento prístup zmení?

Je to smutné, ale mám pocit, že až keď niekoho zrazí auto. A to sme civilizovaná spoločnosť...
 

zodpovednost lezi na ImmoCAP + ODI + KDI

Developer samozrejme chce mat menej prace, tak kasle na obyvatelov (teraz... ked bude podchod funkcny, tak ich bude lakat vizualnym smogom).
byrokrati z tychto dvoch oddeleni zjavne zahodili schopnost rozmyslat a chcu v zimnej sezone nutit ludi do kilometrov obchadzky namiesto vyznacenia priechodu oranzovou paskou a doasnym umiestnenim blikajucim semaforom pozor chodci.
 

Ale aká to bude zlatá baňa

pre Mestskú políciu, ktorá bude "kontrolovať dodržiavanie pravidiel cestnej premávky", rozumej buzerovať a kasírovať chodcov...
 

 

tam je zakazane vstupovat na cestu??
ze o tom neviem...
za co pokuty?
to nie je dialnica, ani ziadne znacenie tam nie je...
 

prosim ta, MP nedokaze plnit ani

zakladne funkcie typu kontrola parkovania, takze na kontrolovanie chodcov mozu zabudnut.

navyse zakon hovori, ze chodec moze krizovat vozovku, aj ak v okoli nie je priechod ci podchod/nadchod. tu ziaden blizko nie je.
 
Hodnoť

 

Tu si niekto koleduje o pár zrazených chodcov?
Chcem vidieť aspoň jedného, ktorý pôjde až k prechodu pri konskej železnici keď už teraz sa dôchodcovia s barlami a rýchlosťou slimáka pokojne vrhajú do prúdu áut.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava