SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mňačko oľutoval podiel na príprave Žingorovej smrti (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

...tak, tak, aj slovútny syn svojho ľudu

aj Ty sám Ladislav Mňačko, národný umelec, si sa "vraj" ku hrobárom svojho ľudu, do ich služby s vervou bojovníka začlenil - a to vraj v čase, keď mravnú posilu "ubiedený" Tvoj národ skôr očakával..., ešte že tá ľútosť, len či dostatočne vykúpila "časný prehrešok" Tvoj, Majstre..., Nehaňme ľud svoj... (?!)
 

nnnooo..

treba uznat, ze sa mu dobre "lutovalo" v prehnitom kapitalizme. najprv desat rokov na statnom zaopatreni ako spravodajca na zapade a potom tridsat rokov ako emigrant v rakusku.
to sa dnes tazko chape, co vtedy znamenalo volne vycestovavat na zapad zo zaminovaneho koncentraka, strazeneho samopalnikmi a vlciakmi.
a co este na statne trovy, s platom a dietami. ked sa bezny clovek mohol dostat akurat tak na balaton, aj to len ak nemal skrabanec v kadrovych materialoch a dostal dolozku do obcianskeho.
 
Hodnoť

 

Bože to je normálne námet na film. My teda skutočne nemáme nudné dejiny. Vôbec som to netušila. Pamätám si pána Mňačka, keď k nám chodil do vydavateľstva Mladé letá začiatkom 90tych rokov na návštevy za jedným kolegom. Sedával v kresle pri mojom stole. No to sú kotrmelce. Ja som z neho cítila takú pokoru, len som netušila z čoho pramení.
 
Hodnoť

 

stale riešite intrigy komunistov...tak na túto hru neskočíme. Napíšte fakty...to nejde, však ?
 


Najčítanejšie na SME Bratislava