SME
Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Bratislave sa pochodovalo za práva otcov, upozorňujú na diskrimináciu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

To nevylucuje aby

otec dieta vychovaval paralelelne s matkou. Bohuzial Richterove tetuschky socialky a sudy separuju deti od otcov na beziacom pase. Po rozvode je otec len bankomat. Basy su plne otcov co neplatia alimenty, ale nie je tam ani jedna dama, ktora robi detom zo zivota peklo. Stalinsky Ficinov rezim je neuprosny.
 

 

Veď práveže ide o hlúpy stereotyp dávno prekonaný, a preto ho treba zmeniť. Nie sme niekde v Ugande alebo Burundi, aby si štát mohol dovoliť pošliapavať ľudské právo rodiča na rodinný život a otcom po rozvode/rozchode s partnerkou nasilu bránil starať sa o svoje deti. Toto sa ako môže diať v krajine Európskej únie? Ministerka Žitňanská a minister Richter už mali dávno odstúpiť a nahradiť by ich mal niekto z civilizovanejším prístupom k ľudským právam rodičov i právam dieťaťa. Komunistické mozgy už dávno nemajú čo robiť v politike a pokojne sa prizerať porušovaniu ľudských práv.
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Máš pravdu, že je potrebná celospoločenská diskusia. Ale ešte nikdy nevzišla žiadna diskusia a o zmene pomerov od ľudí, ktorí profitujú zo status quo v danej oblasti. Je treba diskusia a tlak na tých ľudí, ktorí o tom v praxi môžu rozhodnúť. Poslancov NR SR, právnikov, s podporou novinárov a podobne. Inak sa len bude mlátiť prázdna slama.
 

 

Lenže tu nejde o "zvyklosti", tu ide o porušovanie ľudských práv podľa Listiny ľudských práv a slobôd a napríklad aj Ústavy SR i zákona o rodine. Tak aká celospoločenská diskusia? O čom chcete diskutovať? To treba okamžite a bez debaty zmeniť ak chceme zostať v spoločenstve civilizovaných krajín. Už včera bolo neskoro! O diskutovať o nešťastí detí a ich rodičov nie je čas, treba okamžite konať. To tam sedia čo za ministerské kreatúry? Budú niesť zodpovednosť.
 

 

Pokiaľ nemáš väčšinu v Parlamente tak môžeš zmeniť tak akurát trt. Na to má byť tá diskusia, aby sa upozornilo na nerovnaké postavenie otca a matky v prípadoch starostlivosti o deti po rozvode, platenia výživného a podobne. Slovenský zákon automaticky predpokladá, že muž je tá sviňa, neplatí tu prezumpcia neviny, bez ohľadu na to, z čej viny došlo k rozvodu a ako sa o deti stará matka. A to sa dá zmeniť jedine zmenou zákona schválenou v NR SR. Ani minister to nemôže zmeniť, môže len iniciovať zmenu zákona.
 

hm

ciastocne je to tak aj preto ze vacsina sudcov su zeny
 

 

Táto vláda nemá väčšinu v parlamente??? Nemôže meniť zákony? O ľudských právach sa nediskutuje, ľudské práva sú základ demokratickej spoločnosti. A práveže zákon o rodine je v poriadku, predpokladá rovnoprávne rodičovstvo. Tak o čom rozprávaš? Akurát že tu sa nerešpektuje zákon a ani Ústava SR. O medzinárodných dohovoroch ani nehovoriac. Za tento stav sú zodpovední konkrétni ministri, Žitňanská a Richter.
 

 

Za práva otcov sa zasadzovala práve Natalia Blahová, ktorú by si Ty neodporúčala ani ako ombdusmanku pre deti, ale určite by bola lepšia ako Tomanová.
Prečo tá averzia voči Blahovej ?
Presadzovala striedavku a takmer by sa jej to podarilo...
Citujem
"S kolegyňou Janou Kiššovou a Kamilom Krnáčom sme predložili na ostatnej schôdzi poslaneckú novelu Občianskeho súdneho poriadku a Zákona o rodine, aby sme zaviedli striedavú osobnú starostlivosť ako štandardnú formu porozvodovej starostlivosti. Cieľom bolo, aby boli konečne napĺňané ústavné práva dieťaťa, jeho zákonné práva i všetky jeho práva plynúce z medzinárodných dohovorov."
.
Teda presne to, čo chceš Ty tu už bolo, snaha riešiť to tu už bola, je vymenované kto ako hlasoval a hlavne je tam prekvapenie z toho, kto ucukol...
"Chýbal jeden hlas. Jeden hlas z tých vyššie spomínaných.
Hneváme sa, ale nevzdávame sa. Nám ide o deti, nie o body.
Je nám ľúto všetkých detí a rodičov, ktorí túto zmenu s nádejou očakávali."
https://nataliablahova.blog.sm...
.
Natália už iniciovala doviedla do zdarného konca viac iniciatív, napr aj z opozície skrátenie diagnostickej lehoty pre deti v DeD, takže tam nie sú tak dlho , čo takto spojiť sa s ňou ?
Čo takto prestať hrať sa na vlastnom piesočku, dokazateĺne za dajú zlúčiť predstavy otcov a trebars Oľgy Pietruchovej, ktorá podporila aj hniezda zachrany hoci sú v nemilosti OSN, podporila tým argumentáciu Ghannamovej a tá zase podporila aj otcov, dokonca proti feministickým organizaciam resp proti tomu, čo vyvadzal UNICEF v tejto oblasti.
A Blahová rovnako je vnímavá k osudom detí a ich rodičov, či sú to otcovia alebo matky, takže ?
 

aká diskusia?

chceš diskutovat či otec má právo vidiet svoje dieta ak sa k nemu správal korektne? Príde ti na diskusie že matka može u nás použit dieta na pomstu?

Tu máš rozhodnutie ustavného sudu v čechách.
https://www.usoud.cz/aktualne/...
 

k sústavnému kvákaniu žien

o emancipácii a rovnoprávnosti bola kedy a aká "celospoločenská diskusia"? Alebo v prípade žien nie je potrebná? Len ked treba vydrbávať s mužmi? tak ako je to aj s odlišným odchodovým vekom do dôchodku.
 

nikto nehovorí že matka nemá vychovávat

Ide o to že matka nemá dieta manipulovat a používat ako prostriedok na dosiahnutie svojich cielov. U nás sa také niečo deje. Sociálka ti zakáže styk s dietatom bez toho aby ti bolo čokolvek dokázané. Bez sudu bez obvinenia políciou, len tak. Stačí že matka nabrífuje dieta aby na socialke povedalo to čo chce.

Tento štát sa práve stereotypov potrebuje zbavit ak sa chceme niekam posunut.
 

samozrejme

Ved čo na tom, že mnohé zo žien majú už radšej chlast a dalšie ako starostlivosť o rodinu. Ved nech žije stereotyp nie? V takom prípade nech potom aj ženy zabudnú na akúsi rovnoprávnosť aj emancipáciu. Ked stereotyp, tak vo všetkom.
 

 

podla mna by mali byt aktivny a mali byt mat moznost dieta vychovavat obidvaja rodicia
 
Hodnoť

Dieťa

Život dnes je iný ako bol. Rozvratu rodiny dnes prispieva veĺa krát aj pracovne zaťaženie, čo nebola tradícii na Slovensku, tak aj to myslenie už treba zmeniť. Dieťa má 2 rodičov 4 starých rodičov a práva dieťaťa neurčuje pomstychtivá matka !!!!!! Chceli ste demokraciu tak nešlapte po právach dieťaťa .
 
Hodnoť

šanca na lepší život pre všetkých

Veľakrát pretrvávajú manželstvá len zo strachu že sa preruší kontakt s dieťaťom.
Myslím si, že ak by bola ozajstná istota na vymožiteľnosť práva, veľa otcov by dokázalo posunúť svoje životy k lepšiemu a predovšetkým aj život dieťaťa ak by neostávalo v nefunkčnom manželstve len zo strachu straty kontaktu s dieťaťom.
Stereotypy sú škodlivé ako jedincom, tak aj celej spoločnosti.
 
Hodnoť

nesprávny pohľad

Nemyslím si, že by sa malo pochodovať za práva otcov. Oteckovia by skôr mali bojovať za PRÁVO DIEŤAŤA na rovnocenný styk s oboma rodičmi. Výsledkom by síce bolo to isté, ale ide o ten uhol pohľadu - na prvom mieste vidieť vždy záujem dieťaťa a nie ten svoj.
 

vsak pises to iste

pochodovali za prava otcov a prava deti na rovnocenny styk s oboma rodicmi. prave dnes su deti trapene tym, ze su otcovia diskriminovani ako druhoradi rodicia. 90% deti je zverenych matke, tak preto prava otcov a deti. bojovali teda za to iste o com spravne pises. pravo byt otcom je aj boj za pravo deti, lebo zakladnym ludskym pravom dietata je pravo na oboch rodicov a tieto prava su im (detom) pod roznymi zamienkami v porozchodovom usporiadani upierane.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Bratislava