SME
Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vodič MHD môže odmietnuť prepravu dvoch psov bez schránky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

cestujúci má právo odmietnuť

služby MHD a objednať si služby spoločnosti UBER, ktorá stojí porovnateľné veľa ako lístky pre majiteľa va jeho psa.
A majiteľ nemusí kupovať žiadnu nezmyselnú klietku.

Môj pes má 40 kg. Neviem si predstaviť, že ho nosím v klietke.
 

 

To by ma zaujímalo, kam sa UBEROm dostaneš za 1 Euro. Nikde nie je napísané, že musíš mať svojho psa pri preprave vždy v klietke..
 

 

40 kg pes nemá čo v meste robiť, a už vôbec nie sa voziť MHD
 

podľa čoho tak usudzuješ

Je zaujímavé dávať do vzťahu váhu a nárok na priestor v MHD. Viem si predstaviť, že by sa to plnoštíhlejším nemuselo páčiť.
Nože prezraď aké sú tvoje proporcie!
Na jednoduché pochopenie tohto sveta ti to asi postačuje. Ale asi sa ti zrovna ľahko nežije, či? Nestretávaš sa s názorom, že si jednoduchý? Nebol si nikdy označený za subnormu? Ak áno, tak to je úplne v poriadku, lebo Gaussová krivka nepustí, ale nešír nenávisť len preto lebo niečomu nerozumieš. To je naozaj hlúpe.

40 kilový pes poteší každý deň určite viac ľudí a hlavne detí ako človek ktorý žije v obmedzenom zmýšľaní a predpojatom strachu za celý rok.
 

 

Nemám psa, ani sa ho v blízkej dobe nechystám mať, ale skús nejak logicky zdôvodniť to čo si napísal. Díky vopred, čakám na odpoveď.
 

 

Ták a teraz pekne po vzore Úber taxikárov treba zrušiť veškeru živnosť a hneď sa aj odhlásiť
zo všetkých úradov .
 
Hodnoť

 

ani si nechcem predstavit, ze by som potreboval naraz previezt MHDckou bicykel, kocik a psa :D
 
Hodnoť

 

Hlavne by malo vedenie DPB logicky zdôvodniť, aký je dôvod k takémuto obmedzeniu. Prečo vlastne takéto nariadenie existuje v dopravnom poriadku? Čakal som že to bude zdôvodnené v článku, ale nedočkal som sa. Podľa mňa to nariadenie treba z prepravného poriadku buď úplne vyhodiť, alebo minimálne aspoň upraviť. Je zbytočne a nezmyselne obmedzujúce. Ak to priestorové podmienky umožňujú, tak prečo zbytočne zakazovať..? Ak je vozidlo plné cestujúcich, tak samozrejme vtedy treba vystúpiť a vysvetliť majiteľovi psa, resp. človeku ktorý psa vedie, že musí so psom počkať na ďalší spoj. Nejaké posunky sú totálny nonsens, to treba z prepravného poriadku vypustiť okamžite. A klietku tiež. To je totálna kravina. Ponechať ju len ako dobrovoľnú možnosť, nie ako povinnú (pre druhého psa). Zdvíhať klietku s ťažkým veľkým psom je nezmysel. Zamestnanci DPB (vodiči, aj vedenie a iní zamestnanci) by však v prvom rade nemali zabúdať, že oni slúžia verejnosti, teda oni sú tu pre cestujúcu verejnosť a nie cestujúca verejnosť pre nich. Tá cestujúca verejnosť môže cestovať aj inak. Ale v meste veľkosti Bratislava by gro tej cestujúcej verejnosti malo cestovať práve verejnou hromadnou dopravou. Zmierni sa tým zahustenie mestskej cestnej siete. Takže ešte raz: DPB je tu pre cestujúcich a nie naopak. Na základe toho treba patrične upraviť Prepravný poriadok, vypustiť nezmysly, ktoré niesu nijak zdôvodnené a patrične službe verejnosti sa aj k cestujúcim správať.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava