SME
Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na cestách budú zas obmedzenia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

".. nie však už hlavných radiál, ale dôležitých spojníc v jednotlivých mestských častiach."

To je teda pojmový aparát.. aj žiak ZŠ by si to pred napísaním radšej overil, ako trepol takú sprostosť..

Kazanská je čo, ak nie radiála..?
Karloveská je čo, ak nie radiála..?
Saratovská je čo, ak nie radiála..?
Panónska je čo, ak nie radiála..?
Ešte aj to Americké námestie je súčasťou radiály..!

Nejde teda o žiadne vedľajšie spojnice mestských častí.
Tomášikova je v prípade používania tohto pojmového aparátu tangentou!

Vyjadrujte sa teda presne, ak už sa snažíte o novinárčinu, inak je to čistá šlendriánčina.
 

 

Nenapísali Karloveská, ale Karlovoveská, to bude isto nejaká "spojnica".
 
Hodnoť

 

robte tie cesty poriadne! inak tam zase budu v zime vytlky!
 
Hodnoť

 

Zopakujem svoj príspevok:

Hlavne by DPB malo konečne úplne zrekonštruovať nástupištia električiek na Račianskom Mýte, teraz je to doslova životu nebezpečné. Hoci aj na úkor šírky chodníka, ale bezpečnosť cestujúcich a dostatočná šírka nástupišť (aby sa tam zmestili prístrešky) by mala byť priorita.

A to nehovorím o prechodoch cez cestu na Račianskom Mýte, na to že ide o jednu z najfrekventovanejších križovatiek v meste je hanba, že tu dávno nie sú vybudované kvalitné protišmykové prechody s LED osvetlením a najmä zošikmenými hranami na chodníky. Podľa mňa je terajší stav tu priam alarmujúci. Politici radi trepú o bezpečnosti chodcov, ale pramálo skutočne robia.

Riešiť by sa mali prioritne najdôležitejšie prechody pre chodcov a chodníky v meste.
 

vsak to

tu sa investuju velke peniaze v armade na nakup vrtulnikov lietadiel stovky milionom eur a v Bratislave ako vizitke SR daju 8 mil eur a co sa urobilo hned je lepsi dojem aky je problem pre stat dat do Ba na cesty dalsich 11 aj 20 a spravit to poriadne lebo toto je brana do SR obraz Slovenska s Slovakov co je zial momentalne smutne ked jedno lietadflo stalo 50 mil eur taka suma keby sa dala Bratislave tak sa cela opravi
 
Hodnoť

 

vypuknutie predsedníctva EU je celkom výstižné slovné spojenie, ako vypuknutie moru :)
 
Hodnoť

 

Len nech neblbnú s mostom SNP, lebo to bude iný prúser. Cesty treba opravovať keď sa na to roky kašľalo. Ale mohli si aj kontrolovať ako sa robia. Aby to nedopadlo ako na Rožňavskej smerom von z mesta. Urobili u pekne až neuveriteľne len sa im po pár týždňoch prepadla cesta vedľa kanála na križovatke s Galvaniho. Vznikla tam taká pekná jamka akurát na poškodenie disku alebo aj celej nápravy. Navyše nenápadná a na novej ceste neočakávaná. Jamka takto bola asi mesiac možno aj dlhšie, než si ju vôbec niekto všimol. Potom tam asi ďalší mesiac bola prenosná značka ktorú po čase nejaký vtipálek posunul mimo jamu. Asi po troch mesiacoch ráčili cestári jamu opraviť. Stať sa môže všeličo aj pri oprave cesty. Len každá cesta má svojho správcu (v prípade Rožňavskej je to magistrát). A ten by sa mohol postarať o nápravu aj rýchlejšie, než za tri mesiace. Podľa mňa zaliatie jamy z prepadnutej cesty aj s vyschnutím asfaltu môže byť tak záležitosťou pár hodín....
 
Hodnoť

 

Tak sme sa opat raz zlozili Bratislave na cesty a zvysok SR si musi zaplatit zo svojho.

Co robili doteraz? Cela Bratislava je tak zanedbana ze keby investori nestavali nakupne centra a biznis centra tak by z Bratislavy bola len socialisticka diera. Stadiony, obchvat, elektricky, vlaky - vsetko dotacie.
 

Na trt ste sa zložili :-)

Bratislavu len okrádate. Ako jediné mesto sa musí starať o cesty prvej triedy. Z dane za motorové vozidlá tiež nemá nič. Ale bratislavské cesty používa polovica Slovenska. Áno diera, ktorej štát nedá dostatok peňazí. Praha dostáva 4x, rovnako veľké Brno 2x viac z daní ako Bratislava.
Ináč ale aj ostatné mestá sú podfinancované, vláda si necháva príliš veľa, aby mohla rozdeľovať oligarchom..
 


Najčítanejšie na SME Bratislava