SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Primátor: Z každého developerského projektu musí mať osoh najprv mesto (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Právny štát

Dúfam, že jedného dňa sa zobudím a budem môcť povedať, že žijem v právnom štáte. V štáte, kde máme právo nie len vo forme hrubých zákonov uložených na policiach. V krajine, kde majiteľ pozemku pri návrhu svojho projektu prirodzene rešpektuje územný plán mesta a všetky zákonom chránené záujmy dotknutých osôb. Zároveň ale aj v štáte, kde aj mesto postupuje pri posudzovaní projektov v súlade so zákonom a nedáva z pozície moci podmienky, ktoré prekračujú platnú legislatívu.

§ 140a ods. 4 stavebného zákona: Obec ako dotknutý orgán uplatňuje v konaniach obsah územnoplánovacej dokumentácie, najmä zásady a regulatívy záväznej časti územnoplánovacej dokumentácie a ďalšie záujmy, ak jej to vyplýva z osobitných predpisov.“

§140b ods.2 stavebného zákona: Dotknutý orgán je oprávnený uplatňovať požiadavky v rozsahu svojej pôsobnosti ustanovenej osobitným predpisom. Vo svojom záväznom stanovisku je povinný vždy uviesť ustanovenie osobitného predpisu, na základe ktorého uplatňuje svoju pôsobnosť, a údaj, či týmto záväzným stanoviskom zároveň nahrádza stanovisko pre konanie nasledujúce podľa tohto zákona.

§140b ods 4: Lehota na podanie záväzného stanoviska, stanoviska a vyjadrenia je 30 dní; ak ide o stavby diaľnic a rýchlostných ciest je 7 dní, ak osobitný predpis neustanovuje inak.
 

Juro76

stavebný úrad nesmie prihliadať na podmienky a vyjadrenia dotknutého orgánu, ktoré prekračujú jeho pôsobnosť
ak by sa tým riadili SÚ v Ba, už dávno by v múroch magistrátu pochopili, že to robia úplne zbytočne
ak by sa investori bránili v súlade so zákonmi, určiote by uspeli a "magistrátnici" by si mohli vypisovať koľko by chceli
 
Hodnoť

medzitým v hlave nesrovnala

Mesto = ja = moja peňaženka, takže očakávam že najmä tá bude mať osoh z developerských projektov!
 


Najčítanejšie na SME Bratislava