SME
Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Dúbravka organizuje verejnú diskusiu o výstavbe náhradných bytov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Takže obyvatelia v reštituovaných domoch dostanú zadarmo byty na úkor ľudí, ktorí boli ochotní si za vlastné peniaze byty kúpiť a budú im svojou prítomnosťou znepríjemňovať zvyšok života, len pre ich chamtivosť a nenažranosť. Výborné riešenie pán primátor.
 

 

Postazovat sa musis vyssie, toto riesenie pre par rokmi vymyslela vlada aj s konkretnym terminom koniec 2016. A tyka sa nielen BA ale aj Kosic. A mesta na to dostanu aj peniaze, ale najprv to musia postavit. Naopak dopalat budu ten rozdiel ak tie byty nevyriesia co uz je teraz iste ze nestihnu.
A nemyslim ze ti ludia tie byty dostanu ale budu tam zase v 'regulovanom' najme. V podstate to zaklada obdobu najomneho zitia ako napriklad 75% Viedne.
 

 

Ale, ale, pán Frigo, zase vypúšťate jedovaté sliny na ľudí z reštituovaných bytov. Oni by si veľmi radi odkúpili byty za pár drobných, za ktoré si mohli odkúpiť byty ostatní Bratislavčania do osobného vlastníctva. Nuž, ale mali smolu, pretože štát ich aj s výmerom umiestnil do voľných bytov po povojnových emigrantoch. Byty si zveľadili (čím paradoxne zhodnotili byty pre budúcich reštituentov), lebo musíte uznať, že to boli staré byty, v starej Bratislave (nové sídliská ešte neboli postavené) a keďže mali výmery, tak byty im zamestnávateľ (alebo iná forma pridelenia) nepridelil, lebo bývali. Štát mal byty reštituentom vrátiť bez nájomníkov, a dať im možnosť získať byt za peniaze ako ostatným „bratislavčanom“ a nebolo by toľko nenávisti a zloby, ktorú aj vy šírite.
Ale mne sa zdá, že sa držíte hesla, keď zdochla koza mne, nech zdochne aj susedovi...
 

 

My máme kde bývať. My sme sa neulakomili na byt po emigrantovi. Dávalo sa vtedy vedúcej na Národnom výbore pár tisíc všimné za pridelenie takéhoto bytu pamätáme si na to dobre.
 

ahá, Ďurkovského troll

takže vy ste byty porozdávali po straníckej SDKU a KDH linke politikom, Fígelovi aj Miklošovi sa ušlo úplne zadarmo, ešte aj Žitňanskej aj ten p ... Sklovskej, a tí čo sa narodili v Bratislave, tých by ste vyhnali preč, no pekne!
 
Hodnoť

Problém nie je výstavba

problém nie je výstavba ako taká, problém je že výber miesta nikto s obyvateľmi nekonzultoval, nikto sa nikoho na nič nepýtal. Zahustené sídlisko, bytovka na bytovke, vyrúbanie stromov, obmedzenie parkovacích miest - to je problém projektu. Nech tie byty kľudne stavajú, som za. Ale nech netlačia jeden panelák na druhý a neničia zeleň! Prečo nerozširujú mesto ďalej do šírky, miesta tam je dosť...
 

 

Lebo problém, je v tom, že títo ľudia nechcú ísť mimo centra bývať. Už by dávno mali vyriešenú bytovú situáciu.
 
Hodnoť

Dosť bolo zahusťovania !

Už je najvyšší čas, aby ľudia/obyvatelia zakročili proti tomuto bezkoncepčnému neustálemu zashuťovaniu obytných sídlisk.

Ak pracovníci Magistrátu nedokážu nájsť vhodné lokality na výstavbu bytových domov, alebo napríklad rekonštrukciou iných starých stavieb, tak nech idú z Magistrátu PREČ !
Ste tam potom zbytoční !

P.S.
Ako je možné, že rôzni súkromní developeri bezhlavo stavajú ale Magistrát nie je schopný 4 bytové domy umiestniť tak, aby z toho nebol problém ?

Kde to tam chcú v lokalite na Čmelíkovej stavať ? Namiesto toho kúska zelene ? Zahustiť už aj tak dosť zahustenú časť sídlska ? To majú byť pomery so zahustením všade tak katastrofáúne, ako to komunálni opičiaci dosiahli napríklad na Dlhých Dieloch ?
Načo tam ste, úradníci ? Na howno.
Fungujete tam len ako ZÁŠKODNÍCI ...
:-(
 


Najčítanejšie na SME Bratislava