SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ak zavedú bezplatnú MHD, hendikepovaným vrátia peniaze (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Nesúhlasím s rodinnými príslušníkmi odbo

Som zvedavá, či medzi zvýhodnenými osobami na bezplatné využívanie DPB budú aj citujem z webu DPB:

Podmienky na vystavenie BČK pre bezplatné cestovanie .. "Účastníci protikomunistického odboja a rodinní príslušníci v priamej línii..."
http://www.dpb.sk/o-podniku/ak...

Nesúhlasím s tým, aby rodinní príslušníci kohokoľvek využívali zľavy viažúce sa na konkrétnu osobu. Aj osoby ŤZP majú nárok na invalidný dôchodok len pre seba, nie pre rodinných príslušníkov. Túto vymoženosť si pre seba vybavil Jano Budaj, ktorý sa pregrcal do parlamentu. Akop vravím, do parlamentu slušný človek nepáchne.
 

Rozdiely

Ucastnik protikomunistickeho odboja nepotrebuje pri preprave pomoc prislusnika v rodinnej linii (ak nie je hendikepovany).
Hendikepovany (moze) potrebuje pomoc prislusnika pri preprave (ktory sa teda nevozi z vlastnej potreby).

Samozrejme, stat by mal prispievat hendikepovanym dostatocne nato, aby neboli odkazani na podobne zobracenky od mesta, ktore su nesystemove a su podhubim pre plytvanie. Hendikepovani su jedna z mala skupin, ktori svoju situaciu nemozu riesit po vlastnej linii a v idealnom svete by tu pre nich mal byt stat...
 

 

Rado, samozrejme že ak je odkázaný ZŤP na doprovod, mal by aj ten nárok mať na bezplatnú dopravu MHD. Ale na jasné potvrdnie od lekára s časovou platnosťou napr. 5 rokov, rovnako ako ten invalid.

Ja mám skôr "problém" s tými priotikomunistickými odbojármi, o tom bol môj príspevok. Veď tí ľudia nebojovali vo vojne, nenasadzovali životy a už vôbec nechápem čo s tým majú priami rodinní príslušníci.

Podľa tejto logiky by sme tam mohli pridať aj učiteľov, dáme bezplatnú dopravu aj im? Ja si ich prácu vážim a ty si vážiš koho? Ťažko v noci pracujúceho pekára? Nedáme ho na zoznam? A koho si váži iný čitateľ? Nepridáme ho do zoznamu? Atď, atď....?

Naozaj netreba len tak rozdávať benefity, ale zvážiť, komu sa pridelí a prečo. Zdôvodniť to verejnosti. Za mňa skutočne dať len ZŤP a doprovodu (s potvrdením na odkázanosť) a viacnásobným darcom krvi.
 

re: nárok ŤZP na sprievod

sa preukazuje preukazom ŤZP-S - má červený pruh po uhlopriečke z ľavého spodného doprava pod fotku
vľavo vedľa fotky je text:
PREUKAZ FYZICKEJ OSOBY S ŤAŽKÝM ZDRAVOTNÝM POSTIHNUTÍM SO SPRIEVODCOM
nekričím, iba uvádzam presne ako je to na preukaze

taký vydáva mieste príslušný úrad práce, sociálnych vecí a rodiny pre osoby, ktorým sa priznalo obmedzenie pohyblivosti aspoň 60 %
taký stav nebýva vratný, preto sa preukaz vydáva bez časového obmedzenia
 

Suhlas

Najmae, ked cena cestovneho v DPB je viac menej len symbolicka (trzby z cestovneho tvoria cca 30% nakladov DPB), by som s tymi zadarmami nejak obzvlast stedry nebol.
Na rozdavanie zadarmov je tu preceda s jeho rezervou :D...
 
Hodnoť

 

Že to vôbec navrhli a schválili. Určite by mali mať 100%-nú zľavu.
 
Hodnoť

Raz tak, o pár mesiacov inak..prečo?

Ja len jednu vetu k tomuto Kocúrkovu na Magistráte...Cenu muža robí jeho SLOVO!
 


Najčítanejšie na SME Bratislava