SME
Utorok, 26. január, 2021 | Meniny má TamaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Odovzdali petíciu za bezplatnú MHD pre ŤZP a seniorov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Platíme štátu odvody a dane. Takže v prvom rade štát má dávať osobám ŤZP také dávky, aby neboli odkázaní na rôzne milodary v podobe bezplatnej MHD a pod. V tej petícii už to je problém, že selektuje osoby ŤZP na dobrých svojich a zlých z ostatnej časti SR, nie je to náhodou zárodok fašizmu?
A prečo má robiť mesto takúto celoplošnú dobročinnosť pre všetkých osôb ŤZP, alebo hoc len pre tých našich dobrých domácich? Nech je na to zákon NR SR, potom si DPB, či mesto môžu od štátu požadovať refundovať náklady na bezplatnú prepravu týchto, či aj iných osôb. Lebo ak štát zákonom nariadi bezplatnú prepravu niekoho, tak potom musí refundovať aj straty z týchto prepráv, tak predsa refunduje výpadky príjmov pre ZSSK, aj dotované vlaky RJ.

Teda petícia mala smerovať do NR SR, aby o tom bol zákon a potom štát uhradil výpadky príjmov pre DPB a taktiež Ftáčnik, či Nesrovnal majú tieto zmeny iniciovať zákonom NR SR, ale to nerobia a nerobili.

Ftáčnik si tou bezplatnou prepravou robil volebnú kampaň, lenže ako primátor toleroval manipulované tendre v DPB a vcelku nemal veci pod kontrolou, tak ho hádam nevolili ani osoby ŤZP. Ak sa teraz opäť v tejto veci angažuje, tak je to asi iba o tom, že opäť túži po primátorskej, či inej stoličke a účet potom zaplatí mesto.

Inak Ftáčnik vtedy jasne povedal, že bezplatná preprava je dočasná, do spustenia BID. Stalo sa, tak čo osoby ŤZP teraz vyskakujú? A ak áno, tak prečo nie pred NR SR?

K seniorom toľko, že sa klame, že za cesty platia. Nad vekom 70 rokov neplatia, len po novom musia mať náležitý preukaz. Už ho majú, tak je to o ničom. A každý senior, ktorý dosiahne vek 70 rokov až teraz, tak predsa čipovú kartu pod menom električenka už aj tak má, teda sa asi tá električenla jednoducho preprogramuje. Plne chápem potrebu evidencie cestujúcich nad 70 rokov, náklady na ich prepravu predsa niekto zaplatiť musí a práve tento doklad potvrdzuje existenciu tejto prepravy. Takýto preukaz potrebuje aj v dotovaných vlakoch ZSSK, či RegioJet. Tak prečo práve nie v DPB?
Bolo by ale zlé, ak by aj tento doklad mal iba jediný zmysel, fašisticky deliť penzistov na dobrých našich a zlých z iných regiónov.

Politici velice radi rozdávajú z verejných zdrojov, v očich politikov predsa iba dávajú z cudzieho, pričom oni v skutočnosti by mali byť iba dočasnými, korektnými správcami verejných zdrojov. Z týchto verejných zdrojov si robia volebnú kampaň:

Budaj dal sebe a svojim bezplatnú MHD, lebo bol údajne odbojár, či príslušník Štb?
Iný dal sebe a svojim bezplatnú MHD z titulu darcovstva krvi.
Teraz zas niekto začína s kampaňou za bezplatnú prepravu učiteľov.
Ftáčnik dal osobám ŤZP dočasnú MHD.
Čo nás ešte čaká?

Kto má toto rozdávanie z verejného platiť a z čoho a na úkor čoho a koho? Ľahké je politikovi idiotovi dať dar niekomu z cudzieho. Ale potom ten normálny to ako má zvrátiť? Fica každý napádal za bezplatné vlaky. Teraz vo volebnej kampani ale v podstate už skoro nikto nie je proti bezplatným prepravám. Prečo? Lebo sa boja o svoje preferencie, boja sa protestov a petícií. Teda ekonomika a princíp, že kamaráti buďme, ale účty si plaťme idú bokom. Ale niekto to zaplatiť predsa musí.

Teda nedávajme a nedovolme dávať bezplatné veci. Lepšia je aj zľava hoc, 99,99%, lebo ani takto to nebude bezplatné a ak bude problém, tak tú zľavu dokážeme zmeniť na trebárs na 79,56%,. Ale iba štátnik má odvahu zmeniť bezplatné hoc na 99%-nú zľavu. A štátnikov nemáme...

Nevadí mi ani tá bezplatná MHD pre ŤZP, ale nie selektívne dobrý/zlý, ale pre každého a s jasným financovaním pomocou zákona NR SR z rozpočtu štátu
 

pan odbornik na vsetko

vysvetlite mi, preco si musia seniori nad 70 rokov po roku obnovovat seniorpas?....kolko straca mhd ak prevezie denne niekolko vozickarov alebo slepcov zadarmo?....cim dotuje stat zlavnenu prepravu pre studentov?....preco vobec mesto dotuje mhd?....
 

nesúhlasím, vôbec

Cestovanie ťažko zdravotne postihutých a seniorov nad 70 rokov, je ten pomyselný tretí groš. Tým im preukazujeme vážnosť a súcit. My zdraví (a relatívne mladí) by sme mali ísť našim deťom príkladom. Aspoň v tomto. Trošku je to aj o vyspelosti našej civlizácie, nenechať starčekov, vozíčkárov a slepcov čakať v rade na preukaz ...
A evidentne, ako priznal Nesrovnal, už mesto zvažuje zrušenie týchto nezmyslov - blízka firma sa už nabalila, povyrábala preukazy a zrazu sa zistilo, že až taký zárobok to nebude - tí postihnutí a starčekovia :)
O čom to celé bolo?
 

 

Jedna vec je teoretická-ako by sa štát mal postarať o tých najslabších, druhá vec je realita. V SK sú dávky veľmi nízke, aj toto symbolické oslobodenie od poplatkov za mhd tým slabým pomôže.
 
Hodnoť

BID-Kto vyvodí zodpovednosť?

No práve som objavila tento článok : Súd dal za pravdu hromadnej žalobe, ktorá považuje „senior pasy" za šikanovanie dôchodcov.
http://www.tvnoviny.sk/domace/...

Veľmi by ma zaujímalo, či už konečne mesto ako akcionár, alebo BSK vyvodí zodpovednosť vo firme BID. Nielen pre zbytočné šikanovanie a okradnutie dôchodcov, ale aj pre spackanú a prakticky nefunkčnú službu BID, ktorej účelom bolo len vytunelovať eurofondy. Ak keď sa to Nesrovnalovi nepáči, lebo BID priadi človek napojený na SDKÚ, zodpovednosť treba vyvodiť.
 

 

Rovnaká akcia prebehla v Košiciach a nikoho to nevzrušovalo. Čo je teraz iné?
 

jarap

A prečo by ma mali trápiť nejaké Košice? ja žijem v Bratislave a účtujem si to tu s našim primátorom. Neviem či majú nejakí prisťahovalici skornatené závity, ale bohužiaľ, musím skonštiotovať že tohto pravicového klamára zvolili poväčšinou dovandrovalci. Ešteže sa už ľudia prebúdzajú do reality.
http://debata.pravda.sk/debata...
http://www.bratislavapreludi.s...
http://www.demagog.sk/politici...
 


Najčítanejšie na SME Bratislava