SME
Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Zosunutý svah nad Devínskou cestou začnú na jar sanovať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

zrazu 50%-ný pokles ceny

to teda Nesrovnal nebude nadšený z výšky provízií...:)
 
Hodnoť

 

Včera sa primátor producíroval pred kamerami na tom úseku, kúsok odtiaľ cca 700 metrov sa odtŕha kus celej pravej časti ulice Devínska cesta.

Ide o vyťaženú cestu, ktorou denne jazdí stovky áut, čaká sa až sa cesta úplne utrhne a zas sa bude rok robiť projektová dokumentácia a zháňať peniaze? Vlastne čo sa divím, veď tak sa tu pracuje, to je norma.

Len nechcem vidieť tie zápchy na DNV, to sa im tá polorozpadnutá cesta medzi DNV-Bory aj rozpadne, ak sa tam presunú všetky autá kvôli havarijnému stavu Devínskej cesty. Tu sa všetko len pláta, údržba žiadna.
 
Hodnoť

 

Ak tomu máme rozumieť, že tesne pred voľbami chodí minister životného prostredia po regióne a ukazuje sa pred kamerami ako rozdáva peniaze "blavákom", môže to naozaj vyvolať u nezainteresovaných ľudí dojem, že čo sa tí "blaváci" sťažujú veď aj im pán minister hodil kosť.
Devínska cesta je v totálnom rozpade a je naozaj otázkou času kedy sa odtrhne kus cesty a zosunie do ramena Dunaja. Aj včera keby sa pán minister s pánom primátorom prehli cez zábradlie, videli by ako voda v tomto čase pomerne vysoká podmáča Devínsku cestu v úseku Zlaté schody - Sihoť.
V televízii povedali, že sa motoristom uľaví. Ak sa tento úsek cesty naozaj pod ťarchou áut voziacich kamene z kameňolomu na stavbu nultého obchvatu zrúti, potom nastane situácia, kedy budú motoristi jazdiaci z Devína, Devínskej Novej Vsi veľmi nahnevaní. Po dvoch rokoch nepomôže vo voľbách pánovi primátorovi žiaden sľub aj keby sa rovno zaviazal, že opravu zatiahne zo svojho.
Devínčania si vôbec nevedia uvedomiť, že ich starostka Kolková s podporou SaS, KDH,SIETe , HIDu a SDKu sa tejto problematike venuje len okrajovo ba dokonca je presvedčená, že 40 kilometrová obkluka nikomu nebude vadiť. Samozrejme to pocítia prví pacienti, ktorí budú čakať na záchranku aj pol hodinu, takže prvé stretnutie s lekárom v nemocnici asi po hodine. Normálne príde záchranka od Riviéry po Devínskej ceste do Devína za pár minút.
Všetci sa pýtame prečo to na Slovensku nefunguje, prečo sa jednoduché veci nedajú riešiť naraz, koncepčne, aby to ľuďom, ktorí platia dane štátu a aj mestu jednoducho uľahčilo život. Začarovaný kruh starostky Kolkovej s podporou SaS, KDH, HIDu,SIETe a SDKÚ s primátorom mesta, ktorý má skutočne iné problémy ako riešiť nejakú Devínsku cestu a ministrom životného prostredia, ktorý je presvedčený vo svojom vnútri, že Devínska cesta tvorí povodňovú ochranu daného územia, lebo peniaze na to určené ( Memorandum 2006 o protipovodňovej ochrane hlavného mesta BA) sa dávno minuli na iné veci smerom ku Komárnu poznáme z filmu Hlava XII.
Pán primátor sľúbil komplexné riešenie Devínskej cesty najmä jej ochrany pred povodňami, sľuboval pomoc pri vybudovaní bezpečnej cyklotrasy pre všetkých ľudí ( všetkých cyklistov smerujúcich od Bratislavy na Devín a opačne), obyvatelia daného územia sa nádejali, že požiada o pomoc ministra dopravy, keďže ročne 750 000 ton kameňa potrebných pre výstavbu obchvatu sa bude voziť po chatrnej Devínskej ceste. Starostka Kolková s podporou KDH, SaS, SIETe, HIDu a SDKu nerozumie problematike Devínskej cesty a do budúcnosti ani sa touto problematikou zaoberať nechce.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava