SME
Pondelok, 19. august, 2019 | Meniny má Lýdia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Tento rok vyprší termín na obnovu Hlavnej stanice, práce stoja (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť:   mínus indicator plus

niekto aasi vtipkuje

práce stoja?
vari začali?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

zase "hlavná stanica"

všetci novinári čo o tomto píšete, ste rovnako povrchní ako Nesrovnal pred voľbami. Tiež hovoril že vypovie zmluvu na hlavnú stanicu. Vyprší zmluva na predstaničné námestie. Samotná budova stanice a pozemky pod ňou patria ŽSR (nie mestu) transprojektu ich má prenajaté do roku 2056. Ako chcete riešiť predstaničné námestie, ktoré je vlastne len obratisko električiek a autobusov bez vyriešenia stanice ako takej.
Takéto články ani nepíšte, radšej choďte handry fajčiť
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

No mňa by hlavne zaujímalo, či už magistrát pripravuje aspoň najlepšie medzinárodnú súťaž na prestavbu HŽS a okolitého námestia.

Alebo zase strávime rok čakaním na vyhlásenie súťaže, rovnako ako pri výstavbe električkových koľají v Petržalke, kde sa po "ukončení" 1. etapy koľají počíta so začatím ďalšej výstavby až v roku 2018-2020.
https://imhd.sk/ba/doc/sk/1287...

Vážne sa niekedy divím že "pri rýchlosti a schopnostiach" našich komunálnikov ešte nepoužívame drevené kolesá, je to totiž také typické v tejto gubernii, ktorú niekto trefne pomenoval na Zlodejsko.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Súčasné vedenie mesta chce Filiálku, takže HLST chcú potopiť všetkými možnými prostriedkami. Električka v Petržalke po Janíkov dvor v roku 2020 je utópia, možno to budú deklarovať, ale realita budú iná než slová.

Z Magistrátu povyhadzovali ľudí ktorí niečo o doprave vedeli (a počul som ďalšie mená ktoré majú byť odídené) a prijali ľudí, ktorých odbornosť vystihujú najlepšie nasledovné perly: polarita je podľa nich udávaná v Voltoch (nie, to je napätie), kladný pól je v zberači (myslia v troleji, zberačov má električka viac, dokonca aj v podvozku), v koľajnici je záporný pól (naozaj záporný? a teda voči čomu? poďme si to definovať). A aj iné preklepy typu námestie NSP, sémanticky chybné vety ktoré boli iba opísané z predošlých materiálov pričom dátumy ku ktorým sa vzťahujú už ležia v minulosti, ale hovoria o nich ako budúcich udalostiach.

Ktože to spravil a ktože to predložil? Ing. Monika Orthová a RNDr. Želmíra Greifová. Odbornosť priam z tých materiálov srší.

Prečo Nesrovnal a Maruška povyhadzovali ľudí? Preto že by boli neschopní? Nie... Preto, lebo do toho moc videli. Nesrovnal s Maruškom potrebujú hlúpych úradníkov, ktorí do toho nebudú vidieť, nebudú poukazovať na manipulácie a tunelovanie. A v DPB očakávam podobné zmeny ako prebehli na Magorstráte, viem minimálne o dvoch menách ktoré už boli odídené alebo je to už len otázka dní. A ďalšie mená čo som počul ma vôbec netešia.

Jediná pozitívna zmena ktorá sa rysuje je na ministerstve dopravy, odkiaľ má byť odídený istý inžinier v tvare zlomku. A počul som jedno meno ktoré by ho malo nahradiť, dúfam že sa to podarí. Rozumný človek so správnymi názormi. Ale či sa mu to bude chcieť ísť robiť? Ale táto jediná zmena nemá nič spoločné s tým, čo sa deje na meste...

Nesrovnal to tu celé srovná. Už nám predviedol divadlo v DPB, ktoré mu nikto nezožral. Personálne čistky na Magistráte už prebehli, dosadili si poslušných ľudí ktorí budú plniť rolu "užitočného hlupáka". Čistky sa rozbiehajú aj v DPB, kde očakávam podobné výsledky.

Čistopis dopravného generelu má byť zverejnený až 4. 2. 2016, pričom ho mesto už má (teda má mať k dnešnému dátumu, neviem čo ho naozaj majú lebo ho ešte prepracovávali). Ja si už tie dva týždne počkám. Očakávam že materiál bude plný rovnakých nezmyslov ako pracovná verzia, doplnených o politické objednávky nového vedenia mesta. Štúdia železničného uzla bude fraškou, lebo výsledky sú vopred známe, dané politickou objednávkou.

Je to celé na zaplakanie, čo sa deje, ako sa to deje, kam to celé smeruje. Môžem sa utešovať akurát tak tým, že si to môžem slobodne napísať. Ale čo z toho? Ostáva trpký pocit s pachuťou bezmocnosti a smradom pohŕdania. A budem hnusný, zlý, cynický haizel. Nech sa dajú všetci vypchať. Najlepšie dreveným pilinami, aspoň to bude rovnaký materiál ako ten ktorý už majú v hlave.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavná šťanica - ošťaná vizitka hlavného mesta a jeho ex aj súčasného primátora. Máme sa začo aj za koho hanbiť ! :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

skleróza

Dedo a ty máš skelerózu, keď si zabudol spomenúť hlavného páchateľa zúfalého stavu hlavnej šťanice? Tak ti to pripomieniem že zmluvu v posledný deň svojho úradovania podpísal Andrej Ďurkovský, koalícia KDH, SDKÚ-DS).
Nezabudni svoj hlas vhodiť pravicovým čistým politikom, kto týmto žvástom o čistote ešte verí? Tí robia len pre pracháčov, rovnako ako terajší šmejd na radnici, čo daroval chudáčikom z JT PKO. Má brániť majetky mesta, a nie hneď cúvnuť, to viem aj ja a nemusím brať za to luxusný primátorský plat. Ten šmejd robí pre niekoho úplne iného ako Bratislavčania, dokonca sa ukazuje že priamo proti záujmom svojich občanov.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ja len stále nechápem, ako je možné, že Ďurkovský s podporou KDH, SDKÚ spôsobil toľko škôd mestu a doteraz nikto z Magistrátu toto nerieši. Konkrétne mám na mysli právne oddelenie - vymáhanie škôd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zaujímavé, že ako bude vyzerať Hlavná stanica od júna 2016, keď budeme predsedať Rade EÚ, Nesrovnalovi nevadí...to akože nikto nepríde vlakom?
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava