SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prevádzka toaliet pod hradom Devín stojí 6 000 eur ročne (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Kolková sa zase raz trápne vyhovára a obhajuje neobhájiteľné, na Slovensku rekordne drahú rekonštrukciu toaliet za 131-tisíce eur(3,946 milióna Sk), no meber to, štvomiliónové záchody!
http://www.teraz.sk/regiony/hr...

Ako som už vtedy upozorňovala, za tú cenu by vyšli samoobslužné, samočistiace toalety, lenže to by si švagor Kolkovej asi nemohol postaviť, tak z toho nič nebolo.

Celá rekonštrukcia WC bola viac ako pochybná, pretože v blízkosti týchto verejných WC je viacero reštaurácií s toaletami a dokonca, jedny verejné sú priamo na hrade Devín (v slušnom stave), ale ako sme už zvyknutí.

Starostka Kolková klamala verejnosť že v Devíne žiadne nie je. Je naozaj niekedy ťažké čítať tieto trápne výhovorky, až klamstvá našich politikov!
 
Hodnoť

Pekné sviatky

Asi sú pekné sviatky, keď sa noviny venujú takýmto témam. Inak nerozumiem, 6000 ročne ak sú otvorené len v sezóne len v sezóne napr. 7 mesiacov je to niečo menej ako 1000 mesačne. To podľa mňa nie sú až také strašné náklady. Inak neviem, prečo majú byť aj toalety ziskové, buďme radi, že vôbec nejaké sú však Devín je údajne turistické miesto, historická pamiatky a ešte neviem čo. Najlepšie bez toaliet, alebo aby to nešlo na vrub daňových poplatníkov tak vymyslíme cenu 10 Euro/vstup. Potom zas budú obecné náklady na čistenie aj tak sa dá :-)
 

 

To akože vážne dáva Devín 1% príjmov len na prevádzku WC-ka? To sa nedivím že mala barák Kolková v konkurze pri takomto hospodárení.
 
Hodnoť

 

Úroveň krajiny - mesta kde ľudia žijú, alebo sú len na návšteve sa posudzuje v prvom rade vzhľadom, čistotou, architektonickým výrazom, ponukou služieb a v neposlednom rade úrovňou verejných záchodov.
Devín bohužiaľ pod vedením starostky Kolkovej dosadenej KDH, HID,SIEŤ a SaS nemá páru, čo tieto atribúty znamenajú. Dnes sa po Devíne pohybovalo dosť turistov. Ťažko odhadnúť či to boli domáci zvyknutí na ten neuveriteľný bordel okolo tých drevených búd, na tie kopy haluzí pod hradným bralom hneď vedľa pešieho chodníka. Ak to boli domáci tak určite nepotrebovali zájsť na verejné toalety za 131 000 EUR, ktoré už z diaľky oznamovali, že : "Sem nechodˇ, lebo sa močí len pred dverami toaliet a smrad nedovoľuje dlhšie zotrvať".
Čo chceme od starostky Koklovej s podporou KDH, SIETe, HIDu, SaS, ktorá denno denne zo svojho okna na Miestnom úrade pozoruje potkany ako behajú po kopách odpadkov ( 1 m vysoko) v bývalej predajni Potravín.
Koľkože to bolo sľubov vlani pred voľbami, čo urobí, o čo sa postará, čo zmení o čo sa zasadí.
Lenivosť, neschopnosť, nadutosť a pýcha sú veľmi zlé vlastnosti najmä u starostov s podporou KDH,HIDu,SIETe..
 


Najčítanejšie na SME Bratislava