SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Investor predstaví, ako by mohlo v budúcnosti vyzerať PKO (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Do pozornosti

poslancom, aj občanom:
Bol som na dvoch verejných diskusiách ohľadom PKO, organizoval ich vtedajší primátor Ftáčnik. Investor sa ani raz neunúval prísť na tieto verejné diskusie, odkázal niečo v tom zmysle, že my občania nie sme jeho partnermi, nemá čo s nami prejednávať. Ten investor je samozrejme JaT, či jeho nejaká dcéra. Myslí si niekto to, že tento subjekt postaví niečo užitočné pre tých, ktorých nepovažuje za partnerov, práve naopak, za niktošov, ktorí akurát musia držať hubu a krok a poslušne kupovať jeho tovar?

Na tých diskusiách z úst odborníka odznelo to, že podľa regúl územného plánu má byť v tej lokalite priemerná zastavanosť v maximálnej výške 6 podlaží, nie viac. Už iba sa opakujem, ale opakovanie je matkou múdrosti, teda opäť sa pýtam investora aj poslancov, ako sa udrží priemer 6 podlaží v tejto lokalite?

Priemer sa ráta takto:

-Najprv cvičná úloha. V pravej ruke mám štyri poschodia, v ľavej dve poschodia. aký je priemerná výška?

4+2=6
6:2=3

Správna odpoveď je tá, že priemerná výška sú tri poschodia.

Teraz ostrý príklad pre investora a jeho trójskeho koňa, Katarínu Augustinič v mestskom zastupiteľstve:

Pravej ruke mám 14 nekorektne postavených podlaží v stavbe zvanej River Park I.
Teraz idem budovať druhú etapu River Parku, tvárim sa, že budem konať legálne, neporuším územný plán, zákony, dobré mravy, morálku, záujmy občanov, ktorých ale nepovažujem hodných na to, aby som sa s nimi bavil na verejných prezentáciách. Teda koľko legálne postavených poschodí môžem mať v ľavej ruke, ak potrebujem priemer 6?

Vzorec pre výpočet maximálne možných poschodí v druhej etape vyzerá takto:

(14+x):2=6

Teda milý investor do vzorca miesto x dosadte taký počet legálne postavených poschodí, aby sa priemer 6 neprekročil. Ja som možno zlý matematik, ja som ale také číslo nenašiel, mne to vychádza tak, že ak Nesrovnal prižmúri obe oči, tak tam tak akurát môžete postaviť nejaký podzemný protiatómový kryt, ale inak ani prízemný objekt, nieto poschodový. Napokon vy, investor budete rád, ak budete môcť opraviť aspoň tú už existujúcu budovu PKO a mesto vám dovolí v nej za úplatu podnikať.
Nepomôže vám ani to, že tú druhú etapu už nevoláte River Park II., matematika nepustí. poctivou cestou tam v tej lokalite priemer 6 podlaží už nedosiahnete. Bol ste príliš chamtivý, teraz sa vám ten 14 poschodový megalomanský hnus vypomstí. Viem, že v tom hoteli nemáte 14 podlaží, ale výška objektov v metroch vydá 14 poschodí.

Teda musíte opäť mobilizovať trójskeho koňa Katarínu Augustinič, aby zabrala a nejako pozmenila územný plán, ak to už neurobila dávnejšie. Osvedčená Katka už zabrala vtedy, keď ako členka DR DPB nečinne trpela tendrové manipulácie v prospech trolejbusov s karosériou SOR. Alebo treba ísť na "drzovku" a okrášliť Bratislavu o novú čiernu stavbu.

Pán Nesrovnal, poslancov, aj občanov prekvapte tak, že od investora budete dôsledne požadovať územným plánom požadovanú priemernú podlažnosť 6. Alebo som niečo prespal a táto požiadavka z ÚP už vypadla?
 

 

Pekný príspevok b. pityo. Uvidíme čo sa bude diať, pretože Nesrovnal sa už vyjadril že sa mu zámer páči, odmietol zatiaľ ale mestským poslancom prezradiť viac. Nesrovnal je trójskym koňom pravice, možné je všetko, preto treba byť maximálne ostražití.
 

b.pityo

ak by takto počítali priemernú podlažnosť, nemohli by povoliť ani RP I, ale predsa povolili,
jednoducho, stavebné úrady kašlú na exaktnú matematiku, logiku a slušnosť
súhlasné vyjadrenie dalo HM
s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotu, HM dá súhlas aj s tým, čo investor navrhne na mieste PKO
stavebný úrad opäť nebude mať nijaký problém, lebo zásadne neskúma súlad návrhu s ÚP, hoci podľa stav. zákona by to robiť mal práve stav. úrad, naopak, v rozpore so zákonom si toto prisvojilo HM a vyzerá to tak, že narába s tým podľa trhového mechanizmu ako s tovarom

dovolím si uviesť inú filozofiu pre výpočet priemernej podlažnosti, takú typicky tvorivú, podľa hesla:
kde je vôľa, tam je cesta
budova 12 NP, ´
vlastník pozemku a vlastník spolu 2 stavebníci = v priemere 6 NP na jedného vlastníka / jednu stavbu
ak to niekomu nesedí, odporúčam prečítať § 43 ods. 1 písm. b) stav. zákona
"Pevným spojením so zemou sa rozumie upevnenie ... o inú stavbu."
každému z nich sa povolí "jeho" stavba so 6 NP, zhodou okolností jedna na druhej
čo už má stavebný úrad robiť, keď právna analýza nepustí, že stavby môžu stáť jedna na druhej a spracovatelia, ale hlavne schvaľovatelia ÚPD sa odmietli zaoberať takou malichernosťou ako je regulatív "maximálna výšky stavby" udaný v metroch nad upraveným terénom, prípadne absolútnou nadmorskou výškou,

trójske a iné kone úspešne zaberajú už desiatky rokov,
spríven dávkovaný obrok robí divy a stimuluje k vysokým výkonom
 
Hodnoť

RE: Katarína Augustinič

"Budova PKO je v katastrofálnom stave, zrelá na zbúranie a mesto nemá peniaze na to, aby budovu zrekonštruovalo," hovorí predsedníčka mestského poslaneckého klubu Bratislava Inak Katarína Augustinič.
------------------------------------------------------- --
Ale to, v akom stave je tá budova, je aj vaša zodpovednosť !
Čo ste robila celé minulé volebné obdobie, ako poslankyňa, aby tá budova PKO neschátrala, aby ju developer VRÁTIL vlastníkovi (mestu) v pôvodnom-funkčnom stave (!), po tom, čo ju neoprávnene zabral ?!?

Občania Bratislavy by vám teda mali zosobniť a dať k náhrade škody, ktoré ste aj vy zapríčinila tým, že ste sa podielala na schátraní majetku mesta (budovy PKO).

Hlavne, že vás "práca poslankyne baví" ...

P.S.
Je trápna vaša rétorika (po tom, čo ste svoj názor o 180° obrátila), ktorá teraz vyznieva ako služba pre developera a nie pre verejný záujem a záujem občanov Bratislavy.
(lebo to sú dve úplne odlišné veci, najmä pokiaľ sa jedná o JaTy)

(NepiJano! 2/3)
 

 

Katarína asi je na výplatnej listine investora. Presvedčila o tom už vtedy, keď pasívne sa pozerala na trolejbusové tendrové manipulácie v DPB, kde sa manipulovalo v prospech karosérií SOR/JaT. Pritom z titulu svojich funkcií mala a mohla zakročiť, dokonca bola povinná zakročiť.

Posledné voľby ako vyhrala? Bola na plagáte s nejakým detskom, a sľubovala prácu v prospech rodín. Čo bolo po voľbách? Ona a jej traja kolegovia vyzvali mesto a Nesrovnala, aby v kauze PKO konal v prospech investora.

Súhlasím, že aj ohľadom technického stavu budovy PKO asi je rovnako nekompetentná, ako pri "bezplatnej" električke a jej financovaní.

Citát z nedávneho článku SME o iniciatíve Augustinič a ňou vedenou skupiny poslancov k "bezplatnej" električke a jej financovaní":

"Mesto by tak muselo podľa ich výpočtov vykryť stratu vo výške 10,5 milióna eur ročne." (Katka nepovedala ale, že ako došli k tomuto číslu.)

"Suma nie je až taká vysoká, keď si povieme, že len preferenciou MHD vieme ušetriť okolo päť miliónov eur ročne a výnos bude určite aj z parkovacej politiky," podotkla šéfka klubu Bratislava Inak Katarína Augustinič.
Katka a toto si ako vyrátala s tou preferenciou? A aký výnos bude z tej parkovacej politiky, ktorá ešte ani nefunguje?

To už radšej nech je trójskym koňom investora v kauze PKO, tam ju možno prehlasuje rozumnejšia polovica poslancov. Ale treba zabrániť tomu, aby mala pri týchto mentálnych schopnostiach dosah, či kontrolu nad verejnými financiami.

Katka nedávaj nám "bezplatné" milodary, snaž sa skôr pracovať aspoň raz v živote pre mesto a jej občanov a nie pre čudného investora.

Piano 3/3
 
Hodnoť

 

Táto súdružka podľa toho kde študovala, tak nebude bratislavčanka. Je neprípustné, aby rôzni privandrovalci mali na magistráte funkcie, na ktorých môžu ovplyvňovať rozvoj mesta (len negatívne), nakoľko ako nerodáci nemajú k nášmu mestu vzťah. Je potrebné zmeniť voľby do mestského zastupiteľstva tak, že kandidát na poslanca musí medzi inými spĺňať podmienku, že sa narodil v Bratislave.
 

Bratislavcan

Napr. taky Durkovsky sa narodil v BA, myslis si ze to je nejaka zaruka? Nizka volebna ucast a vseobecny nezaujem su tie priciny, preco sa na magistrat dostane ktokolvek, kto ma na par bilboarov a vyzera trochu lepsie od vreca zemiakov. Kto sa kde narodil, pre mna nie je smerodajne, ale historia hlasovania, kedy rozhodnutim zastupitelstva vznikla mestu skoda, to je dolezite, ale cas a chut sledovat to ma prilis malo ludi.
 

 

Bohužiaľ, nezáujem veľkého množstva občanov Bratislavy je dôsledok, že k rozhodovaniu o podmienkách ICH života v meste sa dostanú rôzni komunálni politickí opičiaci, ktorí získajú len zanedbateľný počet hlasov.
Veľa ľudí si myslí, že svojou neúčasťou vytrestá politikov a pritom vytrestajú iba SEBA.
Takto sa tu trtoší roky aj bajan a jeho výsledky sú desivé (bytový dom Domino, výpalnícka parkovacia politika, Krasovského parčík, pozemky pre zimný štadión čo mal byť v Patržalke, ...).

A takýchto trtošov je tam plno.
Najnovšie záškodníči Nesrovnal - so snahami o zvýšenie daní ...

http://baian.blog.pravda.sk/20...
http://www.petercmorej.sk/vlad...
 

 

Budem ti oponovať, od Ďurkovského sa v tomto meste nič nespravilo. Ináč privandrovalec nemá právo vôbec kandidovať, nerozumie mestu, jeho problémom, naturelu obyvateľov a nemá k mestu vzťah ako tí, čo sú s mestom zžitý od malička. Nech si primátoruje v Humennom, či Kysuckom Novom Meste.
 
Hodnoť

 

Katarína Augustinič vedúca skupinky "Bratislava Inak" - inak ze Žiliny... gratulujeme, ale aby som nekrivdil, takýchto "miestnych" je viac... b.pytio káplus
 

 

err: b.pityo (prepacte) a doplnim aj Aqua Viva
 

 

Mne nevadí, ak je niekto pôvodom zo Žiliny, či z hocikade zo Slovenska.
Mne vadí, ak taký človek ako mestský poslanec pomáha developerovi, ktorý dokázal zdevastovať v Bratislave všetko, na čo sa jeho oko pozrelo !

Nechápem, ako môže niekto súdny preferovať ďalšie rozširovanie toho Ripáku, ktorým sa JaTy podarilo úplne zdevastovať najkrajšiu časť Bratislavy - Dunajskú promenádu !
V civilizovanej krajine by takého developera vykázali aspoň na 100 rokov mimo hranice mesta !
A tu sa nájde mestská poslankyňa, ktorá bez akejkovek súdnosti (?) bude napomáhať takémuto developerovi, aby dokonal započatú skazu ?!
Katastrofa.

P.S.
O politickej histórii Augustinič sa radšej nebudem vyjadrovať, lebo by som musel porušiť kódex diskutujúceho ...
Len nevuiem pochopiť, kto súdny mohol túto záškodníčku znovu voliť na ďalšie volebné obdobie ?
:-(

(NepiJano! 2/3)
 


Najčítanejšie na SME Bratislava