SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Integrovaná doprava bez riadiaceho systému môže fungovať (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

BSK v poslednej dobe zrušil viacero verejných obstrávabí, ktoré mali byť financované z eurondov. Len sa tak pýtam, za tie nenávratne prepadnuté milióny eur, bude niekto aj vykopnutý zo stoličky? Alebo klasicky, po zledejsku, škoda sa stala, život ide ďalej, úchame si nohy v teplúčku úradu:-( Freša nám bol čert dlžný, aj celé BSK!
 
Hodnoť

 

Lebo integrovana doprava bez nadvaznosti spojov je fakt super vec! :) Z celeho tohto pristupu je zrejme ze to spustaju uz len preto, lebo kvoli eurofondom musia. Na nejakom zatraktivnovani dopravy ocividne nikomu na BSK nezalezi (ono by to totiz islo na uvod docasne aj bez realizacie draheho riadiaceho systemu, len by sa muselo chciet).
 

Integrovaná doprava zadarmo

Denne cestujem vlakom z bratislavskej Dúbravky do Pezinka. Priamy vlak mi odchádza zo železničnej stanice Bratislava -Lamač o 6:33 hod. Z Dúbravky ku železničnej stanici premáva autobus č.23 (Ja to mám 3 zastavky od domu linkou 23). Príchody 23-ky z Dúbravky ku zastávke Na Vrátkach (pri žel.stanici Lamač) je o 6:36. Teda 3 min. po odchode vlaku. Tak mi nezostáva nič iné , ako cestovať predošlým autobusom s príchodom 6:00 a čakať vyše pol hodiny, alebo sa voziť na Hlavnú stanicu cez Patrónku a Pražskú a s prestupom na ďalší autobus.
Pritom stači tak málo. Zosúladiť cestovné poriadky tak , aby sa Dubravčania mohli dostať priamym vlakom do okolia Hl.stanice, Vinohradov, Rače, resp. ďalej do Pezinka a Trnavy.
 

 

Jaj, čo by si nechcel. Zosynchornizované odchody spojov MHD podľa príchodu vlakov. Snívaj s nami na zlodejsku-( Čo ja som sa nazúrila keď svom na HŽS prestúpila na čakajú vlak smer Záhorie, vystúpila v ŽS DNV a tam čakala na soj do Devína 20 minút (to by som pomaly aj pešo prišla). Koho by to trápilo, úradníkov, ktorí si vyvážajú r*te v autách? Tí len vytunelujú BID a verejné obstarávania, záujem žádny.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava