SME
Streda, 3. marec, 2021 | Meniny má Bohumil, BohumilaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Úpravy zliav v MHD boli schválené ešte v roku 2012, tvrdí magistrát (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

ako mohli byt schvalene v 2012

Ked ste ich schvalili na poslednom zastupitelstve. Nesrovnal ty slizky had, si myslis ze vsetci su uplne blbi? Bodaj by ti nohy odpadli aby si zazil ake tazke to ti ludia maju...
 

Nie

on si myslí, že blbí sú iba tí čo mu verili a teraz chce ukázať, že je horší než jeho predchodcovia. Bez chrbtovej kosti je náš primátor
 

 

Na poslednom zastupitelstve sa ziadne rusenie zliav neschvalovalo. Uvedene zlavy boli zavedene docasne a uz za minuleho volebneho obdobia bolo schvalene ze platia len do zavedenia III. etapy IDS.

Poslanci o zlavach v tomto volebnom obdobi vobec nehlasovali.
 
Hodnoť

Naozaj úbohé

miesto toho aby ste s tým niečo robili, to radšej hodíte na niekoho iného bez toho aby ste sa snažili danú vec zmeniť! Máte pravdu, Bratislava bude ako Berlín, ale jedine tak v prirovnaní s Berlínom počas tretej ríše, keď nebolo potrebné sa starať o "nezvýhodnených".
Spýtam sa takto: Ako by sa Vám páčilo, keby ste spoločenský klesali nižšie a nižšie, za to, že máte postihnutie, bojovali za našu krajinu alebo darovali opakovane krv? A miesto riešenia to prekrývate. Naozaj dobré na špičkového manažéra.
 
Hodnoť

Ďurkovský, Ftáčnik, Nesrovnal

Normálne, že z kaluže do blata, no pri Nesrovnalovi už hlbká predstavuje así také dno v akom sa rozhodol prezentovať Gašparovič. Zároveň asi treba poďakovať aj veľaváženým poslancom, ktorí sú natoľko ľudskí, že kašlú na to či budú nezvýhodnení ešte viac pod čiarou
 
Hodnoť

Porovnávať Ďurkiho s Ivom je silná káva

Ja to tak čierne nevidím, keď všetky tie zvýhodnené skupiny cestujúcich majú iba polovičné zľavy na železnici a v prímestských busoch, tak prečo by to malo byť inak v MHD? Navyše, týka sa to obyvateľov celého Slovenska, ešte keby to boli iba Bratislavčania, tak chápem. Nech tie zľavy prepláca štát, keď môže financovať dôchodcov vo vlakoch zadarmo, tak nech prispieva aj na darcov krvi v MHD, tí si to zaslúžia určite viac.
 
Hodnoť

Nesrovnal-chlap bez názoru

Pán Nesrovnal a už sa vážne nehanbíte pozrieť do zrkadla? Hovorí vám niečo slovo charakter? Tak najprv ste nezávislý ("až" 2 mesiace pred voľbami), "náhodne" tvorí väčšinu vašich kolegov straníci z SDKÚ, vy bývalý šéf finančnej komisie za Ftáčnika ste nevedeli o rozpočte, teraz sa zas vyhovárate že to bývalé vedenie. Ste vy vôbec chlap? Tak si za svojim slovom stojte, zatiaľ tu predvádzate len trápne divadlo.
 

ale ved teraz sa za zmeny nehlasovalo

darme vase vzteky, je to dedicstvo roku 2012 vid stranu 5 materialu, kde sa uz vtedy pisalo a nikoho to vtedy za minuleho vedenia mesta netrapilo, ze sa tam varovalo : 7. 2 Riziká projektu :
7.2.1. Obavy cestujúcich a dopravcov zo zmeny tarifného systému vid http://www.bratislava.sk/MsZ/A...
 

erny

Môj príspevok bol o charaktere nášho primátora.

Ftáčnik mal kopec chýb, ale aspoň sa nevyhováral ako tento súčasný trapko bez názoru. Ešte ani nenabral odvahu vytvoriť si pod vlastným menom nick na sme.sk (kým mi začnete písať že si mám vytvoriť pod menom nick aj ja, vravím že nie som volený funkcionár na rozdiel od neho). Ftáčnik nick pod vlastným menom má a veru sme mu občas dobre "nakládli", ale vyjadril sa. Tento? Zatiaľ velikánske, velikánske sklamanie a hanba kto riadi toto mesto. Nesrovnalovi chýba charakter.
 

 

Bude aj horšie.

Za chvíľu sa budú lámať charaktery ohľadom PKO ...
To uvidíme, ako sa lavíruje.
 

sme12345,

Nesrovnalovi krivdíš. Tie zľavy s dočasnou platnosťou schválili poslanci v minulom volebnom období, keď v rozšafnej nálade bezhlavo rozdávali z cudzieho pre seba.
Budaj zabezpečil seba a svoju rodinu so zľavami pre odbojárov, iný poslanec, inak darca krvi seba odmenil bezplatnou MHD za darcovstvo krvi a pod. Lenže sociálnu politiku má robiť štát a rezortné ministerstvá, niet dôvodu na to, aby to za nich robilo mesto. Ale môj názor už poznáš, Tebe som ho inde obšírne napísal.

Ftáčnik prispieval pod svojim menom, ale bolo to pred voľbami, ktoré potom aj vyhral. Písal pod menom Milan Ftáčnik a zároveň bol označený aj ako bloger.
Potom bol tri roky ticho, opäť začal písať pred voľbami s označením m.ftačnik, či nejako podobne. Na moje príspevky reagoval pravidelne, ale ja som išiel po ňom aj poriadne tvrdo, pôvodne som bol jeho voličom, ale potom som sa otočil jednoznačne proti nemu, Nedokážem strpieť vo funkcii primátora, ktorý trpí a kryje Belfiho trolejbusové tendrové manipulácie. Moje príspevky mu iste uškodili vo voľbách, ale sám si o to koledoval svojimi činmi.

Ale asi máš krátku pamäť. Ftáčnik celé 4 roky bol schovaný za Ďurkovského gate, za všetko mohol Ďurkovský. Dokonca aj Belfi mu /Ftáčnikovi/ akože bez jeho vedomia robil predvolebnú kampaň na náklady DPB, myslím tu na plánované predvolebné otváranie električkových tratí.

Nesrovnal? Nateraz veľké chyby nerobí a málo ho vidieť. Ešte sa nevykryštalizoval, ale aj my musme s ním aktívne komunikovať a hlavne kontrolovať.
 

 

Je to vec názoru, Nesrovnal ešte nepredviedol pozitívne nič. Ako píšem, oklamal svojich voličov že je nezávislý (doteraz nepochopím ako môžu byť ľudia takí vymletí že toto zožerú vysokému straníkovi 2 mesiace pred voľbami, holt sú tu niektorí ovce), rozpočet mesta nastavil tak, že DPB zobral v prepočte takmer 100 miliónov korún ale na svojej administratíve nešetril, naopak, prudko si ju zvýšil. Dúfala som že snáď bude na magistráte viac odborníkov, prišli ďalší straníci atď. Takže krivdenie Nesrovnalovi? Oháňal sa aký je manažér, skutky to zatiaľ nedokazujú.

PS: Ftáčnika sa nechcem zastávať, ale aspoň priamo komunikoval. Nesrovnal mi pripadá ako úradnícky tajtrlík: "ja nič, ja muzikant". Trápne výhovorky. Ak má názor, nech ho jasne komunikuje, ale nech sa neschováva za vety: neviem, nebol som a pod.
 

 

Bohužiaľ, zatiaľ je to len príklad klasického politika, ktorý, pokiaľ je v opozícii (nenesie takmer žiadnu zodpovednosť za riadenie a rozhodnutia) tak dokáže všetko "komentovať" a kritizovať.
Teraz, ako výkonný (primátor), je to už horšie.
Ale je smutné, ako rýchlo mu "došla šťava" (po voľbách), keď už bolo treba (a teraz už má na to kompetencie !) konať.
Ani snaha personálne "počistiť" ten augiášov chliev na magistráte.
O jeho podpornej skupinke škoda hovoriť (s tou pani, čo má riešiť dopravu si ešte užijeme) ...
Skrášlovanie predstaničného námestia zafinacujeme my, ako mesto, hoci to mal robiť investor, ktorému pridelili lukratívnu zákazku ... - ten síce nerobí nič, ale ani žiadne sankcie mu nehrozia ... ? a mesto musí na svoje náklady aspoň zachraňovať a reparovať tú predstaničnú hrôzu.

Je to teda s Nesrovnalom celkovo bieda. Ani sa nechcem zamýšľať nad tým, čo asi prinesú ešte ďalšie roky jeho primátorovania ...
:-(
 
Hodnoť

Deti ztp

Viem, ze mi tu asi nik neodpovie, ale zaujímalo by ma ako na tom budú deti? Oni budú platiť akú cenu? Keď dospelí polovicu deti koľko?
 

 

Keďže zvyčajne sa zľavy nekumulujú, tak budú tiež platiť polovicu. A to buď z titulu toho, že sú deti, alebo z titulu toho, že sú ŤZP.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava