SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Eurovea zablokovala zastávku, lebo sa bála zrušenia odbočky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

 

pred významné architektonické pamiatky, akými sú UBS, ale aj hlavná budova UK, nie je možné umiestňovať infraštruktúru zastávok a pod., nakoľko natrvalo by poškodili ich vnímanie. To máte, ako by ste chceli postaviť búdu so zástavkou uprostred námestia sv. Petra...
 

 

Začiatok prístreška je situovaný niekde tu: http://osm.org/go/0LAdn_06C?m=
Čiže mimo kolmice na dotyčnicu v strede oblúka (vchodu) budovy UK, ktorá smeruje do križovatky Dostojevského radu a Pribinovej.
Pravá strana budovy, ale už mimo oblúka, môže byť zakrytá prístreškom z pohľadu chodca na severnej strane Dostojevského radu. Pre vodičov na Dostojevského rade a chodcov zo stredového ostrovčeka by bol nerušený výhľad, nakoľko prístrešok a zrejme aj označník by sa javili byť v Tobruckej.

Myslím, že nejde o tak závažný zásah, ktorý by ospravedlnil znemožnenie vzniku vhodného prestupného bodu medzi električkou a autobusom.
 

a kam chceš prestupovať?

ešte stále sú idioti, čo si myslia, že z električiek na autobusy do petržalky sa bude prestupovať na šafku?
 

 

Napríklad pri ceste zo Šintavskej na Mlynské Nivy.
 

problém je v tom

že MHD bude organizovaná tak, že funkciu prestupiska na Šafárikovom námestí preberie dočasná konečná električky v Petržalke
 

 

A aký to má vplyv na existenciu zastávky pred Umelkou?

Na uvedenej relácii bude od roku 2016 možné cestovať:
68+88 s prestupom na Apolle
95+E+50 s prestupom na Farského na Šafku
V závislosti od intervalov a dopravnej situácie na cestách môže byť druhá možnosť výrazne rýchlejšia ako prvá. Po dobudovaní električkovej trase to už len s jedným prestupom na Šafku bude rýchlejšie takmer vždy.
 

ešte doplnok

"Z tohto dôvodu bude po výstavbe 1. časti nahradená autobusová linka 95 v úseku centrum – Bosákova (Farského) električkovou dopravou. Prestup na linku 95 smerom na Lúky bude na zastávke Bosákova (Farského)."
pozri http://imhd.zoznam.sk/ba/doc/s...
 

radšej cesta?

Nevadí, že tam bola navrhnutá cesta s dvoma puhmi odbočenia na Dostojevského a jedným pruhom na Vajanského? Nevadí, že boli na celej Štúrovej navrhnuté zábradlia (predokladám, že v "mestských" červenobielych farbách)? Nevadí, že sa plánovalo parkovanie na chodníku a zastávka v strede Štúrovej široká 1,5 metra? Nevadí, že mal byť všade asfalt namiesto dlažby? Nevadí, že budú všade stĺpy električkového vedenia, namiesto ukotvenia na budovy?
 
Hodnoť

komunista ftáčnik

bol suverénne najhorším primátorom v histórii prešporka..
žiadne hlavné mesto na svete si nemôže nechať zasahovať
do mestskej hromadnej dopravy nejakou súkromnou firmou..

euroveu oddnes budem ignorovať a ja viem, že nebudem sama !
 

Eurovea nikdy viac

Eurovea ma nikdy moc nepriťahovala . Po tomoto škandále, keď súkromná firma ide diktovať mestu a občanom kde ako majú byť zástavky autobusov - v neprospech občanov ale v prospech súkromenj firmy ! - budem euroveu ignorovať úplne.
 

 

Nevadí. Ja tam odteraz budem chodiť trikrát častejšie.
 

 

coze by si nechodil,ked ti tam bude stat elektricka.
 

 

Ja tam chcem zástavku metra
 

 

Prekvapím ťa ale zástavka metra tam už je: http://*****/V5v92w
 

Ja tiež trikrát častejšie ;-)

Ešte som tam nebol.
 

 

vidim to podobne a pridavam na blacklist.
 

 

To radšej nepíš sem, pretože užívateľ " meter a pol" bude musieť (podľa jeho prehlásenia) potom chodiť do eurovei 6x častejšie. Je zrejmé, že by mu neostal čas chodiť do práce a chodil by iba do eurovei.
 

myslíš,

že Ďurkovský bol lepší?
 
Hodnoť

To je tak...

...ked o tom co je v mestach rozhoduju investori, ktori tam neziju a je im jedno ako to vyzera, hlavne ze potecu prasule.... strielat to do zatylku ako v Cine..korupcne svine, ktore povolenia dostali len preto, ze si kupili uradnikov... podla mna by magistrat mal zmenit smer dopravy a dalsie nalezitosti a urobit tam slepu ulicu a nech si tu odbocku strcia do ... a aj hlbsie..
 
Hodnoť

Verejný záujem má byť nad súkromný!

Záujem meste a najmä MHD by malo mať prednosť pred záujmami súkromného investora. EUROVEA a ich vlastník J&T len dokázal že na ľudí se**. Tak se*** my ľudia na ich obchody my.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME Bratislava