SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mesto o PKO s investorom stále rokuje, o priebehu mlčia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Trapne

PKO neni pamiatka a mesto s tim uz nic neurobí ved ked to patrilo mestu iba PKO chátralo a okolie hroza :(riverpark 1 nic moc teda ale keby postavili riverpark 2 a bola by tam moderna hudobná sála a vyzeralo to ako na návrhu tak urcite ano !!!dalej hnus je ze Primátor zase iba klamal pred voľbami a hl stanica ostane mastala .2015 a hl stanica v sr je najhoršia stanica v celej europe
 
Hodnoť

 

Takže vlastník pozemku si počká kým rozhodne súd o výške nájmu za tú haraburdu, čo vlastným telom chránila bývalá predsedníčka Rad.....
Potom vyzve vlastníka haraburdy, aby si ju na vlastné náklady 1/ Opravil a užíval a riadne platil nájomné!
2/ Odstránil haraburdu a zaplatil do tej doby
nájomné

Naozaj novému primátorovi nieje čo závidieť, ale túto PKO agóniu by mal čo najskôr ukončiť.
 
Hodnoť

Treba prijať zákon a vypovedať

všetky nevýhodné predaje a zmluvy. Nech je to revolučný zákon o zamedzení vykrádania štátu a miest, nevýhodnými zmluvami.
Koreň veci je, že mestské pozemky pod PKO predali za 1/3 trhovej hodnoty ...
Za také zmluvy by v Singapúre, všetci ich osnovatelia už dávno sedeli v žalároch na doživotie !!! Preto mal taký štát raketový vzostup a nulovú toleranciu pre korupciu a zlodejov nech sú ktokoľvek ! Samozrejme, že Slováci sa nepriblížili svojimi príjmami alebo penziami takým štátom ani po 25 rokoch a najbližších 20 rokov určite nie pri takých darebákoch a ich zákonoch !
 
Hodnoť

Rozkrádanie ...

Často sa diskusia točí o tom, či je budova PKO haraburda ale nikto z tých diskutujúcich nerieši kľúčový problém a to je :
- rozkradnutie obecného majetku developerom (všetkého schopného),
- zasvi. _. nenie jednej z najkrajších častí Bratislavy - Dunajskej promenády predimenzovanou opachou Ripáku,
- vyhrážaním sa pokutami developera, ktorí však pošliapal všetky možné morálne princípy,
- inscenovaný proces "odkúpenia" lukratívnych mestských pozemkov za 1/3 cenu,
- nárokovanie si zbúrania majetku mesta (v nezanedbateľnej hodnote) bezplatne (?!),
- developerom riadený proces protiprávneho navýšenia budov Ripáku (dodatočne schváleného),
- obratie verejnosti o oddychový a kultúrny park, zastavaním priestoru komerčnými, predimenzovanými a architektonicky otrasnými budovami - pošpatenie výzoru aj tak už dosť zdevastovaného mesta.
- ...

P.S.
Riešením situácie s PKO by v civilizovanej krajine bolo vyvlastenenie developera vo verejnom záujme a následné zbúranie tej obludy - Ripáku tak, aby sa na danom mieste dal opäť ***** Park kultúry a oddychu - lebo to je to, čo verejnosť a toto mesto potrebuje.

V civilizovanej krajine by takýto "mesto friendly" developer dostal aspoň na 100 rokov zákaz akéhokoľvek pôsobenia na území nášho mesta.

(Nepijano! 1/3)
 

Pekne napísané,

súhlasím
 

 

V civilizovanej krajine by také niečo nikdy neopustilo výkresy! Nie sme civilizovaná krajina. Už nám len chýba sa riadne naštvať a vziať veci do vlastných rúk, keď politici sú iba prostitútkami a pudlíkmi developerov a oligarchie. Súdnictvo je fraška. Spoločnosť je v morálnom marazme z ktorého sa zjavne nevie dostať. Čakám kedy to praskne, vypukne skutočná revolúcia a svine ktoré zničili toto mesto (a štát) budú visieť z kandelábrov. Nepáči sa mi to, ale je to nevyhnutné. Lebo keď vidím čo sa za posledných 25 rokov udialo, tak je to k horšiemu. Arogancia sa stala štandardom, zákony sú šité na mieru páchateľov a nechránia obete, prípadne sa to uhrá na procesné chyby. Uzatvárajú sa nevypovedateľné zmluvy na desaťročia, stavajú sa buď vzdušné zámky alebo obludy.

Nie som proti moderným budovám, proti rozširovaniu mesta ani proti výškovým budovám. Ale prosím nie takto nekoncepčne! No čo už prosím, aj tak prd bude. Ja som už úplne stratil nádej v zlepšenie. Vidím isté kroky zlepšenia, ale celkový obraz to moc nemení. A ak, tak skôr k horšiemu.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava