SME
Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Vo vozidlách integrovanej dopravy budú sčítací komisári (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

O koľký prieskum ohľadom integrovanej, ale aj MHD v poradí ide? Pokiaľ viem, už ich bolo niekoľko a výsledkom práce BID po 10 rokoch práce je, že stále je zapojené len západné Slovensko do integrovanej dopravy. Ak to vedenie Bratislavskej integrovanej dopravy nezvláda, nech ich zástupcovia mesta a žu(m)py odvolajú. Dôvod? pre neschopnosť!
 

 

Tento prieskum sluzi ako podklad na delbu trzieb medzi dopravcov, cize sa opakuje periodicky a bude to tak aj nadalej.

Inak neviem kde inde by mala fungovat BID (BRATISLAVSKA integrovana doprava) ako na zapadnom Slovensku.
 

 

Asi mal na mysli západnú Bratislavu.
 

 

Myslela som Záhorie, t-.j. okres Malacky. Čítajte moje myšlienkové pochody:-)

Okres Senec a Pezinok môžu o BID snívať, pritom práve tento smer je zúfalo preťažený autami. Taký Šamorín by bolo ideálne využiť na podporu MHD? Pri rozširovaní cesty po Rovinku mohol byť nový pruh určený ako BUS pruh pre prímestské a mestské vozidlá, no ako to už v Autoslave chodí, Frešo o MHD len tára a je z toho pruh pre automobilistov a cestujúci MHD trčia v zápchach naďalej.
 

 

Na druhej strane si treba na rovinu povedat, ze ten pesudo IDS co prevadzkuju dnes by automobilovu dopravu nijak neodhlahcil. Kym nebude jednotny a kvalitny dopravny system, mozu zavadzat jednotny listok a bude to k nicomu.
 

Obvykle s Tebou súhlasím,

ale tentokrát si myslím, že si strelila vedľa. Nezvláda to ani nie tak vedenie Bratislavskej integrovanej dopravy, ako skôr vedenie Bratislavského kraja.
 

 

Nevidím do toho až tak presne, máš zrejme pravdu, výsledok je ale žalostný a to by malo trápiť všetkých, ktorí podporujú cestovanie MHD.

Inak, ja už dávno presadzujem zrušenie VÚC, ktoré nám tu nasúkali politici (SDKÚ). Je to zbytočný medzičlánok, ktorý odsáva peniaze, ktoré mohli končiť priamo v okresoch a mestách. Lenže pre našich politikov je dôležitejšie prisatie na nejakej úradníckej stoličke než efektivita štátu a samospráv. Však stačí zdvihnúť dane či odvody. "Milujem" kecy dlhoročných politikov o podnikaní, pritom mnohí z nich nemajú ani šajnu čo je to na seba makať a sám sa živiť a bohužiaľ, je ich väčšina v parlamente. O zrušení VÚC sa hovorí už dávno, skutek utek. Aj preto budem voliť tú stranu, ktorá si to dá do programu.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava