SME
Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Poslanci sa vzdajú odmien,ak sa primátor vzdá svojho platu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

NEDÁ TO

primátor by mal dostať "plat" až keď niečo dokáže Nesrovnal deklaroval že má vlastných peňazí dosť tak nech TO KONEČNE DÁ
 
Hodnoť

 

V podstate tento článok len ukazuje aký tu máme bezbrehý populizmus a najmä bordel v odmeňovaní. tak primátor ešte nič neurobil a naši komunálnici mu zdvihli plat o 50% - citát:
"Primátor hlavného mesta má podľa zákona nárok na minimálny mesačný plat 2 950 eur. Ten mu poslanci mestského zastupiteľstva na prvom zasadnutí v tomto volebnom období zvýšili o 52,64 percenta. Primátor tak mesačne dostáva 4 503 eur."

veru, z cudzieho sa dobre rozdáva, ktorý zamestnávateľ by vám len tak pridal hneď 50% k platu? A poslanci? Tí len vracajú "perly" primátorovi, ktorý začal lacným populizmom, miesto poctivou prácou.

Zákon o samosprávach by sa mal celý prekopať. Kontrolór mesta je často nefunčný (napr. v BA-Devín je kontrolórka chorá už cez pol roka), navyše sú často ruka v ruke v primátorom či starostom, tak aká kontrola?! Proste, klasika bordel.
 

velmi vela zamestnancov

ma hned od nastupu do zamestnania osobne ohodnotenie....a casto je to viac ako 50 percent zo zakladneho platu...
 

leonidas=A. Ďurkovský

Vážne leonidas, "poteší" vedieť, že ty Ďurkovský si hneď pri nástupe rozdal 50% odmeny zamestnancom mesta za tvojho "bačovania".

U súkromníka môžeš o takýchto benefitoch snívať, vlastne ani to nie, zamestnanci stoja nohami na zemi a často pracujú za mzdu blízku minimálnej mzde, len aby niečo zarobili. Bohužiaľ, tvoj príspevok opäť len potvrdzuje, že vysokí politici sú odtrhnutí od reality. Najmä pri ekonomických výsledkoch ich práce by si pritom často zaslúžili politici práve tú minimálnu mzdu oni.
 
Hodnoť

zaskodnik v akcii

Čo to stvára Nesrovnal? Tak mestské hradby konečne ožívali, dobrovoľnícky spolok ich kameň po kameni opravil a realizoval tam aj rôzne aktivioty a tento samozvaný menežér Bratislavský Okrášlovací spolok ani len nepozvali na kontrolný deň a mestské hradby zavreli a stánky odpratávajú. Spolok bol pri tom jediný, ktorý riešil mestské hradby a vrátil do nich po rokoch život. Obyčajný pravicový záškodník a ešte si nechal zvýšiť plat. To ste si ľudia zvolili. http://bratislava.dnes24.sk/ak...
 


Najčítanejšie na SME Bratislava