SME
Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Do mestských komisií sa môžu prihlásiť aj občania (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Do mestských komisíi sa môžu prihlásiť

aj občania. Prihlásiť sa môžu .... na lampárni piateho nástupišťa hlavnej stanice...
Pokiaľ konkrétny "občan" nemá "politické krytie" nemá šancu.... aby sa o ňom aspoň hlasovalo.... Aj keby bol nositeľ Nobelovej ceny....
Platí aj pre mestské časti... a cez celé politické spektrum.
Vlastná skúsenosť nepustí....
 

 

To mas tak vsade na Slovensku, ze bez protekcie sa do statnej sfery robit nedostanes...
 

 

Dostaneš sa aj bez pretekčky ale na miesto upratovačky za 300 € mesačne
 

Kvôli pravde treba konštatovať,

že napríklad v "školskej" komisii bratislavského mestského zastupiteľstva sme ako poslanci sedeli v predchádzajúcom volebnom období s kolegami neposlancami a nespomínam si, že by sme odmietli niekoho "bez krytia". Priznám sa, že som pred hlasovaním "krytie" neskúmal a doteraz neviem o "krytí" viacerých kolegov - neposlancov.
 

Pán poslanec

Trochu sa ponorte do reality. Zažil som. Raz som bol v meste BA člen komisie ako občan. Po ďalších voľbách som sa hlásil mailom tomu istému predsedovi ako občan a on pýtal sa na politické krytie. Volebné obdobie predtým som vôbec netušil že ma niekto "politicky kryl" , pretože to bola komisia v ktorej som bol odborne úplne doma. Je pravda že mi tam členstvo navrhol poslanec. Nestraník akejkoľvek strany.
Takže som sa cez pána predsedu, ktorý síce dobre poznal moje odborné znalosti, nedostal ani na kandidátku občanov o ktorých by sa hlasovalo na členstvo v odbornej komisii. Pre člena najhodnotovejšej strany "nekrytý" občan nebol ani hoden návrhu na hlasovanie. Už minulé volebné obdobie som zistil že úplne rovnaké praktiky existujú aj na základnej úrovni zastupiteľskej demokracie v Bratislave. Dokonca si ich osvojili i nezávislí, združení v nejakých poslaneckých kluboch.... Odpadla mi po 20 rokoch chuť sa angažovať. Nepotrebujem aby o mojej ochote a možnosti vôbec kandidovať rozhodovali nejaké lokálne politbyrá, ktorých existenciu a zloženie netuší takmer žiaden obyvateľ mestskej časti...
 

 

To su take reci v style: Ja som sa s korupciou v zdravotnictve nestretol a ani ja a ani moji znami nedavali nikde uplatok. A pritom tam obalocky letia len taky fukot....A rovnako je to aj s miestami v statnej sprave. Keby som sa ja chcel prihlasit na nejake vyberove konanie do statneho sektoru, tak vam garantujem ze ma tam nezoberu, lebo nemam protekciu.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava