SME
Streda, 26. február, 2020 | Meniny má Viktor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Rímske nálezy na Bratislavskom hrade zasypú, garáže sa predražia (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť

oooooo,

to zelene bude atomovy kryt s rimskou dlazbou? take daco vymysleli aj v kosickom mestskom parku, ale nad zemou :)
 
Hodnoť

Aj toto je téma zajtrajšieho protestu...

....nech si to milá opozícia uvedomí. Ničíme všetko. Tak ako to bolo za socíku, je to aj teraz. Búrajme. Ničme. Veď je veľa známych záznamov takéhoto ničenia (Vydrica, Most). Je toho až moc, čoho sa dopustila terajšia vláda. Nemusíme mať všetci radi hudbu, ale neboli by sme ani bez nej....nie všetci nemusíme mať radi divadlo, ale s polovičkou je to fajn,..... nie všetci musíme pozerať televíziu, ale aj tam občas ide niečo dobré, čo si radi pozrieme..... NIE VŠETCI MUSÍME OBDIVOVAŤ PAMIATKY, ALE NENIČME ICH PRE NAŠE POTOMSTVO!!!!!

Ak už zbúrať dávnu históriu, tak zbúrajme aj tú ku ktorej nemáme nijaký cit ..... ZBÚRAJME PARLAMENTNÚ BUDOVU....na ktorú všetci povieme len jedno....Výdobytok socializmu......socialisti ju stavali-socialisti v nej aj rozhodujú
 
Hodnoť

Pilier rozrežú

na tri kusy a umiestnia na nádvorí :-D koncentrácia historického bezvedomia je asi naozaj najväčšia medzi hlúpymi úradníkmi Kancelárie NR SR. Doba mentálnych kriplov stále trvá.
 

 

to je take slovenske,pamiatkovy urad rozhoduje ako sa vyspi dany pracovnik, kto ziada a co ziada,, niekedy nedovoli ani natriet 50rocny plot,inokedy sa kludne moze rozpilit 2000 rocny pilier a zvysok 2000 rocnych pamiatok zasypat
 
Hodnoť

Ak ich stavia Široký,

tak by sa predražili odhadom o 200 - 300 % aj bez rímskych vykopávok - viď bratislavský hrad.
Nielen, že bol predražený tak, ako sa na najvyššieho priateľa z vlastnej hlavy patrí, ale navyše bol opravený tak nekvalitne, že je nutné už teraz opravy opakovať. A vinu na tom samozrejme nenesie ani Paška, ani Široký, ale zrejme daňoví poplatníci, ktorí to zaplatia!
To isté bude platiť aj v prípade garáží - treba len dúfať, že sa pri vysokej kvalite práce tejto firmy neprepadnú a časť Hradu s nimi!
 

No vsak

Yurij Sziroký najprv postaval za peniaze bratislavcanov 100 mil eur zimny stadion v hodnote cca 40 mil eur a teraz stavia resp. rekonstruuje za peniaze vsetkych Slovakov za 120 mil eur Bratislavsky hrad v realnej hodnote 40 mil.. a na všetko mu dal podpis Páll Paszka ako predseda parlamentu jeho východniarsky spolubastard teda spolu vytunelovali len na týchto dvoch stavbach cca 140 mil eur a Páll Paszka východniarsky somár ktorý v zimote necíti s Bratislavou ako s mestom lebo je šalený východniar zadal stavbu garáží pod kultúrnou pamiatkou Bratislavským hradom ako barbar a zároven vytuneloval zdravotníctvo v objeme 200 mil eur . A tvári sa ako keby bol z Bratislavy.
 

 

Bohužiaľ máš pravdu!
Podobné polovzdelané kreatúry sa už od čias Vasiľa Biľaka zlietajú do Bratislavy ako kobylky a snažia sa ju prispôsobiť nielen na svoju kultúrnu úroveň, ale aj vyryžovať z toho čo sa len dá - nech to (radových občanov) stojí čo to stojí.
Myslím, že keby sa politikom a pridruženým veľkokšeftárom z ktorejkoľvek garnitúry za podvody a tunelovanie iba v Bratislave odsekla pravá ruka - tak ako sa to úspešne robilo za čias našich praotcov - tak by sa veľa prominentov muselo učiť písať ľavou rukou!
 

Písanie pre nich problém nebude...

... na to majú sekretárky, ale čo utieranie zadku ľavačkou?
 

:)))

Nemohli by prestúpiť na islám. Tam je zakotvené presná deľba práce medzi rukami. Pravá je určená na jedenie, ľavá na to druhé. Na písaní moslimom príliš nezáleží - skôr by nemali ako držať nôž pri likvidácii neveriacich! :DD
 
Hodnoť

 

To sú strašní burani, nenažraná, nekultúrna škodná! A ten nápad s rozrezaným a prevlečeným pilierom! A smradľavé garáže namiesto unikátneho múzea! Ničomní barbari! Treba petíciu a ísť tam protestovať!
 
Hodnoť

Veď máme parlament, pre ktorý

sa to stavia! Aj tam sú všetci burani? Protestovať už nestačí! Generálny štrajk!!!!!!
 
Hodnoť

 

Na Hradný vrch vyteperia Svätopluka, okázalo sa hrajú na vladykov, strieľajú ohňostroje, a pritom ho nepochopiteľne zbytočne a barbarsky ničia pre jedného nenažraného, ktorý nikdy nemá dosť, vyžaduje luxus, pričom sa nevie uživiť bez tunelovania štátu a ruinovania firiem a namiesto ďalších zákaziek by mal vysvetliť neplatenie dodávateľov a spadnutý most.
 
Hodnoť

Toto snad ani nie je mozne :(

Ved v zahranici sa nam za to smeju. A ja sa za to hanbim jak pes. Toto su obycajni barbari, komunisticka svorka jedna! Neda sa to nejako zastavit? Ano, nalejme tam betonu, aby mali papalasi svoje garaze. Nevychadzam z udivu, toto sa snad moze stat len na Lovensku :(
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

"Blbost kvete"

Až teraz sa diskutuje, keď už práce na garážach započali? Nejeden občan sa neubráni podozreniu, že peniažky za projekt garáží sú už porozdeľované, preto sa v predmetnej veci, aj keď vyvoláva rozporuplné reakcie, nič nezmení. Je neskoro.
Premiestňovanie, zasypávanie, ..., vystavenie objaveného piliera v klietke na nádvorí (?!) - monšturózne.
S tým súhlasia pamiatkári? Alebo o tom priamo rozhodli? Akí sú to odborníci?
Najhodnovernejšie znejú argumenty archeologičky Štefanovičovej a, hanba pre nás, vyjadrenia cudzincov, rakúskych archeológov.
Mená "kazisvetov", ktorí si nevážia jedinečné hodnoty, ktoré na Slovensku máme, by mali byť verejnosti známe. Kiežby sa spisovala nejaká "Čierna" kniha ľudskej neuvedomelosti, neodbornosti, hlúposti a ziskuchtivosti. Tu, na Slovensku, by to už bol poriadne veľký zoznam s menami tých, ktorí sa v tomto smere "vyznamenali".
Tak hlúposť nerušene kvitne ďalej.
emazé
 
Hodnoť

hmmm

ked su pre Ficovcov gule toho kona na hrade cennejsie,ako rimsko-keltske pamiatky,tak co sa cudujeme - aspon vidno,aky tupecek je ten vychodniarsky leninsky estet a rovno k nemu pasuje "umelec" Jariabek - proste barbari a nekulturny hulvati
apropo - tie garaze sa maju stavat preto,aby volici nedajboze neuvideli svojich zastupcov,ktorym sa zbieraju na platy vystupovat z aut..??..co tak si na to spomenut pri volbach,ze ake prasce rozhodli o zniceni takej pamiatky..hmm?
 
Hodnoť

 

myslel som ze take veci robi dnes uz iba taliban..
 
Hodnoť

Ten pilier by mohol

podopierať "koňovi" prirodzenie. Dlažba by sa možno hodila Paškovi na terasu do mestského parku v Košiciach a múrik by sa šikol na západnú hranicu, aby sa k nám nedostávali podvratné myšlienky zo Západu.
 

Niekto asi nepochopil tú iróniu

v mojom príspevku.(pozrite si moje staršie príspevky) Kto normálny by chcel garáže postavené na základoch archeologickej pamiatky ? Snáď len Boľševik arogantný (Comunista vulgaris)
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Najčítanejšie na SME Bratislava