SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Na hrade Devín si uctia slobodu koncertom (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

A starostka Devína by si mohla devínčanov uctiť tým, že by si podala žiadosť o dodatočné stavebné povolenie na svoj dom.
 

To je nejaká tradícia

že zástupcovia samosprávy v Devíne stavajú načierno? :)
 

tradícia čiernych pokút

Veru, pokuta za načierno rekonštruovanú požiarnu zbrojnicu len dokazuje starostkinu odbornosť. A tak Devín aj vyzerá, nekompetentne a bordlársky. A keby ste videli ako býva.
 

Devín vyzerá ako okolie jej úradu.

Starostka Devína naozaj nerozumie Stavebnému zákonu, čím sa ani netají. Staviteľ ktorý si požiada o stavebné povolenie a niečo v tej žiadosti chýba, nedostane ani rok na túto žiadosť odpoveď. Keď stratí nervy a začne stavať vtedy starostka okamžite začne konať - dá pokutu (nie nízku) a poprípade nariadi odstránenie stavby. V jej prípade jej čiernej stavby tvrdí, že jej nemá kto vydať stavebné povolenie a ona si ho sama nemôže podpísať. To hádam hovorí za všetko.
 
Hodnoť

hluk

Ja vôbec nevidím zmysel v týchto ako to nazvať kultúrnych akciách, ktoré si dajú honosný názov a konajú sa na nevhodných lokalitách. Prečo má byť koncert na hrade Devín, nie v nejakom amfiteátri, ktorý má na to určenú lokalitu a najmä, neobťažuje svojim hlukom ostatných ľudí?

PS: Kto to zasa sponzoroval? "The best" je sledovať na plagátoch ako mestské a štátne firmy vyhadzujú tisíce a desaťtisíce eur na rôzne podujatia, miesto toho, aby tie peniaze použili na rozvoj mesta (či štátu). Sponzoringy priamo vo firmách by sa mali konečne zakázať, ročne sa takto ulievajú milióny eur.
 

prosim o tu adresu

amfiteatra v Bratislave, kde by sa to mohlo konat. Ziaden taky nemam, pkial viem. O.i. na devinskom kopci zboku je amfiteater, teraz uz nevyuzivany, kde sa robili akcie uz od 1945 a zrejme uz za Nemckej okupacie, čiže kultura na hradnom kopci ma 70 rocnu tradiciu. Cize 70 rokov tradicie, aj ked s prestavkami, proti vasmu nazoru o nevhodnosti.
 

Pani starostka to ste Vy?

No že je na opačnej strane kopca bývalý amfiteáter, ktorý sa využíval na akcie za komančov neznamená, že tie akcie, ktoré sa robia teraz nikomu nevadia. Bývalý Devínsky amfiteáter bol umiestnený tak, že v dedine ani nebolo počuť čo sa tam deje tak neviem ,načo ten príklad.
Ale záchody za 130 000 euro nemá žiadny amfiteáter na celom svete. To mi verte.
 

SR71

Zopakujem, koncert sa koná na nevhodnom mieste.
Po prvé, hrad je vyvýšený a zvuk sa rozlieha do ďalekého okolia, miesto kľúdného víkendu sme všetci ohučaní nežiadúcim hlukom z kapiel.
Po druhé, amfiteáter, ako spomína kolega, bol umiestnený z opačného smeru Devína, smerom na Dunaj, zvuk sa do obce nešíril.
A po tretie: nevidím dôvod, prečo by sa na národnej kultúrnej pamiatke mali konať rockov koncerty, robte si ich v športových a kultúrnych halách.
Celé tieto módne provizória len obmedzujú normálnych ľudí. Hudba má byť prezentovaná v uzavretých halách alebo v amfiteátroch tak, aby svojimi decibelmi neobmedzovala ostatných.
A keď sme pri tej tradícii, tradíciou bolo, že národné kultúrne pamiatky dostávali príspevky na obnovu, nie ako teraz, keď štát podporí radšej súkromné galérie (Danubianu Krajcer), než by našiel, musím to nazvať trápnych 300-tisíc eur na obnovu hornej časti hradu Devín). Len toľko k tradícii.

PS: Tradičné je tiež hanbenie sa devínčanov pred vládnymi delegáciami, ktoré sa producírujú po rozbitom, neopravenom Devíne, lebo politici štvrťstoročie túto krajinu len tunelujú.
 
Hodnoť

 

Uverejnený čas kedy sa koná koncert, ale dátum a deň chýba. Toto už je ťažký diletantizmus.
 

Áno a preto

som si to tiež musela nájsť na citylife...dnes 22.8.2014 o 18:00...pekný deň
 


Najčítanejšie na SME Bratislava