SME
Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Viedeň má najväčšie univerzitné mestečko v Európe (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

pekné, dúfam že to bude aj u nás raz také.. ked som videl dostavaný rektorát v ZA zvnútra tak som trocha stratil nádej, škoda aj toho kopca rozpacelovaného na rodinné domky, mohol tam vyrásť pekný univerzitný areál.
 

 

Vo Viedni ak už idú niečo stavať, postavia architektonický skvost.

Žilinská univerzita dostala desiatky miliónov EUR na Univerzitný vedecký park a Výskumné centrum a naprojektovali 2 zateplené kockovité paneláky...

http://zuzo.sk/wp-content/uplo...
http://zuzo.sk/wp-content/uplo...

Ten rozdiel sa nedá ani nazvať priepastným, to je iná galaxia. Ešte rektorát a nová budova vedľa neho aspoň trochu zavadila o modernú architektúru, avšak je zas dovrzaná neskutočne lacnými materiálmi vo vnútri.
 

 

ved to, tie lacné materiály a kvalita práce ma teda dostali, interiér je na úrovni socialistického paneláka, škoda že takto odpásli príležitosť čo sa nebude opakovať.
 

 

Vyzerá to trochu inak ako Slovenské univerzitné mesto..
 

Čo je na tom pekné?

1. Aké to má fyzikálne vlastnosti? Odolnosť voči zemetraseniu, víchrici, mrazu, horúčavám? Aké sú náklady na údržbu, vykurovanie, klimatizáciu?

2. Je tam využitý priestor? Nezaberá to zbytočne veľa pôdy? Netieni to zbytočne?

Až úplne na konci je to, ako to z vonku vyzerá.
 
Hodnoť

 

ehm..no nie je o čom..tie odstavce na konci, že sa na SVK stavia, vyzneli až trápne oproti tomu čo vyrástlo vo Viedni...aj keď na druhej strane...celé to vyzerá zaujímavo, ale neviem či by som sa cítil v hentých futuro intrákoch dobre - na mńa tie moderné veci pôsobia strašne chladno a sterilne...
 
Hodnoť

A teraz čo?

Čo z toho vyplýva pre našich študentov?
 


Najčítanejšie na SME Bratislava