SME
Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Električky v Dúbravke od pondelka nahradia autobusy X5 (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

.

to je ta modernizacia co je v skutocnosti konzervaciou aktualneho stavu?
 

 

Kiezby. V skutocnosti na par miestach dojde este k zhorseniu stavu (napr. pristresky).
 

Zasa tunel

tu stojí len facelift kolají na 1, 7 km 8mil. E , trvanie 5 mesiacov, u nás v AB rekonštrukcia Plzenskej 6, 7 km komplet výmena s podložím a súvisiacim inžinierskymi sietami 790 milCZK=32 mil.E podla vtedajšieho kurzu a trvanie cca 3 mesiace pod plnou hustou premávkou, teraz reko národní/jindřižská s podložím 1,2 km 180milCZK/8,5milE 1,5 mesiaca a zastávka Lazarská je taká aká má byt..
 

.

viac info k tomu nemas prosim?
 
Hodnoť

zatrávnenie inde štandard, u nás luxus

Čo dodať? 92% ľudí z ankety by chcelo zatrávnené koľaje (vio´d anketa) http://imhd.zoznam.sk/ba/mhd.h...

Poďakujme straníckym nominantom v DPB (Smer) že tu budeme mať najbližších cca 20 rokov koľaje na trámoch. Rekonštrukcia je síce hradená z eurofondov, ale títo páni nemajú a nemali záujem o kvalitnú MHD, len si uliať teplé fleky a keď niečo kápne, tak poteší.

Mám nadávať? Nie, som už apatická z tohto Gorilákova, kde majú stranícke záujmy prednosť pred verejným záujmom, na "superextraluxusné vozidlá" zn. SORy peniaze máme, na zatrávnenie už nie. U nás luxus, inde štandard, čím to asi je?

Komunálne voľby sa blížia a ja len dúfam, že sa týmto sm***om už nepodarí nikde upratať.
 

 

obávam sa, že zeminou zasypaná koľaj môže hniť, a neradno ju meniť každé tri roky!
 

 

kolaje niesu zasypane zemou.... su prakticky na rovnakych podvaloch ako bezne, plus okolo kolaje je asi 5 cm guma... teda urcite nehniju...
 

 

A kolkoze rokov maju zatravnene kolaje na Zahradnickej? A dalsie zatravnene trate po celej Europe?
 

 

A pritom ešte stále existuje aj možnosť umelého trávnika... ten netreba ani polievať a kosiť (ak by už len o to išlo).
 
Hodnoť

Komunálne voľby

Ešteže v novembri budú komunálne voľby, inak by s tým nerobili nič, ako po uplynulé 3 roky ...
Škoda, že voľby (komunálne a parlamentné) nie sú každý rok! To by nami zvolení poslanci museli "hýbať zadkami" stále, a nielen každý štvrtý rok. A možno by v takom prípade o posty poslancov nebol až taký veľký záujem, keby to "smrdelo" permanentnou prácou!
 

Komunálne voľby=aktivita poslancov?

marvela, nechcem vám brať ilúzie, aj ja som si donedávna myslela, že keď sa blížia voľby, budú sa komunálni politici snažiť urobiť niečo v prospech verejnosti.

Ale po odignorovaní verejnej petície k odpredaju Kamenného námestia si už ilúzie nerobím a veru politikov, ktorí hlas verejnosti ignorovali to spočítam pri najbližších voľbách.

Miesto toho, aby sa developer prispôsobil požiadavke mesta, mesto prispôsobí územný plán developerovi
https://sk-sk.facebook.com/nas...
http://bratislava.sme.sk/c/727...

PS: A miesto toho, aby si to tu komunálnici poriadne vyžrali, tak nenažranci zo SME tento článok uzamknú, aké trápne. Tomu vravím "postoj" mienkotvorného denníka.
 

sme 12345,

už keď si otvorila problematiku Kamenného námestia, tak tam bola jedna verejná prezentácia ešte niekedy v jesenných mesiacoch.
Tam zástupca investora odprezentoval zhruba to, že v maximalistickej verzii čo by sa dalo na Kamennom námestí legálne postaviť podľa teraz platného ÚP. Bolo by to otrasné, ale pravdou je to, že je to iba na zdravom úsudku investora, či pôjde na maximalistickú verziu, a vybuduje tam betónovú džungľu, alebo tam bude realizovať rozumný projekt.
Je istou zaujímavosťou to, že ak by napr. teraz zbúral hotel Kyjev, alebo by ten hotel "náhodne" zhorel, a bolo by ho treba pre poškodenú statiku zbúrať, tak tam už novú výškovú budovu legálne nepostaví, lebo teraz platný ÚP tam nepredpokladá nové výškové budovy, iba berie na vedomie existenciu hotela Kyjev.
Investor nám občanom ani na priame dotazy nepovedal to, že čo tam chce postaviť, lebo nápady akože bude zbierať z chystanej medzinárodnej architektonickej súťaže. Lenže potom by to malo tak fungovať, že najprv súťaž, potom návrhy ukázať občanom, a ak občania povedia áno na nejaký projekt, potom žiadať o zmenu ÚP, aby sa tam mohol realizovať občanmi schválený projekt.
Lenže ak investor už teraz, pred súťažou pýta zmenu ÚP, tak on už teraz veľmi dobre vie, že aké zámery má, inak by nemohol zadefinovať, že ako ÚP zmeniť. A ten jeho projekt iste bude katastrofálny, ak sa ho neodvážil občanom odprezentovať. Možno prekoná aj JaT a bude horší ako hnus s menom River Park.
Teda investor občanom klame a ak si ho vypočuli Ftáčník aj poslanci a za chrbátami voličov budú pracovať na zmene ÚP podľa predstáv investora, tak to svedčí iba o tom, že investor otvoril nejakú kasičku v ktorej bolo presne toľko bubákov, aby si volených zástupcov mesta získal pre svoje zámery.
Ftáčník tam síce dal občanom verejný prísľub, že tú časť Kamenného námestia, ktorú vlastní mesto do komunálnych volieb nikomu nepredá, lenže to je sľub človeka, ktorý trebárs nemá problém podať ruku osobe, ktorá od ÚVO má písomne potvrdené, že manipuloval trolejbusový tender.
Nuž a napokon voľby končia v sobotu 15. novembra večer o 22:00, potom bude nedeľa 16. novembra a následne ako bonus ešte voľný pondelok 17. november. Pracovať sa začne až v utorok. Vieš koľko vecí sa dá podpísať od 22. hodiny 15. novembra do 8. hodiny rannej 18.novembra? Ďurkovský toho koľko popodpisoval? Pritom on nemal na to predĺžený víkend! Očakávam, že Kamenné námestie 18.11 ráno už bude patriť investorovi.

Denník Sme články uzamyká v stále väčšej miere. Je to veľká dilema, čo robiť? Mať otvorené články a neobmedzenú diskusiu k nim, alebo ich núkať za poplatky cez Piano, takto síce získajú peniaze na fungovanie, ale pomáhajú kamuflovať nekorektné činy poslancov aj primátora.
Mne osobne Piano vyhovuje, preto som ho nezaplatil. Teraz menej času venujem diskusiám na stránkach Sme, napíšem svoje tri obsiahle príspevky k aktuálnemu dianiu, kompetentných z nich šľak triafa, ale od čitateľov mávam dosť dobrú karmu a potom mám voľno.
A takto získané voľno sa dá výborne využiť na zastavenie nekorektných komunálnych politikov a nimi platených úradníkov. Ja napr. teraz skúmam kroky, ako pomocou orgánov EU, napr, pomocou OLAF-u (Protikorupčný orgán EU) potešiť Ftáčníka nejakou kontrolou.......
 

 

b.pityo, bohužiaľ musím aj ja skonštatovať že Ftáčnik sklamal, naozaj som zvedavá kto bude kandidovať, spomína sa aj býva šéfka marketingu markízy za Sieť. Len osobne si myslím že treba odborníka na komunálnu politiku, nie mediálnu hviezdu na miesto primátora Bratislavy. Keď nastupoval Ftáčnik, mala som k nemu veľké očakávania, ako sa ukázalo, je to len ďalší agilný politik slúžiaci mafiánskym skupinám.

Nechcem na primátora hádzať všetku zodpovednosť, aj komunálni politici nesú veľkú mieru zodpovednosti za stav v meste, spomeňme si že keď prebehli verejné konkurzy na miesto v mestských podnikoch pravica výsledky odbojkotovala. Človek sa už dostáva do stavu, že nemá koho voliť.

Stav v meste je neúnosný, neporiadok a bordel kde sa pozrieš, miesto revitalizácie to dajú dobrovoľníkom posprejovať (podchody, HŽS....), MsP je len handrou súkromného vyberača parkovného, na poriadok v meste se**, záhradníctvo? Ani nekomentujem, kosia tak 2x ročne cintoríny, nie sú schopní ani postupne vymieňať staré zničené ploty, dodať lavičky pre starkých na cintoríny....

Chcem byť objektívna, ja viem že mesto nemá peniaze, nedá sa ale postupne investovať a obnovovať mesto, hoci po kúskoch ale poriadne? Mám tolerovať že mesto miesto stanovenia zásad ustupuje developerom či už na Kamennom nám. alebo hotel pri zimáku, že primátor je ochotný legalizovať stovky čiernych billboardov miesto ich razantného odstránenia a vydania pokút za čiernu stavbu? Mám tolerovať že nám klame do očí????? Že nevyžaduje od nominantov kvalitnú prácu a kladné hospodárske výsledky a nediskriminačné obstrávania? Takto si ja kvalitnú prácu nepredstavujem.

Primátorovu nečinnosť a neschopnosť až bojkot pravicových komunálnych politikov sa prejavil v tom, že mesto vyzerá zúfalo, osobne sa hanbím za špinu, stav zelene a reklamný smog v meste. Takto moderná metropola nevyzerá. Poďakujme neschopnému primátorovi+bojkotu pravicových komunálnych politikov za stav v meste pri voľbách.
 

Gratulujem, len na sk nie je právny stav

teraz som dohovoril s istým právnikom na vysokom mieste... radšej Ti ani hovorit nebudem. Podobné kroky som urobil aj ja,ale vela nádeje si nedávam,lebo EU/EK sú presne tak isto prehnité a obchodujú.Dotácie sú len prostriedok pre korupciu a kupovanie. Ak by to tak nebolo tak na SK nemůže príst ani koruna. 1 projekt nie je nezmanipulovaný a korupčný.
K zmene územného plánu. Toto sa urobilo u nás v AB. Aj ked to neradi na SK počúvate, ale ja sa smejem... ROzhodoluž aj NSS v prospech obyv P6- nás, aj ked mne sa budova páči, ale je do toho priestoru mohutná takže hop hop Bratislavčania nieééé Blaváci na nich... pozri ešte ako doja ovčanov na tram oprava Dúbravka...
http://praha.idnes.cz/stavba-l...
 
Hodnoť

 

Autobusy X5? Ved take chodia po bratislave uz peknych par rokov! Podobne i X6.
V kazdom autobuse je vsak obvykle len jeden cestujuci - hrubokrky alebo metrošofér.

Ked chce clovek pristupit, tak sa vacsinou stretne s nepochopenim.
 


Najčítanejšie na SME Bratislava