SME
Nedeľa, 23. február, 2020 | Meniny má Roman, Romana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pozemok, ktorý zamenili za Kráľovu horu, teraz chýba pri električke (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Typicke pre toto mesto a vladnuce mudre hlavy v nom. Vsetko rychlo bez rozmyslu predat a az potom rozmyslat.
Zaujimalo by ma komu a kolko kaplo z predaja Kralovej holy.
 

to nebolo bez rozmyslu, ale naschvál

už , keď sa to zamieňalo na to upozorňovali ľudia, dokonca priamo na zastupku s týmto vystúpil Ján Hrčka nezávislý z Petržky.....a napriek tomu sa to schválilo ( SMER + SDKU, a aj kandidát na primátora Nesrovnal z SDKU)....už vtedy vravel, že či to robia naschváľ aby s tým potom ešte mohli obcovať - meniť , spätne kupovať atď...áno nebolo to halabala, bolo to chladne premyslené, prečo to tak spravili....smutné.
 

zámenu nežiadala petícia

zámenu žiadali, politici, aby takto mohli ďalej "pracovať"s našim majetkom. Ľudia v BA žiadali, len zmenu územného plánu. Pred týmto si Ftáčnik a jeho fialová koalícia zatvárajú uši a rovnako aj dvere pred petičiarmi už ich nepotrebujú, keď si schvalili kritizovanú zámenu. Keď si J&T kúpi lúku za pár eur, nech si tam pestuje kvety....nie že J&T hrozí, že nedodrži územný plán, a Ftáčnik s SDKU cely natešení idú zamienať pozemky v nehoráznych hodnotách ....Petičiarov už nikto nepočúva...nikto...zneužili petíciu a už aj vidíme , že toto nie je ešte koniec. Na toto sa Ftáčnikovi nezabudne,,,Karlova Ves a Devín na to nezabudnú!
 
Hodnoť

 

toto mesto ma take stastie na primatorov!
no ktore mesto by uzlen nechcelo mat primatora s takym pozitivnym myslenim?
kde vsetci okolo problem vidia len on nie? :)
 

KNAZKO na magistrat

ak bude kandidovat, ma moj hlas...magistrat treba konecne prevetrat..a nielen ten,aj vedenia mestskych casti..Karlovka je prikladom
 

ďalší politik "všeodborník"

Nežartujte, týchto "odborníkov" na všetko sme už mali dosť a výsledok je ako oni-plytký. "Odborník" na kultúru, vysokú politiku, najnovšie aj na komunálnu sféru a výsledok? Plytké znalosti vo všetkých oblastiach. To mne nestačí.

Kňažka za primátora? To radšej Ftáčnika, ten je aspoň kontrolovaný pravicovým zastupiteľstvom.

Aspoň keď sa kontrolujú, menej pokradnú.
 

Súhlasím s tebou,

Kňažka určite nie, napokon on pomáhal Mečiarovi uchopiť moc železnou rukou a vyrabovať Slovenskú republiku. Aj keď Kňažko časom precitol, a od Mečiara napokon odskočil, ale tak, či tak dopomohol mečiarovskému rozkrádaniu, on ešte ani vtedy nevidel jeho zlodejiny, keď to už videl každý triezvo uvažujúci občan.
Napokon Kňažko sa negatívne vyfarbil aj teraz, keď nenašiel odvahu poradiť svojim voličom, aby nepodporili toho človeka do funkcie prezidenta, ktorý ako premiér kradne rovnako ako Mečiar, možno aj viac.

Ftáčnik? Ja som ho volil. Prečo? Lebo mal rozumný názor na projekt TEN-T17 a nesúhlasil s myšlienkou, aby cez sídlisko Petržalka premávali vlaky. Druhým dôvodom Ftáčníkovej voľby bolo, že hlavným protikandidátom bola nekompetentná sliepka, naviac zo strany, v ktorej sa o.i. vyliahol nekorektný Záhradník. Pre mňa SDKÚ je už iba zvyškovou bandou zlodejov.
Mohol som ešte Budaja, ale ten bol nečitateľný. Napokon on sa profiluje na socialistického rozdávača verejného majetku, napr. chce bez tendra prenajať mestský pozemok na "železnej" za jedno euro, aby tam niekto mohol výhodne a so ziskom prevádzkovať parkovací dom a možno aj iné služby. Taktiež oberá DPB o tržby cez zľavy, ktoré on inicioval pre protikomunistických odbojárov a ich často veľmi bohatých potomkov. Teda takého "hospodára" určite nie na čelo mesta.

Nevolím stranícky, vždy hľadám schopných ľudí. Ak nebudú v ponuke, tak nebudem voliť. Ftáčník ma sklamal, chodím na ním organizované diskusie, prezentácie, vyjadrujem sa k nim a na ulici sa zdravíme. Ale ho považujem za sluhu, dočasného správcu verejných financií, nie za feudálneho mocipána s neobmedzenou mocou nad mestom a ľuďmi. Teda ak si to zaslúži, ho aj kritizujem. Belfiho mu určite neodpustím, ani terajší omyl, či bordel v meste, za tieto veci mu idem tvrdo po krku, ale je primátorom, tak v iných veciach sa snažím a musím s ním korektne komunikovať.

Krížová kontrola medzi politikmi evidentne nefunguje, slovenská "gorilia kapitálotvorná vrstva" evidentne myslí a upláca alternatívne červené aj modré strany. Preto sa mohlo stať to, že aj za modrého Záhradníka, aj za červeného Belfiho DPB manipuluje tendre vždy v prospech SOR, ktorý je v majetku JaT. Možno terajší tender nebude tak okato manipulovaný pre SOR a bude vyhodnocovaný korektnejšie, aby sa Smer lepšie presadil v komunálnych voľbách, nechajme sa prekvapiť.

Pokiaľ nepoznáme ponuku, tak ťažko povedať, že koho voliť, Kňažka určite nie, a pri Ftáčníkovi v mojich očiach platí to, že vtáka poznáš podľa peria, človeka podľa priateľa a Ftáčníka podľa Belfiho.
 

kontrolovany pravicou?

si delas prdel nie? preco teda pre kazdy biznis si SMER a SDKU hlasuju spolu?? Vid mega podvod nocne hlasovanie: http://www.youtube.com/watch?v...

KDH s nimi v tomto volebno obdobi nehlasuje, lebo nedostali miesta v dozornych radach. Tuto blablabla rozpravku, proti ficovi radi pouzivaju SDKU pre volbami, ale pravda je ze v komunalkach tiahnu vsetci za jedno lano...a jedine nezavisli ich v tom brzdia. Naozaj sme12345 dufam, ze toto nemyslite vazne, lebo inak Vase prispecky mam celkom rad.
 

knazko bol nasadeny proti prochazdkovi

preco nemal bilbordy mimo BA? Preco nikde inde nerobil propagaciu? Lebo mal prochazkovi vziat v BA hlasy , aby sa do druheho kola nedostal Kiska a Prochazka. Po prvom kole, to uz len potvrdil. Ja budem volit primátora, ale najradšej Jana Hrčku, lebo tak dobrú prácu ako on si na meste ešte nikto nerobil!
 
Hodnoť

 

Pán primátor, mestskí poslanci (hlavne tí, ktorí ste hlasovali ZA, medzi nimi aj citovaný poslanec Uhler) a zodpovední zamestnanci magistrátu:
1. prečo ste vôbec súhlasili so zámenou pozemkov, keď sme v petícii žiadali zmenu územného plánu, ktorú, mimochodom, ešte nemáme?!
2. prečo ste vybrali pozemok, o ktorom bolo zrejmé, že ho mesto bude potrebovať?
3. prečo ste odsúhlasili výber tohto pozemku?
Vyzerá to tak, že mesto stále nahráva developerovi
 

 

Samozrejme že J&T mesto nahráva. Niekto sa vôbec ešte čuduje? O čo sa stavíme že 50 nových autobusov dodá znovu SOR, majetkovo prepojený s J&T? Keby tie autobusy aspoň za niečo stáli, ale J&T vsadili na nekvalitného koňa a cestujúci si to pekne odtrpia (neuveriteľne zle riešený interiér vozidiel). Nech mi niekto ukáže jediné mesto v západnej Európe (a tým nemyslím ČR) kde dodáva autobusy SOR. Tam by taký produkt absolútne nemal šancu vyhrať tender.
 

Ja

som za tuto zamenu nehlasoval. Okrem toho, ze zamena nebola pre mesto vyhodna, obsahovala negativne stanoviska niektorých odborov magistratu, medzi nimi aj oddelenia cestneho hospodarstva :

Novovytvorené pozemky parc. č. 1067/2 a parc. č. 1067/8: Z hľadiska záujmov OCH ako správcu komunikácií – priľahlého pozemku a správcu verejného osvetlenia nesúhlasia s predajom predmetných pozemkov z dôvodu, že v súčasnosti ešte nie je určený definitívny záber plôch na plánovanú výstavbu podľa Územného plánu hl. m. SR Bratislavy – NS MHD – prevádzkového úseku Bosákova – Janíkov Dvor a jej väzby na priľahlé územie, ktoré budú zrejmé v PD predmetnej stavby pre územné rozhodnutie (t.č. v štádiu spracovania).

Za sa hlasovalo aj napriek tomu, ze som upozornil na porusenie zakona : http://www.teraz.sk/slovensko/...
 
Hodnoť

my poslanci Petrzalky sme boli proti

My, poslanci petrzalskeho miestneho zastupitelstva sme boli proti tejto zamene (aj poslanci Smeru a Sdku), bola, je a bude pre Petrzalku, ale aj mesto nevyhodna. Dva krat sme sa uznesenim zastupitelstva postavili proti tejto zamene. Ja osobne som apeloval velmi na kolegov poslancov na meste, aby za to nehlasovali, pisal som maily atd.. Bohuzial neuspesne. Aj tento problem, ked je mimochodom ohrozeny cely projekt financovania vystavby NDS z fondov EU, je dokazom toho, ze cela zamena nebola nic ine, iba kseft.
 
Hodnoť

"už to vidím"

Teraz mesto tie zamenené pozemky od J&T za drahé peniaze vykúpi. Doprdele, kedy konečne zakážete akékoľvek zámeny pozemkov?! Ak si developer kúpi pozemok, ktorý mesto v územnom pláne označní za nevhodné pre jeho projekt, ostane mu "na ozdobu".

Rozmyslia si tak, s akými projektami predstúpia a aké pozemky pokútne kúpia!!!!!!!
 
Hodnoť

Ftáčnik by mal verejnosti vysvetliť,

že kto je a čo považuje za svoje hlavné zamestnanie:
-Je primátorom Bratislavy a za dobrý plat výhradne háji záujmy tohto mesta a jeho obyvateľov. /O tom na základe svojich toterajších krokov ťažko presvedčí voličov./
-Je na čiernej výplatnej listine JaT, prípadne aj iných slovenských "kapitálotvorných investorov" a háji výhradne a výlučne ich záujmy aj proti záujmom mesta a jeho obyvateľov. A pomocou týchto príjmov zabezpečuje svoju rodinu na 50 generácii vopred. A plat primátora je iba taká bokovka, či vreckové o ktorom jeho žena ani poriadne nevie. /Podľa terajších krokov pravdepodobnejší variant./

Isté je to, že za záujmy JaT sa bije ako lev, napr. dovolil dokončiť podvodný autobusový tender začatý ešte Záhradníkom, v ktorom sme neakceptovali výhodné ceny klimatizácie v cene 1cent/kus iba preto, aby SOR a JaT mali väčšie zisky.
Toleroval manipuláciu trolejbusového tendra opäť v prospech JaT.

Všeobecne platí to, že žiaľ aj za Ftáčnika sa mesto zásadne mýli výhradne v prospech investorov, dokonca Ftáčnik išiel aj proti prokuratúre a za peniaze mesta vysúdil pre investora právo vybudovať na Kollárovom námestí podzemné garáže na úkor parku.
Aktuálne ohrozuje lokalitu Železná studienka, chce aby tam vznikla obytná zóna pre pár vyvolených. Napokon nevysánkuje nemajetného investora a jeho megalomanský projekt z lokality Hlavná stanica a podobne by sa dali ďalej menovať rôzne kauzy a akcie zamerané proti mestu. O neschopnosti zjednať akýkoľvek poriadok v meste ani nehovoriac. Mesto je neudržované, nečistené a v uliciach pri parkovaní iba ten dodržuje zákon, kto dobrovoľne chce, inak sa dá slobodne jazdiť a parkovať v pešej zóne, na chodníkoch aj v parkoch.

Je pravdou, že Ftáčník má za sebou kopu verejných diskusií a rôznych prezentácií, ale väčšina námetov od občanov a aktivistov iba bola pasívne vypočutá a vcelku vždy vyhrá záujem investorov a betonárskej loby. Prichádzajú komunálne voľby, spočítať to tam môžeme Ftáčníkovi aj terajším poslancom a ich rodným stranám. Ale ako zabrániť tomu, aby tesne po voľbách nenastala noc dlhých nožov, kde Ftáčník popodpisuje všetko, čo JaT, či íná gorila potrebovať potrebuje? To by sme ho museli uniesť a uväzniť do dňa, keď odovzdá funkciu novému primátorovi.

Teda Ftáčníka asi ťažko zastavíme, mám obavy, že po zatvorení volebných miestností sa bude podpisovať ostošesť. Ale Ftáčník nás aj bohato odškodní. Koncom apríla nás okamžite bezplatne pustí do ZOO a mestských múzeí. Možno sa budú aj bezplatné balóniky rozdávať, aby sme zabudli na manipulované tendre a "omyly" magistrátu.

Pozvoľna sa nám ale núka možnosť zastavenia goríl, aby nemali na úplatky. Ako? Gorily typu JaT rozhodili svoje siete, aby vyprázdnili aj naše vrecká. Ak ale ich ponuku hromadne odmietneme, tak nebudú mať tržby, a tak nebude na úplatky! Ja napr. nechodím na kávu do hotela Kempinski, celý RP obchádzam veľkým oblúkom, ignorujem ich banku. Po zmene majiteľov nenakupujem v sieťach Terno, Albert, Hypernova, Moja samoška. Aj lyžovať sa dá tak, aby som nepotreboval použiť služby JaT. Externe, popri inom zamestnaní predávam autá pre jednu firmu, ak ale niekto zháňa autobus (my ich nepredávame) , tak ho medzi rečou od značky SOR jednoznačne odradím. Takto viem, že cez JaT nesponzorujem nekorektných politikov a ich mestu škodlivé aktivity.

Teda korupciu a úplatky už môžeme potláčať aj sami, treba rozumne voliť, zvoleného kontrolovať a nákupmi tovarov a služieb vedome neprispievať "kapitálotvorným" Slovákom na úplatky. Potom aj mestské zastupiteľstvo sa bude menej často mýliť v prospech JaT a iných goríl.
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME Bratislava