SME
Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Ochranári varujú pred kúpaliskom na Železnej studničke (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Elektrovláčik?

To je čo prosím, ten údajný elektrovláčik? Parametre vozidla, prevádzky vozidla vrátane trasy, tarify a dopravnej obsluhy prosím! Bez tohto je to obyčajné prázdne vyjadrenie bez reálnej výpovednej hodnoty. Nehnevajte sa na mňa, na také veci Vám neskočím. Takže pán Gaži, zástupca investora, žiadam Vás o tieto informácie. Ďakujem.

Myslím že členovia petičného výboru majú dobrý dôvod Vám neveriť. Aj keď ja nie som fanda rôznych "aktivistov".

Moment, akých dvanásť na prechodné rekreačné bývanie? Ako definujete "prechodné rekreačné bývanie"? Čo to znamená v "sedliackej" slovenčine?

Ďakujem.
 
Hodnoť

ABSOLUTNE NERENTABILNE KUPALISKO

SI PAMATAM SPRED 30 ROKOV- A NA TOM NIC NEZMENI ANI ARABSKY SEJK
 

Poloha

Kupalisko by sa nachadzalo v "horskej" doline oblopene lesmi vystavene priamemu slnecnemu slnku tak 4hodiny denne. Studena voda, pocet kupajucich blizky 0 (max. v 35°C horucavach, co je par dni v roku).
Blbost, len sa znici kus prirody a vyrazne poskodi potok Vydrica, ktory uz teraz dostava zabrat stavbami nizsie http://bratislava.sme.sk/c/639... (Uhyn stoviek kusov pstruha a vsetkeho zivota v useku od stavby po most, zaver vysetrovania - silna lokalna burka :D:D:D).
 

poloha hovorí za všetko

Ako hovorí Rado , tá poloha je bohužiaľ nežiadúca...slnko tam skoro vôbec nesvieti , celé je to kryté stromami . Kúpať sa tam hocikto nebude , možno tak členovia hnutia ľadové medvede . Všetci , čo tam chodia , vedia , že to kúpalisko reálne nemôže prežiť...snáď len bufet , ktorý tam je už dávno...Navrhujem žiadne kúpalisko nestavať a nechať to tak - neničme si ešte poslednú zeleň a ako tak dobrý horský vzduch nejakými zámermi developerov , ktorí za tým vidia len možnosť nabaliť sa a pristaviť si "pár" pekným domčekov v okolí...
 

Mzno to bude vyhrievany bazen

..a mozno tam maju geotermalny pramen, v tom by som problem nevidel...;-)
 

a v zime

Bude klzisko z draheho bazena. Co na tom, ze lad sa roztahuje a bazen by roztrhalo.

Tento projekt je mega**eb.
 

...

Navrhujem žiadne kúpalisko nestavať a nechať to tak...ja by som skor navrhol odstranit odtial ten bazen a miesto zazelenit
 

Problém ?

tá poloha je bohužiaľ nežiadúca...slnko tam skoro vôbec nesvieti , celé je to kryté stromami...
a je problém tie stromy vyrúbať ? ... či to sa smie iba na Kolibe ?
 
Hodnoť

Ale ale pan Kusy..

Aby sa nestalo to, ze teraz zacnu stavat kupalisko, pockaju na priaznivejsiu "klimu" na Mestskom/Miestnom úrade a dobuduju uzavrete rezidencne byvanie.. to uz aj pan "bojkovnik proti developerom" Kusy je tak naivny?
 

 

Pán starosta Kusý sa vyjadril, že investor - developer nemá vôbec generálny súhlas a mestská časť čaká na stanovisko z EIA. Takže vôbec nemajú súhlas ako oni tvrdia. Som rad ze Pan starosta Noveho mesta Kusy je stale ochotny branit zaujmy obcanov a nepodlieha tlaku developerov.
 

 

Tak to mu drzim palce, nech v tom dalej pokracuje.. Ja sa len bojim, ze ked dostane developer suhlas s vystavbou kupaliska, tak mu to v buducnosti (uz za starostovania nie pana Kuseho, ale nejakeho developerom nakloneneho starostu, vid Frimmel) otvori dvere k dalsej vystavbe..
 
Hodnoť

kupalisko-klzisko

Mozno su nejake moderne technologie ale v minulosti sa stavalo ze kto chcel z kupaliska spravit klzisko, tak mu ten bazen praskol. To nech tam rovno spravia vonkajsie klzisko, ktore by sa vyuzivalo len v zimbom obdobi a nemuselo by sa cakat kym zmrznu rybniky. Prakticky vsetko co povedal ten zastupca investora su uplne zvasty.
 
Hodnoť

 

Nakoľko naše vyjadrenia média väčšinou ignorujú, prikladám poslednú tlačovú správu:
www.facebook.com/zelezna.studienka

INICIATÍVA ZACHRÁŇME ŽELEZNÚ STUDIENKU

Stanovisko petičného výboru k projektu „Revitalizácie kúpaliska Železná studnička“

Členovia petičného výboru proti zastavaniu Železnej studienky a okolia Vydrice vydávajú nasledujúce stanovisko k verejnému prerokovaniu správy o hodnotení EIA:

Developer Arca Capital na prezentácii potvrdil, že samotné kúpalisko bude stratové a že straty chce pokryť spustením prevádzky sanatória a medicínskeho centra. Zároveň uviedol, že ľudia z chystaného sanatória „určite nebudú“ chodiť do zariadenia MHD alebo na bicykli. Z danej prezentácie a vyjadrenia investora jasne vyplýva, že ekonomicky nevýhodný projekt kúpaliska je iba prvou fázou o mnoho väčšieho projektu, ktorý by priniesol do územia automobilovú dopravu, tlak na vybudovanie kanalizácie a vodovodu a zničenie celej oddychovej lokality Bratislavčanov.

Petičný výbor považuje za škandál primátora Bratislavy Milana Ftáčnika, že podpísal záväzné stanovisko k investičnej činnosti projektu už v novembri 2013 bez ukončeného procesu EIA (dokonca bez toho, aby bola verejne známa správa o hodnotení). Podľa predošlého procesu EIA a vyjadrení dotknutých orgánov je jasné, že sa jedná o veľmi problematický projekt v chránenom území európskeho významu NATURA. Napriek tejto skutočnosti primátor Ftáčnik požadoval od investora iba dodržiavanie VZN o mestskej zeleni a umiestnenie odpadkových košov na svojom území. Ináč nemal žiadne pripomienky! Ak primátor naďalej tvrdá na podobnom stanovisku bez akýchkoľvek pripomienok, tak sa stane jedným z hrobárov oddychovo-prírodnej zóny Železná studienka.

Zároveň požadujeme brať naše pripomienky vážne, pretože sa nejedná iba o pripomienky ochranárov k záchrane raka riavového, ale hlavne o pripomienky občanov voči možnému zničeniu celej oddychovej lokality pre obyvateľov a návštevníkov Bratislavy. Dôrazne protestujeme proti mediálnej skratke, ktorá uvádza, že sa jedná o spor „ochranárov proti investorovi“. Cieľom nášho petičného výboru je zachovať oddychovú zónu bez prístupu áut a výstavby pre všetkých ľudí. Projekt „rekonštrukcie kúpaliska“ je dokázateľne iba prvým balónikom, ktorý má v pláne zničiť oddychovo-športový charakter lokality.

Požadujeme zachovať Cestu mládeže pre rodiny s deťmi, bežcov, cyklistov a turistom a nie pre stavebné mechanizmy, osobné automobily a fekálne vozidlá.

Petičný výbor zároveň ďakuje približne 50 občanom, ktorí si našli čas a verejného prerokovania sa zúčastnili, tiež ďakujeme 2900 ľuďom, ktorí do dnešného poludnia podpísali petíciu proti zastavaniu Železnej studienky a okolia Vydrice.
 

este ste mohli dat linkNajčítanejšie na SME Bratislava